Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Megfelelő étrend mellett az...

Megfelelő étrend mellett az alábbi teljesítménnyel lehetséges a fogyás?

Figyelt kérdés

Szénhidrát bevitelt csökkentettem, kenyért és cukort kizártam az étrendemből, a szénhidrátot zöldségekkel viszem be, ezen kívül igyekszem minden nap megfelelő mennyiségű fehérjét bevinni a szervezetembe. Lehet, hogy nem tökéletes az étrendem, de már a kenyér és cukor mellőzésével is nagy változást érzek a mindennapjaimban.


Szóval most az egyszerűség kedvéért tekintsük úgy, hogy az étrend az megfelelő.


Hetente 2x szoktam biciklizni, hétvégenként (szombat-vasárnap), mindkét nap 1-1 óra alatt 16 km-t ~110 kg-al. 1 hónapja 110 kg voltam, viszont most olyan 107 kg körül mozgok. Mellette saját testsúlyos edzést is végzek és 1-2 hete szerintem ugyan ott vagyok súlyban. Én az izomgyarapodásra tippelek, mert lényegesen erősebb lettem a saját testsúlyos edzés elkezdése óta és nem hiszem, hogy ez ne járt volna izomgyarapodás nélkül.


A kérdésem a következő: Szerintetek heti 2 óra kerékpározás a következő paraméterekkel ( ~110 kg, 16 km/h sebesség ) elég ahhoz, hogy tovább fogyjak?


Ha esetleg nem csökkenne a súlyom továbbra sem, akkor mit lenne érdemes növelni? Hetente többször megtenni ugyan ezt a távot vagy maradni a 2 napnál, de növelni a távot, amit megteszek? Vagy csak intenzívebben (gyorsabban) kéne megtennem az eddigi távot?


Én úgy érzem, hogy 1 hónap után már nagyjából hozzászoktam ehhez a távhoz és sebességhez, szóval úgy érzem, hogy valamin változtatni kéne, ezért hálás lennék, hogyha egy hozzáértő tudna segíteni ezzel kapcsolatban :)


2018. jún. 6. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Bármilyen mozgás mellett fogysz, ha kalóriadeficitben vagy. még nulklamozgással is, persze az kevésbé jó és egészséges.


De futhatsz te napi 2 maratont vagy biciklizhetsz napi 200 km-t, akkor se fogysz, ha túl sokat eszel. Az nem számít, hogy mennyi a szénhidrát, illetve sokaknak ez akadályozza a hatalmas kalóriabevitelt, de közel sem mindenkinek. Ketogén diétában is lazán lehet hízni, ha az ember igazán tud enni.


Heti 2 óra biciklizés az nagyon minimális, persze a semminél jobb, de a fogyásba olyan rengeteget nem tud besegíteni.


Hogy mit tegyél, ha kevés? Ezt neked kéne eldöntened, hogyan jobb neked, mert amúgy alapvetően a kalóriaégetés számít. Én a távot növelném, kivéve, ha simán tudnék biciklivel menni munkába vagy ha még nem bírnám a hosszabb utakat. De ahogy telik az idő, úgy egyre jobban bírja az ember. Az intenzitás szerintemmindig legyen olyan, amilyet még bírsz és ki se köpöd a tüdőd, bár ha keményen akarod nyomni, az is egy opció. Én semmiképpen nem tudnék a te tempódnál sokkal gyorsabban menni átlagban, a biciklim, az erőm és a terepviszonyok miatt. De lagymatagon se poén. Megyek, ahogy kényelmesen tudok, kivéve az erősebb emelkedőkön, ahol dobom a kényelmet és maximalizálom az elszántságot :D

Úgyhogy ha van még benned tartalék, növeld az intenzitást, de azért kikészítened magad s jó eséllyel megutálni a biciklizést nem kell, sőt, ellenjavallt.


Izomgyarapodás... Nos, az erősödés még nem jelent izomnövekedést, főleg az elején nem. Az én súlyaim többszörösükre nőttek anélkül, hogy bármi látható, mérhető izom feljött volna. Ez természetes, jobb lesz az agy-izom kapcsolat, de még a lelkierőm is nőtt, kezdőknél a gyors fejlődés természetes a legelején, de ettől nem lesznek sokkal izmosabbak.

Viszont az izom lassan jön, rendes szálkásításkor nem tudja elfedni a jóval gyorsabb normális fogyást, még ha kezdőként jön is némi kis izom (ami kalóriadeficitben alapvetően nem szokott). Úgyhogy ha a súlyod nem változott, minimálisan fogyhattál zsírból.

2018. jún. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kell ide rakétatudomány, ha eddig stagnált a súlyod és ahhoz képest növeled a mozgásmennyiséget és csökkented a kaloriabevitelt, akkor fogyni fogsz (zsírból) előbb utóbb.


Viszont, ha kerékpározással szeretnél fogyni, akkor ezeket vedd figyelembe:

Ne izomból, hanem szívből tekerj :D A lényeg, hogy kardió edzés legyen és pörögjenek a lábak, érezd, hogy kapkodod a levegőt ahelyett hogy taposnád izomból a pedált.


Legalább 30perc legyen egy tekerés, de inkább egy óra. Tekerés alatt és előtt 1-2 órával ne egyél semmit, ezzel kényszeríted a szervezeted, hogy minnél hamarabb a tartalékokhoz nyúljon. Bármilyen kis nassolással késlelteted/akadályozod ennek a folymatnak a beindulását.


Ne felejts el sok folyadékot inni.


Ha ezek megvannak, akkor a táv növelésével és a pulzusszám szintfenttartásával tudod a fogyást leginkább gyorsítani.

2018. jún. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Növeld a sebességed: következő cél a 20km/1 óra, majd a 25 is jöhet! Legyen benne emelkedő. De simán 2 órára is kimehetnél, ilyen szép időben 10-12 óra bicajozás is jól fog esni, persze nem egyben így hirtelen. 3-4 falut meg lehet nézni vagy kis erdőzés!

Sokat kell inni napon, 2-3l/óra is kellhet ilyen melegben! Sót és ásványi anyagokat izzadsz, ezt se felejtsd! Nem cukrot, nem színezéket, nem aszpartámot! Vigyél ásványvizet és banánt, hogy ha szédelegnél azonnal edd meg!

2018. jún. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!