Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hol lehet megnézni, hogy az...

Hol lehet megnézni, hogy az egyes bicikli gumiköpeny gyártók hány kilométerre becslik a gumijaik élettartamát?

Figyelt kérdés
Mert sok fórumon írják, hogy a Continental gumik ennyi kilométerre, a Shwalbe-k meg annyi kilométerre vannak tervezve, de a gyártók oldalán erről nem találtam infót.

2019. febr. 1. 19:21
 1/3 anonim válasza:
szerintem ez tök hülyeség, annyi mindentől függ ez hogy értelmetlen becsülgetni, inkább tapasztalatokat olvasol szerintem a fórumokon.
2019. febr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja.


Aki sokat fékez annak kevesebb kilómetert bír.

Aki sosem blokkol az kiteker vele világból.


Ha betonon gurul az is tovább bírja,aki sziklák közt csapat az is megeszi a gumit.


Egy nagyon viszonylagos közelitést lehetne adni de akkor az emberek fele szidná,hogy a felesem igaz a másik fele pedig istenitené,hogy a dupláját is simán hozza.


Esetleg országutira lehet valamit mondani az is csak közelités.

2019. okt. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szlory ***** válasza:

Az a baj, hogy olyan attribútumot akarsz hasonlítgatni, amit nem kéne táblázatban, számokkal nyilvántartani. Egy guminak igen, legyen tartóssága. De ne becsült kilométert várj el, hanem azt, ami szokásos a gumik tesztelésénél "durability", tartósság, kopásállóság címen.


Ha keresed a legtöbb km-t bíró gumit, akkor vegyél tömörgumit a hajtás pajtástól. Amíg az elkopik alattad, addig megunod a bringázást is.


Egyébként súgok pár fontosabb szempontot: ár, gördülési ellenállás, tapadás, defektállóság. Mit érsz egy olyan gumival, ami 15367 km-t bír ki, ha az első párás nyirkos napon taknyolsz vele akkorát, hogy feltakarítod a kereszteződést arccal? Vagy ha felgyorsítani annyi energiádat veszi el, hogy bezsibbad a lábad egy hosszabb városi úton... Vagy ha minden sarkon rettegned kell, hogy az a reccsenés ugye nem egy törött sörösüveg szilánkja volt, amit kettéroppantottál és már ereszt is a gumid..


Relatív véleményeket, szubjektív adatokat fogsz találni minden normálisabb minőségű modellről. Km adatokat nehezen, szerintem inkább add fel és másba öld az időt - ha javasolhatok.

2019. okt. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!