Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen felszereléseket tegyek...

Milyen felszereléseket tegyek kötelezővé a lányomnak (14) bicóstúrára?

Figyelt kérdés
2018. márc. 21. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:

A kerékpáros és a bringa kötelező felszerelései a két jogszabályban olvashatóak. Nem kell tőlük betojni, pár dolog kell csak az előírtan szabályos közlekedéshez:


[link]

"Kerékpárok és segédmotoros kerékpárok"


[link]

"A közúti közlekedésben részt vevő kerékpárra vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek"


Ezt is olvassátok el, egy nagyon jó gyakorlati összeállítás, nem is talákoztam ennyire jó bringás okossággal. Nem azt szajkózza, hogy ha sisakot húzunk és az orrunkat a Kresz seggébe dugjuk, akkor minden rendben lesz, hanem valós utcai helyzeteket és megúszásuk mutatja be. Többet ér akárhány Kresz-könyvnél és jogszabály mantrázásnál:

[link]


De ha te a túra felszerelésre gondoltál, ahhoz egy ilyen kérdés kevés. A szomszéd faluba mennek vagy Vlagyivosztok felé kerülnek egyet?

2018. márc. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Alex Fly ***** válasza:

Ha már így kérded, akkor valószínűleg nem rutinos kerékpártúrázó...

A kötelező felszerelés alap. Ezeken kívül vésztartaléknak egy garnitúra villogót még elvitetnék vele. Ha elemes a pilácsab akkor tartalék elemeket is.

Defektjavító szett illetve pótbelső, pár gyorskötöző, szerszám, ilyesmik nem árt ha vannak.

Eü-csomag: ragtapaszok, esetleg a1y2 szem gyógyszer...

Kukásmellény mindig legyen nála -ki tudja, mikor lesz rá szükség.

És ezeken kívül ragaszkodnék a bukóhoz és kesztyűhöz is...

2018. márc. 22. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat a pontatlan fogalmazás miatt. Biztonsági felszerelésekre gondoltam és öltözetre amik kerékpáros táborokban kötelezően viselnie kell. Olvastam itt a gyakorin hogy több szülő a sisakon és a melkényen kívül a kerékpáros bugyi viselését is kötelezővé teszi. Én is gondolkodom hogy hordatom vele. Mit gondoltok erről?
2018. márc. 22. 08:37
 4/5 szlory ***** válasza:

Gyorstalpalóban:

- Reflexcsíkos gumi elöl hátul - vagy 1-1 sárga prizma a küllőkre.

- Első + hátsó világítás, tartalék elemekkel (én nem vinnék tartalék lámpát, ha megbízható a cuccotok, max egy tartalék hátsó villogót)

- Első hátsó prizma, vagy ha okosak vagytok, akkor prizma matricát szereztek és abból vágtok-ragasztotok fel két legalább gyufásdoboz méretűt

- Csengő, 1 kulacs (ajánlott, nem kötelező)

- Kukásmellény, sisak

- kesztyű (2 pár akár), bringás zokni (több pár, ha lehet, jó, mert funkcionális kompressziót és -szellőzést is ad a sima sportzoknival szemben) jól jöhet, a "bringás bugyi" szintén, de igazából ez kényelmi faktor, ha jó a bringája és nem edzőtábor, akkor nem biztos, hogy feltöri a sejhaját - én, ha tudnék neki szerezni, adnék neki 1 darabot és mondanám neki, hogy váltogatva hordja, utána megbeszélitek, hogy jó volt-e, kell-e még több legközelebbre

- meg nyilván bringás ruházat jól jönne, időjárás szerinti összeállításban

- ragtapasz szett és pl "neogranarmon red" vagy mifene, nagyon jól hámosít, ha lehorzsolja magát, azt szoktam sebtapasz alá felkenni, kézfertőtlenítő


Kb. ennyi, a tábor részletesebb ismerete nélkül.


ui: szerintem a táborban is felkészülnek a rögtönzésre, ez nem egy felnőt túra 2 személlyel.. szóval ezért nem biztosítanám túl. (én is túrázom, de táborban nem jártam)

2018. márc. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet akár térd- és könyökvédőket is bepakolni. Ha esés van utána nem tud rövid szoknyát hordani egy darabig a lányka.


A kerékpáros alsó pedig nagggyon jó dolog!

Ha biztonsági szempontból nem, de kényelmi szempontból mindenképpen hasznos!

Lehet akár kerékpáros nadrágot is venni, vagy csak alsót (bugyit) is, de én mindenképpen ajánlom.

Nekem kb 40 km-t bír a hátsóm. biciklis alsóban 80-100 km-t!!

Nem mindegy, hogy csak az első 10-20 km-t élvezi a túrából, utána meg csak a hátsóját fájlalja. Soha többet nem fog elmenni bicajtúrára.

2018. márc. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!