Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Trekking (Deore) váltókkal...

Trekking (Deore) váltókkal felszerelt bringához lehet országútis fékváltókart használni?

Figyelt kérdés
Meguntam a trekking kormányt és a pillangóváltót. Szeretném a kormányomat és a fékváltókaromat oútisra cserélni. Működhet?

2017. júl. 1. 19:14
 1/7 Alex Fly ***** válasza:
Elméletileg semmi akadálya, gyakorlatilag viszont az első váltó pozicionálásával gondok lehetnek. Az uoti és MTB első váltók húzásaránya eltérő, nem biztos, hogy be lehet állítani. Természetesen a V-fékeket is elfelejtheted, az outi fékkarok az outi vagy cantifékekkel kompatíbilisek.
2017. júl. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor inkább majd egy outit veszek a trekking mellé.
2017. júl. 2. 08:43
 3/7 szlory ***** válasza:

Ha az első tányérokból csak kettőt használsz (vetesd le a kicsit) szinte biztosan beállítható. Vagy hajtóművet cserélsz - ez már drágább móka, de cserébe nagyobb fogszámot kapsz. V-fék a mostani biztosan kuka, viszont létezik egy "mini V" fék család, többen is gyártják (pl. Shimano, Tektro), ezekkel össze lehet hozni az országútis fékkarokat.


Elég sokan szoktak hasonló átalakításokat tenni, az ilyen hibrideknek is vannak előnyei. Persze úgy, hogy tucatnál is több bringám van, én nem tudlak érdemben lebeszélni róla, hogy ne vegyél egy második gépet. :)

2017. júl. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Alex Fly ***** válasza:
@3: nem a hajtómű a probléma, hanem az outi elsőváltónak más a húzása. Ha abowdent a rögzítőcsavar másik felén rögzíti, akkor van esélye arra, hogy működik. Mini "V"-fék helyett inkább egy felsőkategóriás cantit ajánlok (XT, XTR), amit már gombokért be lehet szerezni.
2017. júl. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 szlory ***** válasza:

Ki lehet javítani, HA tévedek. A váltókarok cseréjéből fakadó húzás különbséget addig lehet kikompenzálni, míg a trekkingen 2 lánctányér van. Ezt írtam is. Itt ugyanis miért ne lehetne a bowdenszál feszességével, valamint a limiterekkel együtt bejátszani a két végállást? Igen, ezért van a fordítva befogatás is. Fékrendszer kapcsán általában olcsóbb, ha egy bármilyen canti kerül rá, de pl. láttam már Shimano mini-V-t 7000-ért adni. A Mini-V világban a karhosszokban van mágia (lehet jól és rosszul dönteni, fékkarhoz ajánlott választani modellt), a canti fékek esetén pedig a normális beállítás szokott elvérezni, még szervizesnél is.


De macerás egy meló, egy szó mint száz. Nem netről összevásárolgatásra találták ki, hanem szerelői kihívásnak. És 100%-ot én sem garantálnék.

2017. júl. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alex Fly ***** válasza:
Két tányér esetén sem oda fog pozicionálni a SIS, pontosan úgy, mint háromnál.
2017. júl. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Túl bonyolult és drága lenne... Inkább gyűjtök egy második bringára, mert a dögnehéz trekkingemmel ugysem tudnék száguldani :( köszönöm a válaszokat!
2017. júl. 4. 10:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!