Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Sport, mozgás » Kerékpározás

A kérdés

Kerékpárózók ti tekertek télen?

A hobbitekerőkre gondolok nem azokra akik azzal járnak munkába.

febr. 11. 12:58  Privát üzenet  

A válaszok
TR75 nevű felhasználó válasza:

Én nem. Nagyjából novembertől márciusig megelégszem annyival, hogy a melóba bicajjal járok (napi kb. 8-10 kilométer). Egyszerűen utálom a hideget, és nincsenek téli cuccaim.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont febr. 11. 13:14 Privát üzenet

Mivel én sportként kerékpározok végül is hobbiként de inkább fogyás, meg a test edzés a célom vele így én télen csak akkor megyek ha kint csont száraz minden és nincs annyira durva hideg sem. Persze mínuszokban akármilyen is az idő ki nem megyek bicajjal, de ilyenkor így plusz pár fokokba vastagabb öltözet elegendő nekem. De ilyenkor is csak rövidebb távra megyek hogy ne lustuljak el. Amikor már jó idők vannak akkor napi másfél 2 óra tekerés ami simán menni szokott. Munkába járásra egy 20 éves bicajom van ami fel lett újítva, új festéstő kezdve minden meg lett csinálva, és elektromosra is alakítottam részben könnyítésnek, részben azért hogy megfelelően tudjak tartani egy sebességet szükség esetén.

Ezt a bicajt télen teljesen kizárom +10 fok alatt elő sem veszem. Egyrészt az akkupakknak sem tesz jót a hideg, másrészt nagyobb esély van a párásodásra ami az egyéb alkatrészeknek sem tesz ám jót főleg ha hidegből beviszem a melegbe.

Ilyenkor autóval járok dolgozni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont febr. 11. 13:52 Privát üzenet
Én munkába is azzal járok, télen-nyáron. Nem kényszerből, hiányozna a mozgás. Persze szép időben jobb móka, az tény. Síeléshez való ruhákat használok télen (aláöltözet, símaszk, csősál, síkesztyű stb.). A biciklim így járt, a sós hólé eszi rendesen. De amúgy anyagi szempontból is így lenne a legolcsóbb, ha takarékoskodnom kéne, a biciklialkatrészek sokkal olcsóbbak, mint autót fenntartani vagy a bérlet lenne.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont febr. 11. 14:34 Privát üzenet

Nem.

Öreg lettem hozzá. Fiatalként szopattam magam havazásban tekerssel meg hasonlók...de a bringának sem tesz jót,meg nekem sem.

Téli cuccaim sincsenek igazán,a csinált ruhák meg hagynak kívánni valót maguk után.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont febr. 12. 07:13 Privát üzenet
Wadmalac nevű felhasználó válasza:

Direkt a téli időre építettem egy singlespeed lovat, helyi rohangálósnak meg alkalmi jó idő kihasználására.

Csúnya mínuszokban csak rövid távra, A-ból B-be praktikumból veszem elő, de ha időm van és van egy plusz pár fokos szép idő, tizen-x kilométeres ruccanásokat szoktam vele nyomni. Ilyenre mondjuk most télen csak háromszor volt alkalom, rövid célforgalom heti két-háromszor, de az az egy-két km szerintem nem számít.

Az országútit meg a montit csak tavasszal fogom előszedni.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont febr. 12. 10:08 Privát üzenet

Igen, abszolút, nem is sokkal marad el az átlag letekert kilométert a melegebb hónapoktól.

Van aláöltözetem alul-felül, maszkom, sálam, több nem is kell.

Hóban viszont nem szoktam, a fitness kerékpárom nem alkalmas ilyesmire.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont febr. 12. 19:23 Privát üzenet
Beruháztam tél elején egy cyclocross bicóba, nekem tetszik a hóban b4szatás. :D Szóval télen is kint edzem.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont febr. 12. 19:42 Privát üzenet
Wbiker nevű felhasználó válasza:

Eddig tekertem

De karácsony óta sokadszor újul ki az arcüreggyulladásom, így letettem a vasat.

A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont febr. 13. 20:13 Privát üzenet
F@T@L_3RRORxoo89 nevű felhasználó válasza:

Megmondom őszintén, télen én akkor megyek csak ki ha muszáj menni valahova. Ha tehetem bent ülök.

Nyáron viszont lehet akármennyire meleg, vagy akár kisebb sár, eső. Sőt, kifejezetten jó érzés, mikor nem csak állok a 40 fokos buszon, hanem legalább tekerek és van menetszél, meg megállok kutaknál lemosakodni.

De ugyanúgy vagyok a gyalog túrázással. Télen egyszerűen nem szeretem hidegben, csak viszonylag kellemes időben.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont tegnapelőtt 18:50 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Budapesti országúti bringások, ha edésre kerül a sor és épp nem a szobában vagytok görgőn merre tekertek?
Melyik a hatékonyabb zsírégetés, ha egy bizonyos időt kerékpározok vagy ha addig tekerem amíg bírom (szobabicikli)?
Összesen hány kilómétert tekertek már a bicklitekkel, és mennyi idő alatt?
Sokat kerékpározok sötétben is és kellene egy erős bicikli lámpa ami megbízható szerintetek ezt érdemes megvenni vagy valami akkumlátorosat vegsek inkább?
Debreceni országútisok! Ti merre tekertek?
Tapasztalt kerékpározók! Milyen ruhadarabok elengedhetetlenek télen hosszabb túrákra?

Kérdések a Sport, mozgás rovatbólKérdések a Kerékpározás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!