Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogy lehet túlélni a focit?

Hogy lehet túlélni a focit?

Figyelt kérdés
A fiúk focitanára vett át minket bizonyos okok miatt. A többi lány vagy addig is focizott, vagy kiharcolta, hogy ne kelljen tornáznia, de nem szeretnék problémákat. Az első tornaóra nagyon rossz volt, a második körben már a kapu elé raktak, de ígyis mindenki velem ordított, mert szinte az összes labdát beengedtem. Nem tud valaki tanácsot adni, mit lehet tenni, ha nagyon gyorsan kifáradok, nem tudok összehangoltan mozogni, képes vagyok a labda mellé rúgni, és úgy általában? Köszönöm előre is.

2019. szept. 13. 09:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, olyan testneveléstanárról van szó, aki szintén nem ért semmit ahhoz, amit csinál. Lányokat beállítani focizni... beteg. Neki persze kényelmes, mert semmit nem kell csinálnia, amíg fociztok. Gondolom, ki is megy a teremből, elkávézgat. A mi tanárunk is ezt csinálta. Nagyon át kéne szervezni a testneveléstanár szakmát.
2019. szept. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kapus voltál? Ott kell gyakorlat, bátorság a védéshez, aki szokott focizni, az sem mer minden labdát védeni próbálni (hacsak nem kapus). Mezőnyben is meg kell szerezni azt a rutint, amivel mondjuk a labdaátvétel képessége kialakul. Ezen segítenek a különböző labdás gyakorlatok. Ha ilyenek nincsenek, akkor az a tanár csak túl akar lenni az órán, pláne, ha focitudás szempontjából vegyes az osztály.
2019. szept. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát én férfi vagyok, focizok is csapatban, de fosnék beállni a kapuba.
2019. szept. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A kötelező futásokat és hasonlókat megcsináltatja, de lazán kezeli magát az órát. Aki elég frappánsan válaszol neki vissza, annak megengedi, hogy ne tornázzon, de egyébként nem nagyon. Úgy gondolja, hogy a torna inkább hobbi, mint tantárgy, a focival együtt, de ha ki is akartam állni, nem engedte.

Milyen labdagyakorlatok vannak erre? Otthon, egyedül is lehet gyakorolni?

A kapus nem volt olyan fárasztó futás ügyben, de kifejezetten nehéz volt védeni.

2019. szept. 16. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!