Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit ajánlonátok kerékpározáshoz?

Mit ajánlonátok kerékpározáshoz?

Figyelt kérdés
Egy olyan kabátra vagy mezre volna szükségem ami eléggé vízálló, és kényelmes - könnyű. Nem izzad le benne az ember. Van rajta kapucni is. Nyáron és köztes időszakban dobnám be a hátizsákba, és felvenném amikor fúj a szél vagy esik az eső. Túrázásra is lehessen használni, ne kimondottan ez a kerékpáros mez legyen...
2018. júl. 18. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
És mennyit akarsz fizetni érte? Amiket leírtál, az elég sokba fog kerülni (mondjuk 15 kHUF vagy több, és legalább 5 évenként kelleni szokott nekem új).
2018. júl. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TR75 ***** válasza:

Nyáron szerintem egy sima vízálló dzseki vagy esőkabát.

Nekem ilyen van:

[link]

Igaz, ez direkt esőkabát, elég keményen adja a szauna érzést, amikor meleg van (vagy nagyobb a tempó). Viszont a saját zsebébe begyömöszölhető és becipzározható, szóval tényleg nem sok helyet foglal. És 100%-osan vízálló.

Jó lehet még a széldzseki, már ami vízálló is. Van egy ilyenem is, de már kissé megviselt, meg egy kicsit rövid az ujja (bringázáskor ez nem előny). Hátránya, hogy komoly esőt azért nem bír ki, itt-ott az illesztéseknél beázik. Aztán lehetőség még a softshell kabát. Ezek sem tökéletesen vízállóak.

[link]

Én a Tescóban vettem nemrég egy esőálló kabátot, ripstop kivitelben, korrekt cucc, természetesen esőálló (bár szakadó esőben még nem próbáltam), viszont nem annyira fő meg benne az ember, mint egy konkrét esőkabátban (hátránya, hogy hűvösebb időben alá kell kicsit öltözni).

[link]


Szóval szerintem valami túrázásra készült esőkabát is jó (amik szellőznek, meg átengedik az izzadtságot, azokért elég nagy összegeket elkérnek).

Kompromisszumos megoldás lehet egy softshell kabát, amire fújsz némi impregnálót. Esetleg valami sűrűbb szövésű felső, amit szintén impregnálsz (nem lesz ettől sem tökéletesen vízálló, de csepergő vagy szitáló esőben vagy ködben megteszi).

2018. júl. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Wadmalac ***** válasza:
Quechua kabátok elég jók, érdemes szétnézni köztük.
2018. júl. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!