Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A "hosszabbítás" az EB,VB-ken...

A "hosszabbítás" az EB,VB-ken "kínzás"?

Figyelt kérdés
Nem a rendes játékidő néhány percel történő hosszabbításásról beszélek, hanem a 2*15p-ről a 90p után. Tegnap az ukrán-svéd meccsen azt hittem rosszul látok. Mindenki szinte kidőlt. Nem telt el egy perc ápolások nélkül. Minden játékos ha hozzákerült a labda elesett, lesérülést színlelt. Még az újonnan beérkezett is elmímelte, hogy kiment a válla, pedig abban a percben állt be. Volt ott minden, sorra feküdtek el a játékosok pedig van aki csak kapufelé lőtte a labdát. Apám azt mondta, hogy mentálisan és fizikálisan teljesen elgyengültek és ezzel akarták egymást segíteni, hogy pihenjenek. Egy sportoló nem bírja 90p után. Ez kínzás volt számukra. Nem kellene visszahozni az aranygolt?

2021. jún. 30. 10:18
A kérdező szavazást indított:
A hosszabbítás kínzás a játékosoknak. Nem lenne szabad beiktatni. Egyből 11-esekkel kell folytatni
aranygól
ezüstgól
Maradjon így
24 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Eh nagyon hosszú idő alatt alakult így. Ez a legjobb formula.


Dél-Amerikában szokás, hogy 90 perc után azonnal 11-esek jönnek. Átgondolandó... a franciáknál a kiesés egyik kulcsának titulálták azt, hogy a játékosok egyszerűen nem alszanak eleget. Hajnalba nyúlóan netdlixez.ek, telefonoznak, játszanak, vagy éppen NBA rájátszást néznek. És ez egyrészt rontja a teljesítményt, másrészt növeli a sérülések kockázatát. Jó pofon-tanúlság ez most minden focistának, aki bajnok akar lenni.


Másrészt meg egy világeseményen vagyunk. A pályán itt megdöglenek a hazájukért, főleg az olyanok, akik tényleg otthonként gondolnak a képviselt országukra. Tehát nem csodálom, hogy egyszerűen nem bírták már fizikálisan. Ez csak angliának jó hír... bár az is vicces volt, hogy az is elfeküdt, aki csak a hosszabbításban állt be 😃


A lényeg, hoby lehet alkalmazkodni kell a helyzethez, és azonnali 11-esekre váltani. A modern foci teljesen kizsigereli a játékosokat. A bajnokságok, a kupák, a nemzetközi sorozatok... és akkor idén ugye olimpia is van, tehát lesz 4-5 olyan játékos több nemzetből is, akinek nulla pihenése lesz, mert vége lett a bajnokságnak, aztán kontinensviadal, aztán becsatlakozik az U22-be túlkoros plusznak az olimpián. Még haza se ér, de már indul a bajnokság, meg lehet BL meccsezni.


Nézzünk csak meg egy amerikai sportot. 5-7 hónap egy bajnoki szezon. Utána felkészülés és pihenés jön. Itt meg eddig is 9 hónap volt a szezon... téli szünet elolvadt, tehát 10 hónap, nyáron meg a világesemények. És a felkészülési tornák is egyre brutálabbak. Pl kínában tartanak tornákat a topcsapatok elképzelhetetlen pénzekért... kb olyan szont, amit európában sosem kapnak. Így meg aztán ki van adva az utasítás...

2021. jún. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%
A tegnapi elég sarkított eset volt. Nem szoktak azért ennyire kidőlni. Szerintem jó így ahogy van - bár eltudnám fogadni azt is, hogy rendes játékidő után egyből büntetők legyenek. Viszont örültem neki, hogy tegnap pl. pont volt értelme a 30 perc hosszabbításnak, és nem büntetőkkel dőlt el a továbbjutás.
2021. jún. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem példa nélküli, de nem is átlagos eset volt a tegnapi meccs. Már a rendes játékidő utolsó 15-25 percében csak tinglitangli ment mindkét féltől 11-esekre játszva. Mindegyik csapat csak elveszíteni nem akarta, de megnyerni nem próbálkozott túl erősen.

Ez van, két olyan csapat, amelyik annak is örült, hogy idáig eljutott. Ha valamelyik fél jobban akart volna nyerni, akkor valószínűleg nem laposodik el, és nem válik ilyen szenvedős esés-keléssé a hosszabbítás.

Hogy jobb lenne-e rögtön 11-es párbaj, tudja fene, szerintem általánosságban nem, mert az meg nem sokkal jobb, mint egy sorsolás. Ha én rajtam múlna, akkor vagy messzebbről rúgatnám a büntetőket, és/vagy engednék egy 3-5 fős sorfalat, hogy ne legyen az, hogy 10-ből 8 betalál.

2021. jún. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!