Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Napelemes USB töltő/powerbank...

Napelemes USB töltő/powerbank biciklizéshez?

Figyelt kérdés

[link]


konkrétan erre gondoltam. Nem szeretném, hogy lemerüljön a telefonom egy hosszú, több hetes biciklitúra során, amin máshogy nem tudnám tölteni a telefonom. Ez egy megbízható eszköz lehet? És..


Töltőáram (max.) 1000 mA

Töltőáram napelem (max.) 200 mA


ezek mit jelentenek pontosan?



2017. jún. 23. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Eszedbe ne jusson ennyiért megvenni. Ebayen 2-3 ezerért kapsz ilyet.
2017. jún. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, az ár most lényegtelen, meg nem szivesen rendelnék ebay-ről. Inkább az érdekel, hogy ez nem e valami gagyi "napelem"-nek látszó műanyagdarab.
2017. jún. 23. 20:36
 3/11 szlory ***** válasza:

Az a 200 mA a leggagyibb gyári konnektoros töltő cirka negyede. (Korábbi Samsungok pl 700mA töltést adtak.) És ne feledd, ez a maximuma!


Az akkumulátora nem Li-ion, hanem Li-po, de a hab a tortán az akksi maga. Két átlagosan jó mobil akkumulátoranak a mérete. Most oszd el az 5000et 200al. Ennyi óra kell neki direkt napon a feltöltéshez. Vagy 2500at 200al, kb ennyi óra minimum, hogy fullra töltse a telefonodat, ha az kikapcsolt állapotban van alatta.


Tehát kész a matek házi? Egy telefon töltés 12 órányi napon (nem árnyékban!) bicajozassal. Dönts.

2017. jún. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi így már értem, tehát nem ezt keresem :) Tudnál ajánlani ennél jobbat, vagy más módot telefon töltésre utazás közben, ha nincs hálózati áram?
2017. jún. 23. 21:23
 5/11 szlory ***** válasza:

Nem rossz az elképzelésed, csak a napelem kicsi ezeken. Mindegyiken. Az vész töltő. Olyat keress amibe bazi nagy az akksi. 20000mAh powerbank. Kettő. Azzal sokáig kihúzod. ;) Főleg ha legalább egyik napelemes és egy hétig töltöd amíg a másikat is használod . :)


20000 = 7-8 full feltöltés. Persze ebből is van gagyi. Jellemzően 70% a valós akksi kapacitás a rairthoz képest.

2017. jún. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 szlory ***** válasza:
Pl Anker. De sok fajta van, ez most divat.
2017. jún. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi, ebay-en van 500 000 mAh de kínai, gondolom nagy kamu :)rákeresek erre az Anker-ra
2017. jún. 23. 21:55
 8/11 A kérdező kommentje:

[link]


ezt találtam, vélemény? 2 hetes túrára készülök, telefonom repülő üzemmódban kibír 1 napot, ha non stop zenét hallgatok, egyszer 9 órás út alatt végig zene ment max hangerőn fülhallgatóval. Nyilván 2 hétig nem akarok egész végig zenét hallgatni mert megsüketülnék :) néha-néha zenehallgatás+ pár perces hazatelefonálás naponta, meg a lámpáim feltöltésére is kellene, lehet ha ebből vennék 2-t úgy lenne a legbiztosabb

2017. jún. 23. 22:11
 9/11 anonim ***** válasza:

Én agydinamót használok USB kimenetes lámpával.

[link]

A rose.com kínálatában 20ezer körüli összegbe kerül, csak euroban kell fizetni németeknek, de van magyar képviselet.

Ezt én nagyon ajánlom, mert egyrészt egy jó lámpa, másrészt meg csak USB töltők sokkal drágábbak. Ezzel folyamatosan bekapcsolt gps appal 100%on volt a telefon, mikor levettem egy egésznapos úton. Szerintem folyamatosan bekapcsolt kijelzővel a kornányon is kibírná, ezt még nem próbáltam igaz.


Lehet, hogy drágának tűnik elsőre, ha nincs agydinamód, mert ahhoz kell még egy hátsó lámpa is (1500-2000), agydinamó (~9000-től) és új szett küllők+fűzetés (~5000), de rohadt kényelmes, hogy mindig van világításod, nem kell az akksikon izgulni, kibírják-e és van egy töltőd is. Egésznapos tekerőknek megéri. Amúgy kb 2 óra alatt tölt 20-ról 100%ra.

2017. jún. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 szlory ***** válasza:
A kollégának az ötletét is fontold meg, ha többször lesz szükséged tekerés közben töltésre. Az a 26500 mAh amúgy a leírásod alapján pont annyi, hogy a 2 hetet lefuthatod 1-gyel is, ha nem lazázod el. Kettővel tuti. Plusz később kirándulás, nyaralás tekintetében újrahasznosítható az akksi. Ha inkább csak bringázásra korlátozódik, akkor az agydinamó megfontolandó. Ha csak bringázás és csak néha-néha, akkor pedig a helyedben vennék 1 akksit és a lámpákhoz meg külön elemeket (bár tippre éjjel nem mentek sokat, szóval akár 1-2 töltés alatt megállsz) Jó utat!
2017. jún. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!