Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A külföldi kommentátorok...

A külföldi kommentátorok miért nem tudják helyesen kiejteni a magyar neveket?

Figyelt kérdés

2022. szept. 28. 14:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugtatlak,a mi kommentátoraink sem ejtik helyesen a külföldi nevek jó részét.
2022. szept. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Az angol neveket nem nehéz kiejteni. Max. a lengyel okozhat nehézséget, ha nem néz utána az ember, hogy kell kiejteni a betűket.

Azt nem értem, hogy miért nem néznek utána az adott ország kiejtési szabályainak? Nem túl bonyolult.

Sallai Solój, Szalai Száláj,Szoboszlai Szoboszláj...

És nem tűnik fel nekik, hogy rosszul mondják.

Szörnyű.

2022. szept. 28. 14:35
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert teljesen más a hangkészletük. Gyakran mi is "magyarosan" ejtjük a külföldi neveket, még akkor is, amikor azt hisszük hogy helyesen mondjuk. Egyszerűen egyes nyelvek egyes hangjai sokszor nem feleltethetőek meg 100%-ban egy másik nyelv hasonló hangjának, és egy anyanyelvű beszélő persze hogy azonnal kihallja a különbséget.
2022. szept. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Én például ki tudom mondani Blaszczykowski nevét.

Komolyan mondom nem értem...

Nagy Nádzs és még sorolhatnám a példákat.

Ez is nagyon gáz.

[link]

Érdekes, mi magyarok ki tudjuk ejteni az angol szavakat.

2022. szept. 28. 14:43
 5/23 anonim ***** válasza:
98%

"Én például ki tudom mondani Blaszczykowski nevét."

Kimondani bárki ki tudja, a kérdés az, hogy egy lengyel megmondja-e a kiejtésedről, hogy nem anyanyelvű lengyelként ejtetted ki a nevét. Mert akkor ugyanott vagy te is, mint amikkel példáloztál.

2022. szept. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Nem várom el teljesen, hogy százszázalékos anyanyelvűséggel mondja ki a neveket a külföldi.

A probléma az, hogy még meg sem közelítik a helyes kiejtést.

2022. szept. 28. 14:50
 7/23 anonim ***** válasza:
91%

A magyar kommentátorok semmivel sem ejtuk jobban a nem-magyar neveket, sokszor eltart egy ideig, mire rájövök (magyar anyanyelvüként), hogy kiröl is lehet szó.

A külföldi kommentátorok semmivel sem ejtik rosszabbul a neveket, ne provokálj.

2022. szept. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

"Az angol neveket nem nehéz kiejteni"

"Érdekes, mi magyarok ki tudjuk ejteni az angol szavakat."


Még érdekesebb, hogy az angolok ezt nem veszik észre, sokszor fel sem tünik nekik, hogy angolul beszélnek a magyarok, sem a kiejtés, sem maga a szavak elolvasása nem stimmel.

2022. szept. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Szerintem a magyarok jobban ejtik. Amikor meghallottam, hogy "Solój" (azaz Sallai) nem tudtam, kiről van szó.
2022. szept. 28. 16:22
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
EZ TE VAGY! Egy angol meg azt nem tudja elképzelni, amikor te ejted ki egy angol nevét, hoyg kiröl is lehetne szó.
2022. szept. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!