Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az újabb agyváltók hajtását...

Az újabb agyváltók hajtását le lehet "fixálni"? A dilemmámat lent kifejtem

Figyelt kérdés

Nézegettem a fixie-ket, de mivel még nem ültem ilyen kerékpáron, nem tudnám eldönteni, hogy kell-e ez nekem, vagy sem, illetve abba se lennék biztos, hogy 1 darab sebesség elég lenne-e nekem. Ezeket egy tartós teszt alkalmával tudnám eldönteni. Ezért támadt egy olyan ötletem, hogy esetleg építenék egy fixie-nek kinéző bringát, de agyváltóval. Láttam használtan már elég jó árban lehet kapni agyváltókat. Az lenne az első kérdésem, hogy ezek a használt váltók jók, vagy azért szabadul meg mindenki tőle, mert hibásak? (Olvastam itt is az agyváltók több hibáiról, az eladók nagy része meg csak a váltót árulja, így a próba se megoldható, ezért kockázatosnak tartom ezek megvételét, de tényleg az, vagy megvehetem nyugodtan?)

A következő kérdésem, hogy az ilyen agyváltók hajtását lehet-e rögzíteni, fixálni? Mint például autóknál lehegesztik a hátsó difit, de én nem szeretnék ennyire drasztikus lenni hogy lehegesszem az agyváltót. Mindenféleképpen valami oldható kötésre gondoltam, mert ha nem tetszene a fixie-s életmód, akkor kioldom a kötést, és használom szabadonfutósként. Olyan agyváltókra gondolok elsősorban, amik a jófogáson fellelhetőek, és nem aranyárba mérik. (Nincsenek nagy terveim a kerékpárral, így nem szeretném egy kisebb autó árát rákölteni.) Pár példa az általam nézegetett váltókra: Shimano Sg-7C16; Sachs Super 7; Shimano nexus 3; Shimano nexus 7 (Szerintem lényegébe ezek a legelterjedtebb agyváltók mostanában)

Egy bónusz kérdés, az eredeti kérdésem fordítottja: A fixie agyváltót ki lehet "oldani"?



#Fixi #Nexus #agyváltó #Single Speed #fixie #Nexus 7 #shimano nexus 3 #shimano nexus 7 #nexus 3
2018. dec. 24. 21:42
 1/10 A kérdező kommentje:
A kerékpáros szakszavakat nem igazán ismerem, úgyhogy elnézést ha valamit félreérthetően fogalmaztam volna meg.
2018. dec. 24. 21:46
 2/10 tothp ***** válasza:
Elméletben a 3 sebességes agyváltó működik úgy, hogy közben nem kell a pedálerőt változtatnod, bár ez az eltérő konstrukcióknál különféleképp van megoldva, és szerintem a megfelelő rögzítés az alapból szabadonfutós agyon macerás és bizonytalan. Gyakorlatban pedig a sturmey-nak van (volt) 3 sebességes fixi agya. Én is pályáztam egy újra, de már nem kapható.
2018. dec. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 m68 ***** válasza:
Gyakorlatban, egy régi 3 sebességes Sturmey agyváltón meg lehet oldani, viszont a visszaalakítás már kérdéses, mert esetleg károsodhat a kilincsmű fészek. A gyárilag fix Sturmey nem alakítható szabadonfutóssá, viszont már előfordulnak használtan is emberi árban. Ha kell részletes info, vagy segíteni kell ilyen váltót készíteni, keress bizalommal.
2018. dec. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! :D

Akkor ha jól értem meg lehetne oldani, de csak úgy lehetne váltani a fix és a racsnis hajtás között, ha szétszednénk az agyváltót?

2018. dec. 26. 10:47
 5/10 A kérdező kommentje:
Nézegettem az agyváltókat, és pont ez a Sturmey Archer S3-X fixie agyváltón láttam az egyik oldalán egy ilyen menetes részt. Meg láttam olyan fogaskereket, amin egy szintén hasonló menetes rész volt, és racsnis volt. A fixie agyváltóból nem lehetne így szabadonfutósat csinálni, ha egy ilyet teszek rá fel? Ha meg fixie ként szeretném használni, akkor meg egy sima fogaskereket tennék fel, amin nincs racsni.
2018. dec. 26. 11:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Shimano: a barkácshoz felejtsd el, annyira komplex szerkezet, hogy semmi beavatkozást nem tűr. Egyébként az említett öreg Sg-7C16 városi és még túrahasználatra is jó kis agyváltó, csak a kontrája nem ér egy kalap szart se. A fixisek meg tekerjenek csak éjjel-nappal, ha ettől boldogok...
2018. dec. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 tothp ***** válasza:
Csőpp apró: ha a fix sturmey-re nem fogaskereket, hanem szimpla racsnit teszel, máris megvan a szabadonfutós agyváltó.
2018. dec. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! :D

Akkor jól láttam hogy így is meg lehetne oldani. És ez a menet mennyire megbízható? Mindenki a kazettást mondja hogy az a jó.

2018. dec. 26. 21:49
 9/10 tothp ***** válasza:

ha a pályaversenyzők nem tépik le a menetet az agyról, te sem fogod.

A kazettás rendszernek többsebességes racsninál van igazán előnye.

Azzal tudták megoldani, hogy a kerék racsnioldali csapágyazása közelebb kerüljön a villához, ezáltal a tengely kisebb hajlításnak van kitéve.

Illetve így tudtak valamelyest javítani az asszimetrikus centirozás problémáján.

2018. dec. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

Ha a fixi élményt ki akarod próbálni, szokjad a singlespeed élményt is.


Erre ott van megoldásnak a flip-flop kerék. Egyik oldalán szabadonfutó, másikon fix lánckerék.

Én is ilyen lovat csináltam.


[link]

2019. jan. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!