Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Sokat fog számítani a teniszbe...

Sokat fog számítani a teniszben a magasságom?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, a kőkemény 173-174cm-emmel.

Elszeretnék kezdeni teniszezni komolyabban.

Ez a magasság, pontosabban alacsonyság mennyiben fog hátráltatni a sportban? Mennyi esély van arra hogy különböző versenyeken épp ezért nem indulhatok, netán felsem vesznek a "csapatba"?

Előre köszönöm a válaszokat!



2020. szept. 25. 11:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
8as és 10es én voltam. Én nem rosszat akarok, én láttam ezt a közeget, és, hogy milyen az egész. Évekig jártam. Tényleg jót akarok ezzel neked. Teljesen felesleges versenyre járni. Találj egy társaságot, esetleg egy jó edzőt, és velük járj játszani és meccsezgetni.
2020. szept. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Húúha itt tényleg fordulnak meg "érdekes" tapasztalatok...

Egyértelműen nem a 2 hónapban versenyre szeretnék menni. Budapest és környéke nálam nem igazán opció mivel egy Hajdú-Bihar megyei kisvárosban élek, ezért túl nagy táv lenne egy budai edzőklub :(

Meglátom hogy a "helyi" edzőklub mit tud nyújtani és ha ténylegesen nem jön be a dolog akkor maximum otthagyom, nagyon veszíteni valóm nincs.

A közeg határozottan fontos, és ha itt is ez a tipikus "sznob" hozzáállású emberforma lesz akkor nincs más teendő mint otthagyni az egészet.

Az edzőben bízok, faterom egyik kollégájának az ismerőse (igen ez leírva és kimondva is halál poén) aki egész jófejnek tűnik.

No majd meglátjuk.

Hálásan köszönöm a tapasztaltokat, tippeket, tanácsokat amiket itt leírtatok/leírtak nekem, hasznosítani fogom őket a továbbiakban :)

2020. szept. 25. 14:37
 13/22 A kérdező kommentje:
Megpróbálkozok vele, és tényleg már csak ismeretszerzésnek jó, ha nem jön be hátha lesz pár hozzám hasonló újonc akivel úgy hagyjuk abba egy fél év múlva hogy együtt fogunk hétvégenként edzegetni :D
2020. szept. 25. 14:40
 14/22 anonim ***** válasza:
A versenyközeg egy sznob társaság. Magyarországon a tenisz a gazdagok sportja, ezért nincsen egy profi se. Kérdezd meg faterod ismerősét, van e edzői papírja legalább. Ha gondolod, írd le miket és hogyan csináltok egy edzésen. Én dolgoztam edzőként a régi klubbomban egy időben szóval van tapasztalatom. Egyébként próbálj tényleg a helyi klubban néhány korodbeli barátot szerezni, mert tök jó, ha csinálod. Tényleg ne hagyd abba. A versenyzés lenne felesleges, véleményem szerint.
2020. szept. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Mindenképp megírom ide hogy mi történik edzésen pár hét/hónap múlva.

Hétfőn pedig megérdeklődöm az edzői papírt! :)

2020. szept. 25. 16:25
 16/22 anonim ***** válasza:
Igazából ne kérdezz rá egyenesen. Tudod úgy pubatolózva derítsd ki, hol végzett stb. Egy edzőnek minimum kell egy papír, mondjuk TF vagy hasonló helyről. De igazából elpötyögni bárkivel ellehet, a probléma az, hogy sok naiv embert a kóklerek lehúzzák sajnos. Nagyon szomorú.
2020. szept. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Andre Agassi – Wikipédia

hu.wikipedia.org › wiki › Andre_Agassi

Magasság, 180 cm ... 2006. június 24-én Agassi bejelentette, hogy a 2006-os US Open lesz az utolsó versenye. ... Agassi nem volt boldog a teniszakadémián.

Amúgy te még nőni fogsz és a tehetség számít én173cm vagyok mégis teniszeztem csak én hobbiból.

2020. szept. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Amatőr szinten nem hiszem, hogy számít a magasság, a komoly versenyekhez meg már túl idős vagy úgyis. Ez most nem bántás, a profik mind gyerekként kezdték és hát igen, általában magasak is. De még egyszer mondom, ahhoz, hogy eljárj egy felnőtt kezdő edzésre és ott fejlődj, gyakorolj, nem kell semmilyen alkati standardnak megfelelni, hobbiként még kosarazni is mehetsz.
2020. szept. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Továbbá is köszönöm szépen a válaszokat! :)

Egyébként sem ezt mondanám a jövőmnek, nem szeretnék én wimbledon bajnok lenni vagy hasonló. Egyszerű sportként fogom fel az egészet amit max néhány körzeti/megyei esetleg országos "versenyekre" szeretnék kiterjeszteni és ennyi. A jövőképembe nem tartozik bele a tenisz, tudom hogy a komolyabb elképzelésekhez már idős vagyok, későn kezdem el. :)

De ahogy az előző válaszolók kifejtettették már, lehet hogy a versenyekből sem lesz semmi.

Még nemtudni mi lesz a jövő :D

2020. szept. 26. 19:27
 20/22 anonim ***** válasza:
Hobbi szinten mindenképpen csináld. Én sem bántam meg, annak ellenére, hogy nem lettem profi. Bárhova megyek a világon, ha éppen úgy van, akár egy év kihagyás után is, ha kezembe adnak egy teniszütőt, bárkit le tudok nyűgözni a tudással. Próbáld ki, csináld, szerezz ott új társaságot meg barátokat aztán jó hobbi lesz akár egész életedben.
2020. szept. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!