Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Sokat kerékpározok sötétben...

Sokat kerékpározok sötétben is és kellene egy erős bicikli lámpa ami megbízható szerintetek ezt érdemes megvenni vagy valami akkumlátorosat vegsek inkább?

Figyelt kérdés
[link]
2017. júl. 29. 17:31
 1/8 Tóth Péter Tamás válasza:
Nem kerékpározok, de aksisat nem szívesen vennék, mondjuk pl tönkremegy az aksi, vagy lemerül út közben...de szerintem a linkelt lámpa jó.
2017. júl. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Alex Fly ***** válasza:

Nem ismerem az említett terméket és a neten sem találtam róla semmi érdemleges infót. Egyetlen kerékpáros webshopban sem kaphatób csak ilyen netes kínai piacokon.

Attól még lehet használható; de tudni kell, hogy csodák nincsenek. Amennyiben a fényereje megfelel a leírásából következtethetőnekb akkor az ott említett 2 db AAA elemmel akár 5-10 percig is képes világítani. Ha nagy teljesítményre vágyol, akkor mindenképpen nagyobb teljesítményű áramforrásra van szükséged, mint a közönséges elemek. Szóval inkább az akkumulátoros megoldások között nézz körül. Egy egyszerűbb SolarStorm lámpa akkuval a linkelt termék árának kétszereséért már a tied lehet; és az egy ismert, valóban brutál fényerejű, hosszú ideig megbízhatóan műkodő pilács.

2017. júl. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 szlory ***** válasza:

Kukába vele. Vagy veszel olyat, amibe ceruzaakksi kell (pl. 18650-es méret, nem az AA-AAA típusok) vagy veszel olyat, amihez hasonló, Li-ionos, de telep kell. Ez utóbbi 2-3-4 órákat visz el, de olyan fényerőt és fényformát ad, hogy besz*rsz. (Bizony, a ledes szutyik átka, hogy egy éles foltban jól világít, aztán koromfekete a környéke - egy halogén sokkal szebb képet ad, de fényerőben gyengébb, vagy k.... drága)


Vagy ha mobilis akarsz lenni, akkor keress minimum XML-T6 vagy inkább XML-U2 felirattal és chippel megáldott mini zseblámpákat. Tele vele a net, kínai csodáktól a profi márkákig. Zoomolható legyen. Kettőt vegyél (T6-ból mindenképp megéri, ára miatt). Veszel hozzá akksit, tartalék is legyen 1-2 db. Az akksihoz töltőt is szerezz. :)


Ezekkel jól megleszel, egyiket szúrófényre állítva, másikat full szórtra, akár még erdőbe is bemerészkedhetsz vele és kijössz élve. ;)


Ráadásul kicsi, máshol is használható, és a Li-ion akksiknak hála akár minden este után töltheted (nem fog kelleni, ha nem vertek át, legalább 3 órát elfüstöl egy akksiról és nem azonnal kapcsolnak ki amúgy, hanem elhalványul a fényük)

2017. júl. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Alex Fly ***** válasza:
Ha viszont tényleg sokat tekersz sötétben, akkor megfontolandó lehet az agydinamós megoldás is.
2017. júl. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wadmalac ***** válasza:

Az agydinamó ideális megoldás, csak q drága, főleg átfűzetéssel együtt.

Én ilyet használok:


https://www.youtube.com/watch?v=eG9Kj73s_m0


Nem értem, miért lenne hátrány, hogy akkus, az akkublokkot is meg tudod venni külön, ha bexarik, addig meg kitermeli 100 darab elem árát spórolásban.

Ennek egy 4 db 18650-esből álló akkublokkja van, egy töltéssel kibír 6-8 órát és leggyengébb fokozaton is alacsonyra kell venni főúton, hogy az autósok ne villogjanak rád, mert kisült a retinájuk.


Közvetlenül Kínából rendelve 4-5000 között van, külön rendelhető plusz akkublokk kb. 3000-ért.

Nekem több mint egy éve van meg, nulla problémával.

2017. júl. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

Két db ilyet használok a montin, bütyköltem hozzá tartót. 2500 Ft volt, de nem a szokvány piaci szar, mechanikusan is tisztességes. Két fokozatú lámpa, félgázon kb 5-6 órát megy a két AA akkuval, utána már halványul. Fókuszálható, elég erős fényű, remekül lehet vele látni az erdőben éjjel. Kb. ez fényerő már városi lámpák alatt is olykor beszólásra készteti a bicgiliúton este szembejövőt i :)


Amit linkeltél kérdező, az egy szokványos kuki, inkább helyzetjelző. Ráadásul nem érdemes AAA tápolású lámpára alapozni, mert gazdaságtalan.

2017. júl. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

SIkerült találnom 3 típusú lámpát: [link]

[link]

[link]

2017. aug. 1. 08:33
 8/8 szlory ***** válasza:

A kerékpártartós jópofa, és még talán nem nagyon böszme hosszú. Külön plusz pont az adapter miatt (már elemmel tudod milyen jó lesz.. :) de végszükségben megfelel).


Ha tényleg T6-os leddel van és nem nagyon béna a lencse szórása (ezek minden ilyen rendelésnél lutriba vannak, amíg nem találod meg magadnak az igazit), akkor szerintem jó leszel. Akár mélysötétben is, nem terepen, 2 ilyennel. Az ára baráti. Az akksija biztos hamar halni fog menni, abból azért ha bevált a cucc, szerezz tartalékot. Nehéz megbízhatót találni, nekem pl. a TrustFire, fekete-piros hologramos nagyon jól bevált,rendesen adja az ampert - mert néha nem a lámpa a gagyi...

2017. aug. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!