Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Fél év alatt mennyit lehet...

Fél év alatt mennyit lehet fogyni, ha heti háromszor, napi egy órát tekerek szobabiciklin?

Figyelt kérdés
170cm/közel 110kg, 29 éves nő

2019. jan. 20. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Az étkezésedtől függ.
2019. jan. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A te adataiddal egy óra szobabiciklizés (közepes nehézségen) kb 750 kalóriát éget el.


fél év alatt van 26 hét, heti három alkalom:


26*3*750 = 58500 kalória


1kg zsír kb 7000 kalória vagyis ennyi mozgással 8.3kg zsírt égetnél el.


A számításban azért vannak bizonytalanságok:

1. Mi számít közepes nehézségnek. Ez érzés kérdése

2. Nem minden kalóriát zsírból égetsz

3. A sportolás miatt megnövekszik a kalóriaigényed, ezért valamivel többet fogsz enni

4. Ha csökken a súlyod, akkor ugyanannyi mozgással kevesebb kalóriát égetsz el.


Mindenesetre a 8.3kg egy erős támpont, csak a biciklizéstől ennél lényegesen többet biztosan nem fogsz fogyni.

2019. jan. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Én heti 3 edzéstől, fél év alatt kb 15 kg-ot fogytam. Úgy, hogy a rendszeres edzés elkezdése után kb 2 hónap múlva kezdtem el látványosan fogyni és a 8. hónap végére 15 kilóval voltam kevesebb. Majd a következő 4-5 hónapban még 5-öt fogytam. Ez kb 4 éve volt, azóta nagyjából tartom ezt a súlyt. De a táplálkozásomon is változtattam, az sokkal nehezebb, még most is figyelnem kell minden nap, mert könnyű visszaállni a rossz táplálkozásra. Az edzés viszont teljesen beépült az életembe, hiányzik, ha egy-egy alkalom kimarad.
2019. jan. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem sokat.

amit ír az első és a második az viszont stimmel.


A kajálásra figyelj.

számolgatni kell,mi mennyi kalóriát tartalmaz, és úgy kell enni,hogy többet égess el mint amennyit beviszel,ez nem koplalás mert azzal csak kib-szol magaddal.


na ha elhisszűk hogy 750kalóriát égetsz el egy alkalommal akkor 2250cal megy le egy hét után ami egy napi jó kajálás. hmm bringázás alatt és után ne egyél.


a szokásosat pedig csökkentsd. ilyenekre gondolok:reggel 2kifli helyett 1.

ebédre kóla helyett víz.

vacsira inkább gyömölcsök. ez így szerintem elég jól betartható. de persze egy szakember jobba betudja lőni.

2019. máj. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Vacsorára gyümölcsöt semmiképp, nem eszünk ch-t este, főleg gyors ch-t nem.


Kiflit se nagyon, inkább tk. pékáru, max 30 g lassú ch-t tartalmazó.


Napi kcal keretet, makrókat kéne kiszámítani, mennyire van szükség, úgy könnyebb.

2019. jún. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!