Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogy lehet valakinek kedvenc...

Hogy lehet valakinek kedvenc focicsapata, ha az emberek cserélődnek?

Figyelt kérdés

A csapat az emberektől lesz az, ami. De a BL csapatokban folyamatosan cserélődnek a játékosok, edzők, de még a tulajdonosok is. Ilyen értelemben a csapat nem más, mint egy címer és egy hazai stadion. Tehát maguknak a csapatoknak semmi jelentőssége, mert a játékosok alatt állnak. Például ha valaki azt mondja, hogy Barcelona rajongó, annak ellenére, hogy Messi (vagy bárnelyik fontos játékos) átigazolt és az, akkor mégis mi köti a csapathoz? Ennek egyedül akkor lenne értelme, ha mondjuk a városod csapatáról beszélünk és az a kötődésed.


A nemzeti más, mert ott a nemzetiség a gerince a dolognak, nem pedig XY játékos.



2021. nov. 29. 13:18
 1/2 anonim ***** válasza:
28%

Mondjuk számomra már az vicc, hogy az ország 80%-a Barca vagy Real rajongó, aztán a tyúkszaros életében nem fog Spanyolországba sem eljutni, nemhogy meccsre kimenni.


Ők foteldrukkerek, divatsz*rok. Ismertetőnevük: hungarokatalánok, szittyamadridisták.


Egyik óriási barca fan ismerősöm 10 évig nézte az összes Barca meccset. Gondolom véletlenül kezdte pont 2010-ben nézni xd.

Most, hogy nem megy a szekér benyögte, hogy ő nem tudja nézni, mert későn vannak a meccsek :D

2021. nov. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én meg azt nem értem, hogy tudnak felnőtt férfiak egy másik nevével ellátott mezt hordani, mintha a csicskái lennének a börtönben.

Félre értéss ne essék, focizok igaz hogy csak megye3-ban, de azért van egy rálátásom a sportra, meg legalább felnőtt szintig eljutottam.

És én mindig azt mondtam a foteldrukkereknek, hogy amég te nézed a focit én azért dologozom, hogy oda eljussak (hogy sikerült-e az másik kérdés...)

Ha valamelyik haveromnak (haveroknak) van meccse azt megnézem, mert az emberre vagyok kiváncsi, ha eligazol nem nézem azt a csapatot.

Nem érdekel ha magasabb szinten jobb a játék, nem szeretem nézni, mert nem tudok egyiknek sem másiknak sem szurkolni. Mondjuk ez a City - PSG volt, most és facebook csoportba irogatták, nem érdekel, nem ismerem őket, nincs szimpátiám egyik felé sem.


A válogatott kicsit más. VB, EB meccseket nézem, mostmár ott is szinte csak az egyenes kiesést. Kicsit nem ide tartozó, de akik belevitték a BLM-et azoknak szurkoltam mindig hogy kapjanak ki. Szurkoltam inkább a Kelet-Európai csapatoknak, és főleg a franciák és az angolok ellen, de inkább politikai történelmi okai vannak mint a csapatok.

A klubokat mint írtam nem érdekel.

2021. nov. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!