Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpárózók ti tekertek télen?

Kerékpárózók ti tekertek télen?

Figyelt kérdés
A hobbitekerőkre gondolok nem azokra akik azzal járnak munkába.
2019. febr. 11. 12:58
 1/9 TR75 ***** válasza:
100%
Én nem. Nagyjából novembertől márciusig megelégszem annyival, hogy a melóba bicajjal járok (napi kb. 8-10 kilométer). Egyszerűen utálom a hideget, és nincsenek téli cuccaim.
2019. febr. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel én sportként kerékpározok végül is hobbiként de inkább fogyás, meg a test edzés a célom vele így én télen csak akkor megyek ha kint csont száraz minden és nincs annyira durva hideg sem. Persze mínuszokban akármilyen is az idő ki nem megyek bicajjal, de ilyenkor így plusz pár fokokba vastagabb öltözet elegendő nekem. De ilyenkor is csak rövidebb távra megyek hogy ne lustuljak el. Amikor már jó idők vannak akkor napi másfél 2 óra tekerés ami simán menni szokott. Munkába járásra egy 20 éves bicajom van ami fel lett újítva, új festéstő kezdve minden meg lett csinálva, és elektromosra is alakítottam részben könnyítésnek, részben azért hogy megfelelően tudjak tartani egy sebességet szükség esetén.

Ezt a bicajt télen teljesen kizárom +10 fok alatt elő sem veszem. Egyrészt az akkupakknak sem tesz jót a hideg, másrészt nagyobb esély van a párásodásra ami az egyéb alkatrészeknek sem tesz ám jót főleg ha hidegből beviszem a melegbe.

Ilyenkor autóval járok dolgozni.

2019. febr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én munkába is azzal járok, télen-nyáron. Nem kényszerből, hiányozna a mozgás. Persze szép időben jobb móka, az tény. Síeléshez való ruhákat használok télen (aláöltözet, símaszk, csősál, síkesztyű stb.). A biciklim így járt, a sós hólé eszi rendesen. De amúgy anyagi szempontból is így lenne a legolcsóbb, ha takarékoskodnom kéne, a biciklialkatrészek sokkal olcsóbbak, mint autót fenntartani vagy a bérlet lenne.
2019. febr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Öreg lettem hozzá. Fiatalként szopattam magam havazásban tekerssel meg hasonlók...de a bringának sem tesz jót,meg nekem sem.

Téli cuccaim sincsenek igazán,a csinált ruhák meg hagynak kívánni valót maguk után.

2019. febr. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:

Direkt a téli időre építettem egy singlespeed lovat, helyi rohangálósnak meg alkalmi jó idő kihasználására.

Csúnya mínuszokban csak rövid távra, A-ból B-be praktikumból veszem elő, de ha időm van és van egy plusz pár fokos szép idő, tizen-x kilométeres ruccanásokat szoktam vele nyomni. Ilyenre mondjuk most télen csak háromszor volt alkalom, rövid célforgalom heti két-háromszor, de az az egy-két km szerintem nem számít.

Az országútit meg a montit csak tavasszal fogom előszedni.

2019. febr. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, abszolút, nem is sokkal marad el az átlag letekert kilométert a melegebb hónapoktól.


Van aláöltözetem alul-felül, maszkom, sálam, több nem is kell.


Hóban viszont nem szoktam, a fitness kerékpárom nem alkalmas ilyesmire.

2019. febr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Beruháztam tél elején egy cyclocross bicóba, nekem tetszik a hóban b4szatás. :D Szóval télen is kint edzem.
2019. febr. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Eddig tekertem

De karácsony óta sokadszor újul ki az arcüreggyulladásom, így letettem a vasat.

2019. febr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, télen én akkor megyek csak ki ha muszáj menni valahova. Ha tehetem bent ülök.


Nyáron viszont lehet akármennyire meleg, vagy akár kisebb sár, eső. Sőt, kifejezetten jó érzés, mikor nem csak állok a 40 fokos buszon, hanem legalább tekerek és van menetszél, meg megállok kutaknál lemosakodni.


De ugyanúgy vagyok a gyalog túrázással. Télen egyszerűen nem szeretem hidegben, csak viszonylag kellemes időben.

2019. febr. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!