Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Van olyan sport, hogy "közepes...

Van olyan sport, hogy "közepes-kosárlabda" vagy "törpekosár", ha nem, miért nincs?

Figyelt kérdés

Keresgettem a neten ezzel kapcsolatban, de nem találtam releváns infót.


Szóval szerintem a kosárlabda egy nagyon diszkriminatív sport, hiszen kizárólag a magas emberek vannak előnyben és azok tudnak csak érvényesülni ebben a sportágban.


Rengeteg olyan alacsony átlagos magasságú ember van amúgy, aki imádja a kosárlabdát, de a magassága miatt úgymond diszkriminálva van, így esélyük sincs arra, hogy profi szinten űzzék ezt a sportot, még ha van is lehetőségük!


MIért nincs a kosárlabda magassági csoportokra osztva. Úgy ahogyan pl. a bornál is súlycsoportokra vannak osztva a versenyzők - ott sem csak a nehézsúly van aztán a 95 kiló alatt senki nem boxolhat! És még sorolhatnám.


Ezért lehetne egy olyan, hogy a kosárlabda világába be kellene vezetni két újabb magasságkategóriát, a "médium basketball" esetében pl. fél méterrel lejjebb lenne a kosár, "small basketball" esetén pedig egy méterrel lenne lejjebb.

Így világszerte több kategóriában lehetne versenyezni, és az alacsony embereknek is esélyt lehetne adni arra, hogy a saját kategóriájukban kosárlabda bajnokok legyenek.


Szerintem véget kellene vetni ennek a diszkriminációnak. Ti mit gondoltok erről?



2022. márc. 25. 10:13
 1/7 A kérdező kommentje:

bocs, javítom a kérdésem, a helyesírás ellenőrző kijavította:


"Rengeteg olyan alacsony átlagos magasságú ember van amúgy, aki imádja a kosárlabdát, de a magassága miatt úgymond diszkriminálva van, így esélyük sincs arra, hogy profi szinten űzzék ezt a sportot, még ha van is tehetségük!"


"Úgy ahogyan pl. a boxnál is súlycsoportokra vannak osztva a versenyzők - ott sem csak a nehézsúly van aztán a 95 kiló alatt senki nem boxolhat! És még sorolhatnám"

2022. márc. 25. 10:15
 2/7 anonim ***** válasza:

180 cm feletti magassággal lehet játszani a legprofibb szinten, aki ez alatt van, annak meg általában el kell engednie az olyan sportok elit szintjét, mint a kézi, röpi, hoki, kosár, stb (pár kivétellel, az is irányító, libero poszton).


Profi ligákban, de alacsonyabban rangsorolt bajnokságokban azért vannak 170-180 közötti kosarasok. Szerintem ez alatt meg tényleg el kell engedni a profi kosárlabdázást.


De pl Dél-Koreában vezettek be olyat, hogy max 2 légiós lehet, és az egyiknek 2 m, a másiknak 186 cm alatt kell lennie, hogy ne 210 feletti amerikai centereket húzzon be mindenki.


Az viszont egyáltalán nem indokolt, hogy a gyűrű magasságát piszkálják. Az utánpótlásban (12 éves kortól), illetve nőiben is 305 cm-n van a gyűrű. 9 éves gyerekek 30 cm-vel alacsonyabb gyűrűre játszanak, mint az NBA-ben, hova akarsz fél, meg 1 métereket lehozni? :D


A triplavonal távolságával, meg a labda méretével érdemesebb lehetne játszani.

2022. márc. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Alacsonyabb emberek mozgékonyabbak tudnak lenni, ezért jó irányítók. Szemben a box-al, ami egyéni sportág, és egy pehelysúlyú hiába gyorsabb, ha a nehézssúlyú annyival erősebb, hogy esélye sincs.
2022. márc. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Oh köszönöm :) Laikus vagyok, igazából a kérdést a magassági diszkrimináció miatt írtam ki 😂

Nem tudom elfogadni, de értem miért

2022. márc. 26. 08:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Milyen nemű vagy, és mennyire alacsony, hogy ez ennyire traumatizál? :D
2022. márc. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ahogy egy alacsony ismerősöm mondaná: "Jóból csak kicsit adnak"

Van egy csomó másik sport, amit ugyanúgy lehet szeretni, csak gyakorlás kell hozzá

2022. márc. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valójában miért ne játszhatnának magas színvonalon kosárlabdát alacsony emberek? Ahogy a kérdező írja, egymás között? Mi a magyarázata ennek?
2022. ápr. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!