Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Az az arab akárki csapat ha...

Az az arab akárki csapat ha ennyi milliárdot ki tud csengetni a kiégett, kiöregedett Ronaldóért, akkor annyi pénzből miért nem vásárol meg egy fiatalokból álló ütőképes csapatot inkább?

Figyelt kérdés
Teljesen érthetetlen, hogy egy kiöregedett, lassú, védekezésből részt sem vállaló csatárért kifizetnek ennyi pénzt, mikor ennyiből 20-30 tehetséges, multifunkciós fiatalt le lehetne igazolni, akikkel sokkal előrébb lehetne jutni.

2023. jan. 3. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek a focihoz, de:

Ronaldo reklámértékét nem lehet a 20-30 fiatalhoz hasonlítani.


Ráadásul a világ egyik legbefolyásosabb futballistája, ezáltal a klub befolyása a sokszorosára nő, ezzel Szaúd Arábiáé is.


Én eddig azt se tudtam hogy ez a csapat létezik, most már tudom, hogy ez volt az évszázad legnagyobb igazolása.


Milliók követik, ezáltal erősödött az arab világ sportdiplomáciája, amit nem lehet pénzben kifejezni.

2023. jan. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Jó és mire mennek, ha megveszik Cr-t? Azaz már megvették. CR7 reklámértékével fog győzni a csapatuk a bajnokságban? Én se tudtam eddig a csapatról, hogy létezik, de már tudok 2 dolgot.

-Ez a csapat kiadott egy csomó pénzt reklámjátékosra.

-CR7 nem való európai csapatba ilyen fizetéssel.


Ha kiderül, hogy a csapat 2 év múlva is szar lesz, akkor mi lesz majd? Bár mondjuk arab csapat, miért is vennének fiatal tehetséges játékosokat...

2023. jan. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A Newcastle-nél egy sokkal tudatosabb csapatépítés folyik az elmúlt másfél évben. Egy kiesés ellen menekülő csapatot vettek át és alig másfél év után már egy BL-ért, dobogóért küzdő csapattá vált a Newcastle, úgy hogy bár volt nagyobb kiadás játékosra, mégsem PSG módjára igazolták a sztárokat. Gondolom ott nem titkolt hosszabb távú cél a Bajnokok ligája győzelem.

Mivel a két csapat tulajdonosa ugyanaz nyilván az európait tolják és építik tudatosabban a nagyobb eredményekért. A kisebb szaúdinál pedig nyélbe ütnek egy olyan igazolást ami mindennél nagyobb reklámot hoz magával és kb az egész világ odaszegezi a tekintetét. Fordítva, üzletpolitikailag butaság lenne ha a kicsit építenék és a nagyobbal reklámoznának.

2023. jan. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"A Newcastle-nél egy sokkal tudatosabb csapatépítés folyik az elmúlt másfél évben. Egy kiesés ellen menekülő csapatot vettek át és alig másfél év után már egy BL-ért, dobogóért küzdő csapattá vált a Newcastle, úgy hogy bár volt nagyobb kiadás játékosra, mégsem PSG módjára igazolták a sztárokat. Gondolom ott nem titkolt hosszabb távú cél a Bajnokok ligája győzelem.


Mivel a két csapat tulajdonosa ugyanaz nyilván az európait tolják és építik tudatosabban a nagyobb eredményekért. A kisebb szaúdinál pedig nyélbe ütnek egy olyan igazolást ami mindennél nagyobb reklámot hoz magával és kb az egész világ odaszegezi a tekintetét. Fordítva, üzletpolitikailag butaság lenne ha a kicsit építenék és a nagyobbal reklámoznának."


És az nem opció hogy mindkettő építésre kerüljön? Eléggé jó dolga lehet a tulajdnak, hogy neki elegendő elmondani azt, hogy az ő csapatába bekerült a régi nagy csillag, aki ma már bele se fér az Európai elitbe, legalábbis ennyi fizetéssel nem, de az én csapatomba bekerül és várhatóan nagy eredmények nélkül hozza a reklámokat. Azért az már a gigász pénz és jólét jele, ha valakinek a reklám fontosabb a csapat összetételének javításánál.


