Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országúti bringások több...

Országúti bringások több napos tekerésnél hol alszanak?

Figyelt kérdés

Olyan lelkes bringásokra lennék kíváncsi, akik több napos túrára elmerészkednek akár egyedül is..

Nyilván van lehetőség előre szállást foglalni, vagy campinget, de ahova én megyek az nem tipikus túraútvonal, mint pl a Balatonkör, ahol vannak campingek..szállást se tudok foglalni mivel nem tudom, milyen tempóban fogok haladni és hogy az adott helyre mikor fogok érkezni. És outisokat nem nagyon láttam még csomagtartóval, megrakott csomagtartótáskával sátorral stb. általában egy kis hátizsákkal mennek meg néhány kulaccsal..van aki a szabad ég alatt alszik? vagy milyen más lehetőség létezik? Eddig még nem mentem ilyen hosszú túrára, most akarok országúti bringát venni mert eddig mtb-vel mentem szilárd úton. Köszi a válaszokat



2017. aug. 17. 23:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nekünk muszály a kísérőautó ugyanis szezonban a kis csapatunk szokott Budapest-Roma és hasonló kis túrácskákat menni... kell a szállás, kell a váltóruha, kell az utcai ruha, stb stb kell a kísérőautó.
2017. szept. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Egyértelmű :) A kísérőautó nagy segítség és hosszabb távoknál már nélkülözhetetlen is. Nem lehet úgy letekerni több száz kilométert naponta, hogy utána egy padon csövezel éjszaka és másnap ugyanezt a teljesítményt kell hoznod. Én álmodozó vagyok és talán kicsit elrugaszkodtam a valóságtól, amikor azt hittem, hogy egyedül körbetekerem az országot segítség és szállás nélkül (mert ezt terveztem). 2103 km (+ amit kacsázok az úton) lett volna. de nem adom fel, csak átgondolom a tervemet :) azt hiszem az a bikepacking módszer be fog válni, meg már van társam is az útra. talán sátorral ki bírnánk, meg nem is kellene sok kaját magunknál tartani, mert egyikünk mindig be tud ugrani boltba, amíg a másik vigyáz a biciklikre (mert nem bízok semilyen lakatban)
2017. szept. 12. 22:39
 13/20 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, ha ilyen terveid vannak, mostoha körülmények közt is meg lehet oldani egy többezer km-es bringatúrát, de az biztos, hogy "jellem" kell hozzá... én nem lennék rá képes, valószínűleg 2-3nap után szaladnék haza...

[link]

Ő igaz kiment az országból, de érdemes megnézni, hogy nem többszázezres csodabringával, és nem is többszázezres öltönyös munkából csinálta amit csinállt.

2017. szept. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 szlory ***** válasza:

Welcome, kérdező! :)


--> [link]

2017. szept. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, az útvonalam már elkészült, de vetek erre is egy pillantást! :)
2017. szept. 13. 10:37
 16/20 anonim ***** válasza:

A balaton kör 1nap alatt letudható...

Amúgy pedig kempingesebb helyet nemigen találsz a világban.

Amúgy ha nagyon túrázos kedvü vagy akkor mondjuk 70kilóméterenként foglalj szálást az egy nap alatt 3xis teljesithető,de te csak gurulaj nezelődj,és oda érsz amikor oda érsz.


Itt-ott elvileg van egy időpont ameddig elkell foglalni a szállást,de szerintem ezzel sem foglalkoznak mindenhol.


Vagy marad a csomagos túra.

2017. nov. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Balaton kör nekem is meg volt 1 nap alatt + otthonrol is es haza is biciklivel mentem az is +100 nál is több km (már nem emlékszem)..de én most országkerülésben gondolkodok és azóta vettem egy outi-t amit 18 km és 6 akáctüske után tovább is adtam és inkább vettem csomagtartót és táskákat a montira. Nyáron 2en sátorozva megyünk majd..egyikúnk mindig be tud ugrani boltba így nem kell sok kaját cipelni egyszerre
2017. nov. 29. 22:23
 18/20 anonim ***** válasza:
Azért az akáctüske országúton nem jellemző, de kos szúrásos defektek ellen a defektelleni folyadékok jól teljesítenek.
2017. nov. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szia!


A biciklitípusok között nincs éles határ. Lehet egy országúti jellegű biciklid koskormánnyal és csomagtartóval, sárvédővel. Szerintem a kritikus pont az, hogy ha vékonykerekű a biciklid, mondjuk 23-622, akkor azt néhány naponta illik felpumpálni, de nyilván nem akarod magaddal vinni a műhelypumpát. Nekem éppen ezért 28-622-es gumi van a túrabiciklimen, amúgy koskormányos, vázváltós bicikli.

2018. jan. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
:) Hát igaz, köszönöm a választ. Azóta megint van egy országútim, 28-622es continentap gp 4000sII gumikkal meg slime smart tube defektgátlós belsővel. Csomagot nem viszek vele, de a több napos túrára már tuti hogy a montit viszem magammal csomagtartóval és tesóm jön az outival. Sátorban alszunk majd 10 napig és kaját majd ő vesz amíg én vigyázok a bringákra (mert nem bízok a lakatokban, meg ugye ott van rajta a sok csomag meg felszerelés is..)
2018. jan. 15. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!