Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Ha egy focicsapat megalázó...

Ha egy focicsapat megalázó eredményt ér el, miért mindig az edzőt veszik elő, rúgják ki? Miért nem a játékosokon csattan az ostor?

Figyelt kérdés
Ugye most mindenhol téma hogy 3 napja a Barcelona óriási pofont kapott a Bayern Münchentől (2-8), nyilván ez (főleg egy ilyen nagy, eredményes csapatnak) elfogadhatatlan minden szempontból. Ugyanakkor nem értem, miért mindig az edző az akin ilyenkor csattan az ostor? Nem ő van pályán... Most olvasom hogy ki is rúgták szegény bácsikát aki most vezette pár hónapig a Barcát (nem jegyeztem meg a nevét, talán Setiennek hívják), pedig ő semmiről se tehetett. Én láttam a meccset, a kapuson, a védőkön múlt nagyrészt minden, ótvar gyengén játszottak, a kapus konkrétan a 7. kapott gólnál meg se mozdult, állt és végignézte ahogy ellövik mellette a labdát. Gondolom leblokkolt a megalázó eredménytől. Az indításai is gyengék voltak, a védők meg hibát hibára halmoztak, enyhén szólva. Ez miért az edző hibája? Ő kitalálja a taktikát, felkészíti a játékosokat, de utána a pályán már nem ő játszik, és itt a játékosok hibája (illetve az átlagon bőven felüli teljesítmény az ellenféltől) volt az oka hogy nagyon csúnyán kikaptak. Meg eleve a játékosokat nem ő válogatja, van egy keret amiből meríthet de ha az egész keret rossz akkor nem tud mit tenni... Mégse olvasok olyat hogy Messit vagy akár a kapust például meneszteni akarják, akik semmit nem tettek e meccshez, de az edzőt már ki is rúgták, 3 napon belül. Ez szerintem gusztustalan. Mi ennek az oka?

2020. aug. 17. 21:35
 1/4 anonim válasza:
szerintem pont azért amit leírtál. az edző készíti fel a csapatot, neki kell kidolgoznia a taktikát és a félidőben (asszem már ott is 1:4 volt) kell pár bíztató szót mondania. amikor élőben látok magyar meccset ott látom hogy pl hetek óta nem mennek a beadások, a kiugratások és alig tud gólt rugni a meg nem nevezett nb3-mas csapat. ez igenis az edző felelősége, látnia kell hogy miben jó a csapat és miben nem. ha tudja hogy a PSG pl szélről adja be és beadásból rúg gólt akkor az edzőnek így kell felkészítenie a csapatot, gyakoroltatnia kell a szélről jövő labdákat, a kapust erre felkészíteni, stb stb. illetve ha védekezésnél a PSG nem jó a kiugratások védésénél akkor arra kell rámenni. illetve (ahogy írtam is) nagyon sokat számít hogy a félidőben mit mond az edző. "mi a f*sz srácok, k*rva sz*rok vagyunk csináljatok már valamit b*sszameg" vagy "nembaj srácok, valszeg kisz*punk de adjatok bele mindent" vagy "meg ne lássak még egy ilyen cs*cska gólt, szedjük össze magunkat és b*sszunk oda nekik!". a Barca-nak nincs rossz kerete (legalábbis szerintem), nyilván a játékosokon is múlt a vereség de nagyobb részben az edzőn.
2020. aug. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ezt a kérdést már én is feltettem, jöttek még válaszok: https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__labdajatekok__7..
2020. aug. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Mivel egyszerűbb 1 embert kirúgni, mint egy csapatnyi játékost szétzavarni, és újakat keresni.
2020. aug. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ezt ne tőlem kérdezd...............Jó kérdés!!!!!!!!
2020. aug. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!