Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Aki 23-622-es kereket (vagy...

Aki 23-622-es kereket (vagy véknyabbat) használ fitness bike-on/outin, az hol használja?

Figyelt kérdés
Vettem nemrég egy ilyet az eddigi, átlagosnak mondható 28-622 helyett, de csak a baj van vele. Másodszor adom be centíroztatni a kereket...A környékemen országos szinten átlagosnak minőségűnek mondhatóak az utak (persze ettől még sz*rok)
2018. máj. 5. 00:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen nyomáson használod?
2018. máj. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
7-7,5 körül
2018. máj. 5. 18:15
 3/11 anonim ***** válasza:

Cseréld le amint tudod, átlag utakon is a 25-28as guminak kevesebb a gördülési ellenállása.(Tény)

Magyar utakon meg el se tudom képzelni, hogy minek rak valaki 25-nél vékonyabb gumkat a kerékpárra, csak magát szivatja vele az ember.

Akkor van értelme a vékony gumiknak, ha olyan sebességgel tekersz, ahol már figyelembe kell venni a gumik légellenállását.


Én a Schwable 25ös gumit cseréltem le 28as Vittoria-ra. Sokkal kényelmesebb és nem lassabb semmivel, azóta 1 defektet sem kaptam.

2018. máj. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 szlory ***** válasza:

A szobában! :D


Nem sok teteje van azért 23-asat venni, hogy utána betonná fújd, és pattogj vele az aszfalton - ami ha tré, akkor kapod is majd a nyolcasokat rendesen, hiszen kisebb a rugózása méretben és nyomásban is.


Mondjuk pont a Vittoria köpenyei között a legtöbb olyan, hogy 10 mérettel kisebb, ha rámérsz, mint amit rávéstek. Az én 28asom majdnem 2 millivel keskenyebb/alacsonyabb. :)


Most rossz lesz ezt mondani, de add el a francba azokat a 23-asokat és vegyél 28-asból valami felső kategóriásat. A Continental GP4000-esei pl. a legjobbak középmezőnyébe tartoznak gördülési ellenállásban, már annyi üveg fúródott bele, hogy lassan alig van szabad felület rajta, de még nem volt defektem, nagyon jól tapad, hidegben is - és talán nem nagy luxus ahhoz, hogy akár napi szinten tekerj ilyennel. Főleg szettben véve, főleg németből. Nagy tömeget visz, de 6-6.5 bar között használom, ahhoz képest kényelmes is.

2018. máj. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Fura, mert nekem közelebb van a 29-30 hoz, mint a 28-hoz :D

Mondjuk örülök, hogy nem nagyobb igy is elég szűkös neki a hely :D


Egyet kell értenem a continentalos grand prix-es megszolalással egyik legjobb all-round gumik, nekem is tervben vannak.

2018. máj. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem 23-as Conti ultra Sport van a városi rohangászósomon. Semmi gond nincs vele, nagyon kényelmes a bicót. Ez egy vintage outi.

Korábban volt egy Csepel Royal-om, azon 23-as Gatorskin volt. Nna azt nagyon utáltam. Ha nem volt maxra fújva (8.5!!!), Folyton defektet kaptam. És hát ugye szét vert a bicó, megéreztem minden kavicsot, nagyon kényelmetlen volt.

De mondom, ezen a kis outin teljesen rendben van a 23-as. Még a szarabb utakon is full kényelmes, nagyon jó a tapadása és soha nem volt semmi baja. Gondolom az egész bringán múlik ez, nem csak a gumin. Mert azért a Gatorskin elméletben egy sokkal jobb gumi mint az Ultra Sport, legalábbis 3x annyiba kerül...


És a kérdésre válaszolva: Budapest fanatikus útjain használom. :)

2022. dec. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Fanatikus=fantasztikus:)
2022. dec. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, és nyolcas sem volt soha, egyik 23-as kerekeken guruló bicón sem.
2022. dec. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
28-ról váltottam 32-re (szerencsére még elfér), ég és föld a magyar utakon. Sosem mennék vissza vékonyabbra, inkább nézegetek 33-34-eseket. Nem vagyok versenyző, azt hozzáteszem. Nem érdekel, ha veszítek pár másodpercet, a kényelem és a biztonság fontosabb.
2022. dec. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 MGéza ***** válasza:
Az ilyet csak szigorúan jó aszfalton, középsúlyú embernek szabad használnia. Nekem elég jó ipari agyas kerekeim vannak, de azok sem tolerálták jól a rossz magyar aszfaltot, pici, alig zavaró, de észrevehető nyolcasok lettek belőle. Most 25 széleset használok mert szélesebbet a váz nem fogad, sajnos lehet kénytelenek leszünk megválni egymástól...
2022. dec. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!