Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Jók a Decathlonos biciklik?

Jók a Decathlonos biciklik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 éves lány vagyok, biciklit szeretnék venni magamnak. Főleg kerékpárúton használnám, nyaranta Balcsit körbetekerni, ilyesmi :D Szóval a fő profilja, a mindennapokban a városi használat lenne, plusz kisebb kirándulások barátokkal. Fiú vázas bicót szeretnék, mert szerintem azok szépek csak, és viszonylag vékony gumit, de azért nem annyira mint az országúti kerékpárok. Új biciklit szeretnék elsősorban, és a Decathlonos BTWIN-eken gondolkodom, ezekről mi a véleményetek? Tudtok mást ajánlani? Illetve szerintetek kb milyen árral kalkuláljak?

Köszi előre is! :)


2018. aug. 8. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:

A BTWIN a Decathlon saját kerékpár (és minden, ami kerékpáros kiegészítő) márkája, így elég tág fogalom. Olyan, mintha autómárkát említenél, konkrét típus nélkül.


Nekem elsősorban a BTWIN mtb-k közül van néhányról talasztalatom, így objektívebb vélenényem is. Semmilyen érdekem nem fűződik hozzá, de nem szoktam senkinek ajánlani, hogy decathlonos mtb-t vegyen.



A felhasználás célját tekintve neked az országúti trekking tűnik jó választásnak, vagy esetleg egy city kerékpár. De hogy ezekből a decathlonos márka hovy teljesít, azt bem tudom. Én fenntartásokkal kezelném. Ha azt mondtad volna, hogy csak napi 10-20 km távomra használnád, majdbem vármelyikre rámondanám, hogy oké, de Balcsi körre nem biztos, hogy elindulnék.

A decathlonos bringák egyik legfőbb gyengéje a forgóalkatrészek.

2018. aug. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Volt egy régi bicajom, kerekparuzletben vettuk, de kb 12 éves lehettem mikor kaptam. Eddig azt nyuztam mindig, de tavaly a 2 Balcsi kor mar sok volt neki, nagyon rossz hangja lett :D

Az mtb az aminek ilyen vastagabb kerekei vannak, igaz? :)

2018. aug. 8. 15:43
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, az mtb (teljes nevén mountain bike, azaz hegyikerékpár) a vastag ketekű. Azt kimondottan nem szoktam ajánlani ebból a márkából.
2018. aug. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az inkább terepre való ugye? Igazából a Balaton korul is jol ki van epitve az ut, foldutakon annyira nem mennek szerintem.
2018. aug. 8. 16:08
 5/10 Bétó apó ***** válasza:
Nyugodtan mehetsz decathlonos bicajjal Balaton-körre, akár minden évben is, nem lesz semmi baja a biciklinek. Csomó rockrider 340-est látok a Balcsin, vígan tekernek velük, pedig az egyik legegyszerűbb kivitelű bringájuk. Csak legyen aki a társaságodból meg tudja javítani a defektet, meg nagy ritkán esetleg az elszakadt láncot, más komolyabb baj nem fog előfordulni 220 kilométer alatt.
2018. aug. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, az inkább terepre való, (bár a decathlonos alsóbb árkategóriás mtb-k pont a terepet nem szeretik, noha az lenne a dolguk) aszfaltra csak annak javasolt, aki szereti a saját életét nehezíteni. A vastag kerék, a markáns mintázatú gumi nagyon kapaszkodik az aszfaltba, iszonyú rossz a gördülési ellenállás, rengwted plusznenergiát emészt fel a hajtás.
2018. aug. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem mind . 340 es feltűnően jó színűek , ennyi a pozitívumuk . A kerék szimpla a középrész gyatra a pedál műanyag és a vfék elhajlik mert szellős lukacsos a kivitelezése ... MTB nem mindennapokra van , a sok gagyi másolat 25 éve divatba jött é ezen görnyednek . MTB át kell alakítani aszfaltra , az költség , a váza de a gumi sem erre való. Inkább trekkinget vegyél , vagy akciósat vagy megkímélt jó használtat . ALDI 90 ezerért felszereltet ad , 135 helyett .
2018. aug. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Túra- vagy cross trekking kéne neked. Ez az arany középút, és elég kényelmes is a hosszabb túrákhoz. Sajnos nem olcsók, én 200ezer körül nézelődnék az "olcsóbb" márkák közt: Kellys, CTM, stb. Esetleg ha van hozzá értő ismerős, használtan már a feléért ki lehet fogni komoly bringákat, de át kell nézni!


Egyébként ha más baja nincs a régi bringádnak, akkor csak karban kéne tartani, és nem lenne rossz hangja. A bringákat időnként illik szétszedni, újrazsírozni, láncot rendszeresen takarítani és olajozni, stb. A kopó alkatrészeket időnként cserélni kell (lánc, lánckeréksor, fékek, csapágyak, stb.).

2018. aug. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
19%

btwin-t ne vegyél, meg semmilyen áruházi márkát se, és ilyen magyar hulladékokat se mint a koliken, neuser, hauser, vagy a kínai merida


amit érdemes és olcsó (ár érték arányban)

scott

haibike

capriolo (alapvetően szerb de fillérekért ad jó minőséget)


ha sok pénzed van akkor giant, ghost, gt, cannondale, trek, pinarello (ez névben is illene hozzád), cube, lapierre, stb

2018. aug. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pinarello :D
2019. máj. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!