Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Üdv, mi a legolcsóbb MTB,...

Üdv, mi a legolcsóbb MTB, amit lehet keményebb terepre is vinni?

Figyelt kérdés

Viszonylag tisztában vagyok az árakkal, maximum 300k tudok költeni rá, ha nagyon nincs más, akkor többet is akár de lehetőleg max ennyit.

Elég komoly hegyre fel, hegyről le, nagy kövekkel. Előző mtb-m kereke gondolt egyet és oldalba hajlott egy kövön, utána nem kell mondjam elbasz*dtam. Úgy, hogy most már szeretnék olyat ami nem hordoz magában ilyen lehetőséget. (A nagyon maximum pénzösszegem 350-400k, de akkor már a hónapban nem eszek )


2019. máj. 1. 10:08
 1/8 A kérdező kommentje:

A válaszokat és keresgélést előre köszönöm, egyébként én ezt néztem ki: [link]


Vélemény? :)

2019. máj. 1. 10:11
 2/8 anonim ***** válasza:

Azta ilyet is árulnak?!

Nekem tetszik. Bár szerintem te kevésbé "verseny" orientáltat keresel,ez azért masszivan xc-szerü bringa.

De ha megfelel csapjlerá.

2019. máj. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok hanyadik ugratás után fog elrepedni, eltörni valamelyik alkatrésze ennek a decathlonos biciklinek. Jóindulatú leszek, százas nagyságrendben számolnék. 150 keményebb ugratás után majd a váz elkezd repedni, nézz rá arra a nyeregcsőre mennyire ki van húzva!! Te elhiszed hogy ez majd hozza egy négyszázezer ftos xc gép szintjét? Én nem
2019. máj. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem írta,hogy ugrálna.

És ez bringa nem is arra való.

És az első azt írta,hogy "xc-szerű" ami nem azt jelenti,hogy az csak ,hogy olyan.

Nyilván nemlehet vele xc-obt nyerni de odalehetvel állni a rajt vonalhoz anékül,hogy körbe rőhögnének.

2019. máj. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hasznosak voltak! :)

2019. máj. 2. 11:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg a youtubeon pár srác DH XC egyéb kategóriákban tesztel mesél , használt egyvtelós acél gépek is okék kezdésre . A hajtás a kerék agyak a lényeg aztán fejleszteni is lehet .
2019. máj. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 szlory ***** válasza:

Üdv kolléga! Gyorsan barátkozz meg a választás előtt a fogalmakkal. XC vs AllMountain (vagy Trail) montik. Elmondom _általam_ fogalmazva az alapjaikat.


XC gép esetén gyakorlatilag vadonba mész tekerni, nem nagyon pattogsz, tudod kezelni (kikerülni) a nehéz helyzeteket és sprintelsz. Ezekkel gyorsan haladsz fel és le egyaránt de kevésbé irányítható és a tömeg csökkentése a tervezők célja, nem a monstre tank építés. Ezeket kis hunyorítással úgy vedd, hogy egy haladó/félprofi cyclocross versenyző a koskormányos bringájával fojtogatni tudja.


A Trail vagy a még durvább All Mountain gépek már az olyasfajta terepezésre készülnek, ahol jórészt egynyomos, úttalan utakon csapatsz, egyre kevesebb és/vagy a felfele út és egybefüggő csapatós lejtmenetek vagy technikás fordítók között cikázol le. Szinte belekódolva néhány zakóval.Ezek nehezebbek, strapabíróbbak, mászásra kevésbé hatékonyak (rendesen tehénkedni kell a kormányrúdra, hogy lent tartsd az első kereket egy meredek mászásnál - nézd csak meg, hogy milyen hosszú a stucni az egyiken és a másikon). Itt már a koskormányosok közül az elmebeteg elit lenne képes veled tartani, főleg a tempót bírni. Ez az igazi "keményebb terep" kifejezés. Alias singletrack. Alias "egynyomos ösvény", alias "túraösvény" ahol elvileg montis nem nagyon lehet, csak gyalogtúrázó - legalábbis idehaza..


Ha csak egyszer akarsz bringát venni a közeljövőben és szerinted leszel ilyen lelkes/komoly "kemény terepre vágyú", akkor inkább most vegyél AM/Trail bringát és az elején szívj, utána örülj. Nagyobb lesz a tömege, rövidebb stucnija, meredekebb fejcsöve, nagyobb rugóútja. Hogy a te példádhoz tegyem ezt: [link]


Hozzátenném, hogy a hazai "montis versenyek" nagy részére bőven elég az XC gép.


Gondold át, melyik irány, azután jöhet a válogatás. Egyébiránt az általad és általam linkelt Dekás bringákkal olcsón jössz ki. Arra figyelj azért, hogy ezek egytányéros, SRAM rendszerű gépek. A 1x frankó cucc, de vagy jól mászik, vagy a végsebessége nagy (de akkor komoly lábizom kell a meredek mászáshoz). Én Eagle-t hajtok az egyik gépemen, az 12 áttétel, de hosszabb sprinten elp*csáznak a 2x11-esek és 2x10esek. Részben a technika miatt :) A "1x" rendszerek fenntartása költségesebb, ezzel is később fogsz szembesülni.


Röviden tehát "csak" ennyi, javaslom, okulj, tanulj hozzá, ne legyen elég az én fenti prosztóságom, aztán meséld el, hogy mit nézzünk neked? AM/XC ?

2019. máj. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg a terjedelmest, hasznos volt.
2019. máj. 3. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!