Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Versenyzők! Munka mellett...

Versenyzők! Munka mellett lehetséges eredményesen körversenyekre felkészülni? Illetve milyen teljesítménnyel lehet bejutni a UCI Europe Tour-ba?

Figyelt kérdés

Napi nyolc-kilenc óra (vagy kétnaponta egy teljes nap) munka mellett képesek vagytok hatékonyan edzeni?


Milyen feltételekkel lehet bejutni a kerékpársport "másodosztályába"?



2013. júl. 25. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Először amatőr versenyeken kell jól menni. Utána hozni Ob-n a dobogós helyeket. A dobogósokat általában behívják a válogatottba. Ott is kell versenyezni sokat. Onnantól már (lsd a magyar konti csapat tagjai között van olyan aki OB-n jól szerepelt) várni kell. Ismerősömmel beszéltem, ők napi rendszerességgel tekernek 500-900 !!! kilométert.
2013. júl. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! A leírtakból úgy gondolom, hogy a napi (tényleg felfoghatatlan...) ötszáz-kilencszáz kilométer megtétele egyáltalán nem megy/nem menne munka mellett.
2013. júl. 25. 12:57
 3/8 A kérdező kommentje:
Illetve merem remélni azt az óriási távot azért nem negyvenes átlaggal teszik meg...
2013. júl. 25. 13:21
 4/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok: náluk utazótempó a 40...
2013. júl. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kerekparversenyzes hivatas es elhivatottsag. Nekik az a dolguk, hogy amig a masik ember 8 orat all az esztergagep mellett, avagy polcot toltoget a tecsoban, addig a kerekparos ugyan ezt az ido a nyeregben tolti. Nem tingli-tangli orombringazas, hanem sok-sok szenvedes, bitang sok lemondas es rettenetes edzesek.

Nehogy azt higyje mar valaki, hogy a semmiert lehet szerzodeseket kapni? Ahhoz, hogy egyaltalan a szakma szeme ele keruljon valaki, hogy egyaltalan eselye legyen a bizonyitasra, pokoli munka eredmenye lehet csak.

Kerekparsport profi szinten euromilliardos uzlet ... nem konnyu a konder kozelebe kerulni.

2013. júl. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Linkoln ***** válasza:

:D 900-as távot? Lol

700km a 24 órás magyar rekord.

De azért napi rendszerességgel tekernek napi 24 órában 38-39-es átlaggal ugye?...

Dehogy tekerünk annyit. Én nem vagyok dobogós OB-n, de attól még nem maradok sokkal mögöttük.

Az hogy mennyit tekersz egy nap sajnos nem csak az idődön múlik.

Egyenlőre kihozhatod magadból a maximumot munka mellett.

Ha akarnál sme tudnál túl sokat tekerni. 2 órás két naponta ismételt edzéssel is eljuthatsz a határaidhoz.

Az edzésterveken van a hangsúly. Magas intenzitáson, ügyes és kimért edzéstervvel, 2 óra elég ahhoz hogy másnap pihenned kelljen. Sokan pihenés ként regerenáló tekerést végeznek, amit nem tudnak bizonyítani hogy gyorsítaná a regerenálódást.. Ezt kihagyhatod. Hosszú és nem sok értleme. Ehelyett pihenj. Egyél minél jobban, minél profibban. Ezzel gyorsíthatod a regerenációd.

A cél hogy minél gyorsabban regerenálódj, ezáltal minél többet edzhess. Anélkül hogy szétszteroidoznád a fejed nem fogsz napi 5-6 órát edzeni. Sőt, anélkül hogy teletolnád magad szerekkel, még minden másnap edzve is hozhatod a csúcsformád.

Hogy mennyire jó a genetikád, mennyire vagy magas szinten alapból fogja meghatározni hogy mennyire lehetsz jó. Amit mondani akartam az az hogy magában az hogy minden másnap érsz rá, még nem vészes probléma. De szteroidok nélkül, kimért étrend, edzésterv és drága étrend kiegészítők, gyógyszerek nélkül, nem sok esély sajnos. Lehetsz jó, lehetsz gyors, erős, fitt. Komfortosan hajthatod nagy sebességgel a kerékpárod. Alig leszel lassabb a profiknál, messzire utazhatsz kerékpárral anélkül hogy kifeküdnél. De ehhez kezdj komoly edzéstervbe. És étrended legyen!

2013. júl. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok, jah bocs hetire össz. km-re gondoltam :DD napi az kicsit furcsa lenne :DDD
2013. júl. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Linkoln ***** válasza:

A heti az teljesen reális.

Én ugyan csak heti 300-at tekerek, de a heti táv, edzéstervfüggő.

2013. júl. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!