Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mtb kerékpár külső gumi...

Mtb kerékpár külső gumi 26x1,95? A méreten csak ennyit kell nézni, ha rendelek rá gumit?

Figyelt kérdés
Lassan cserére szorul és bizony még nem vettem rá. Van még valami amit meg kell néznem? Esetleg valamire figyelnem?

2018. máj. 9. 16:27
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Elég sokféle gumi van, lehet őket pl használat szerint is nézni. Jobban terep, milyen terep, inkább aszfalt, stb... Esetleg szükségesnek tartasz-e például defektvédelmet (vágás/szúrás ellen erősítést tartalmazhat a gumi). Mindegyik másképp kopik, más a gördülési ellenállása, más a súlya. Ilyesmi szempontok lehetnek még.
2018. máj. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem lettem okosabb. A méretre gondoltam leginkább
2018. máj. 9. 17:47
 3/5 Alex Fly ***** válasza:
A mérettel nem lehet gond... Az MTB-k felniátmérője 559 mm, ez a lényeges (a 26" többféle átmérőt is jelenthet, de az MTB esetén ez az egy haszálatos). A szélesség pedig felhasználástól függő, 1,7" és 2,0 között általában mindegy...
2018. máj. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az első is jó dolgokat írt amúgy, az is fontos, bár a válasza nem a méretre vonatkozott. 26os MTB gumi de nem muszály 20x 1,95-ösnek lennie. Ha nem akarsz belsőt is cserélni, akkor azt nézd meg, hogy milyen érték van arra írva pl 26 x 1,7-2,2 vagy valami hasonló. Akkor az azt jelenti, hogy ahhoz a belsőhöz választhatsz keskenyebb külsőt is ha akarsz, vagy kicsit szélesebbet is. De ha pont ekkorát akarsz amekkora van, akkor igen, más adatot nem kell figyelembe venni, de ajánlott. Pl jó dolog, ha reflexcsíkos, meg az első által leírt defektvédelem is.
2018. máj. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, méret szempontjából ez elegendő.
2018. máj. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!