Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpár, bicikli...

Milyen kerékpár, bicikli kerékpárméretek léteznek? Minél nagyobb a kerékméret annál jobb?

Figyelt kérdés
161-162-163 a magasságom (valahogy így pontosan nem tudom). Milyen biciklit vegyek aminek a kerékmérete megfelel a magasságomnak ? Első biciklim egy kemping volt ,de azt utáltam sokat kellett tekerni és nem akart gurulni. Faterom 28-ast mond. Szerintetek ? 29-es méret az óriásoknak való ? Nagyon magas embereknek ?

2019. ápr. 6. 15:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Korod?

Fogszmég nőni?

De alapvetően a kerékméret nem sokat számit. Gondolj csak a BMX-esekre.

De ha mindenképp a kerékmérettel akarsz tanácsot akkor a 26" az oké.

Vagy 27,5.

A 28az országuti méret.

A 29pedig (én úgy érzem) hogy inkább a versenyzőknek van mintsem olyanoknak akik csak úgy bringáznak. De mivel a profik is azzal mennek,nekem is az kell alapon veszik a népek teljesen fölöslegesen.

2019. ápr. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
24 vagyok férfi. Nekem csak arra kell ,hogy eljussak A-ból B-be. Elmegyek a boltba vele és biciklizgetni. Dombos helyekre nem megyek .Kimegyek a határba ahol csak termőföld van és ennyi. Nekem a legfontosabb hogy minnél jobban guruljak. 28-as nagy nekem ilyen magassággal ? Nőni már nem fogok ilyen korban már.
2019. ápr. 6. 16:06
 3/12 anonim ***** válasza:

Én 175 vagyok és nekem még éppen jó a 29-es

Neked már nem ajánlott annyira, de ha akad a környéken olyan bolt ahol ki lehet próbálni, akkor tedd meg, hátha....


Ha montit szeretnél, akkor szerintem a 27,5-es kerék pont tökéletes méret!


Ha gyorsabban szeretnél menni és inkább többet mész betonon, aszfalton, akkor a 28-as méretű cross kategória a jó.

De ezzel nehezebb a határba kimenni, mert vékonyabb a gumi és nagyon könnyen belesüppet a laza földbe... tapasztalat. Ha van 1 centi por, akkor már alig lehet vele menni.

Illetve ennek az áttétele is inkább országútra van hangolva.


Amúgy a montikra is van olyan gumi ami egész jó aszfaltra és terepre is egyaránt.


A kerékpáret mellett a váz mérete sem mindegy!

találsz a neten táblázatokat kinek mekkora vázméret a jó

például:

[link]

2019. ápr. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Megprobálkozhatnál egy cyclecross bringával. Azok jólbirják a terept de megis országiak.

Szóval ilyen hibrid cuccok. 28as kerekekkel de viszonyleg kicsi vagy legalább alacsony vázzal. A gumi is ilyen mondjuk,hogy terepmintás országuti. Szóval lehet vele haladni,meg a határban bohockodni.

2019. ápr. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszi megnéztem. 26″ kerék átmérő az még gyereknek számít ? Apám 28-as biciklije kicsit nagy nekem lehet azért mert férfi bicikli. Nehezebben rakom fel a lábam és nem ér le a lábam mikor megállok vele. Kicsit meg kell dűtenem a bringát,hogy leérjen.
2019. ápr. 6. 16:40
 6/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok

"nem ér le a lábam" erre írtam, hogy nem csak a kerékméret, hanem a vázméret is számít!

Ha megfelelő méretű a váz is, akkor sem kell, hogy leérjen a lábad, sőt!

Ha jó van beállítva a nyereg, akkor nem is fog leérni a láb.


A 26-os nem gyerekméret.

Annyi a különbség, hogy lassabban tudsz vele menni mint a 28-assal.

2019. ápr. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
akkor mit javasoltok ne 26os és ne 29-es inkább 28-as ?
2019. ápr. 6. 17:50
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem kerékméretet, hanem vázméretet kell helyesen választanod.

26-ost már nem vennék, ez a régi MTB méret, nem igazán használja már egy gyártó sem.

27,5 az új kis MTB méret, ha terepre kell a bringa, jó választás.

28 és 29 felni tekintetében egy méret. A 29-es az MTB-kre vonatkozik, ott a vastagabb gumi miatt kicsit nagyobb a külső kerékátmérő. 28-asnak a trekkingeken hívják tipikusan.

Szóval nem kerékméretet kell választanod, hanem kerékpár típust és vázméretet. MTB esetén kell csak dönteni 27,5 és 29 közt. Az, hogy milyen kerékpár az ideális, az alapján kell eldönteni, hogy milyen célra kell.

2019. ápr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy normál közlekedésre kell csak. Erre szerintem egy 28-as kerekű, de kis vázas trekking teljesen megfelelő. Sőt, mivel dombra sem mész, lehet, hogy valami egy sebességes bringa lenne neked az ideális. Ilyesmire gondolok:

[link]


Ezek pedig a cross trekkingek:

[link]

Vagy kicsit túrásabb, felszerelt verzióban túra trekkingek:

[link]

Vagy még esetleg haladós, de csak aszfaltra ajánlott fitness bringák:

[link]

2019. ápr. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

" Sőt, mivel dombra sem mész, lehet, hogy valami egy sebességes bringa lenne neked az ideális "

Igen igen ez így van. Nem tervezek túrázni csak a boltba elmenni és csak úgy járkálgatni . Nőit is nézegetek amúgy a váz miatti nehéz felülés miatt .

2019. ápr. 7. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!