Amúgy kötve hiszem, hogy az az angol klub az BL-t fog nyerni a közeljövőben, vagy valaha is. Még ha ki is jutnának a BL csoportkörbe, a BL megnyerése fényévekkel távolabb van. A Juventusnak is nagy a múltja, mégis távol van tőle a győzelem, tán nem is fog újra nyerni soha.

2023. jan. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"És az nem opció hogy mindkettő építésre kerüljön? Eléggé jó dolga lehet a tulajdnak, hogy neki elegendő elmondani azt, hogy az ő csapatába bekerült a régi nagy csillag, aki ma már bele se fér az Európai elitbe, legalábbis ennyi fizetéssel nem, de az én csapatomba bekerül és várhatóan nagy eredmények nélkül hozza a reklámokat. Azért az már a gigász pénz és jólét jele, ha valakinek a reklám fontosabb a csapat összetételének javításánál."


Miből gondolod, hogy az Al-Nassr-t nem folyik csapatépítés? Jelenleg is vezetik a saját bajnokságukat. Ronaldo fizikai állapota pedig nem olyan rossz még, hogy egy gyengébb bajnokságba ne tudjon érvényesülni, technikailag pedig még mindig nagyszerű. Én biztos vagyok benne, hogy villogni fog. Már csak a gyengébb színvonal miatt is kiemelkedő lesz a többiek közül. Lehet ez a + ami hozzásegíti őket a biztos bajnoki címhez. Ne gondoljuk azt, hogy ez a klub CR-el gyengülni fog, mi ez ha nem csapaterősítés? Vagy mi az a nagy eredmény egy szaúdi csapatnál ami szerinted várhatóan elmarad, de egy komolyabb csapatépítéssel elérhető? Nem ismerem sajnos az ázsai bl erőviszonyait, de abból kiindulva, hogy tavaly is egy szaúdi csapat nyerte, talán is az cél lehet, hogy azt megnyerjék. Ronaldo a brutál nagy reklámérték mellett szerintem bőven tudja emelni ott a színvonalat annyira elmarad az európai elittől az ázsiai foci. Írtad, hogy: "gigász pénz és jólét jele". Igen, az. De egy szaúdi kormányzóról beszélünk, ez a pénz neki kb. csepp a tengerben.


"Amúgy kötve hiszem, hogy az az angol klub az BL-t fog nyerni a közeljövőben, vagy valaha is. Még ha ki is jutnának a BL csoportkörbe, a BL megnyerése fényévekkel távolabb van. A Juventusnak is nagy a múltja, mégis távol van tőle a győzelem, tán nem is fog újra nyerni soha."


Ez már egy másik téma, de lásd a Chelsea-nek is sikerült miután átvette egy gazdag tulaj. Igaz kellett hozzá 9 év, de már évekkel a végső siker előtt is a legesélyesebbek között voltak. Persze a csoportkörtől még fényévekre van a győzelem, de jelenleg az út elején jó felé haladnak. Én azt se hittem volna, hogy másfél év alatt a kiesés ellen küzdő csapatból dobogósat csinálnak és lám...Nyilván a BL legalább 5-10 éves projekt még innen, amibe benne van az is, hogy nem sikerül, de láttunk már az ellenkezőjére is példát. A Juventussal pedig szerintem nem összehasonlítható a párhuzam. A Serie A és az egész olasz foci jelenleg rém gyenge a premier ligához képest, annyira le vannak maradva, hogy a BL legjobb 8 is nagyszerű eredmény. Arról nem beszélve, hogy anyagilag is messze elmaradnak az angol kluboktól. A jelenlegi Newcastle sajnos vonzóbb lehet (nem csak anyagilag) egy játékosnak mint most Juve, Milan, Inter vagy akár Napoli.

2023. jan. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 fersk ***** válasza:
A legfrissebb "összeesküvés elmélet" szerint ha a NU BL induló lesz, az Al-Naszr kölcsönadja CR-t nekik, hogy még játszhasson a csúcsfutballban. :)
2023. jan. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!