Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Veszélyben a vízilabda?

Veszélyben a vízilabda?

Figyelt kérdés

Ma reggel az Origo is megírta, hogy a következő vízilabda EB időpontja módosult 2024 januárjára. Ez azt jelenti, hogy kevesebb, mint egy hónap lesz az EB, és a VB között. Az olimpia szempontjából mindkét esemény igen fontos lesz. A cikkben olyan sorok is vannak, amelyek arra utalnak, hogy baj van a sportágban.


Már a cikk címe is erre utal.:

"Egy elmebeteg döntéssel újabb szöget vertek a vízilabda koporsójába"


Viszont ezek a sorok még jobban aggodalommal töltöttek el a sportág jövőjével kapcsolatban.:

"El lehetne a dolgot ütni egy-egy jól irányzott poénnal, de ez a döntés megint csak azt mutatja meg, hogy a nemzetközi és európai szövetség tisztségviselőinek mennyit és a vízilabda. Mert nincs még egy olyan labdajátéksport, amelyben ezt meg lehetne csinálni a sportolókkal. Ám a vízilabdázók örüljenek, hogy léteznek, legyenek boldogok, hogy nem vágták még ki őket az olimpiáról, így aztán mindenki elhűlve nézi, mi folyik éppen most ebben a sportágban."


A női vízilabdával kapcsolatban a következőket írják.:

"A nők annyiban vannak nehezebb helyzetben, hogy Párizsban továbbra is csak 10 csapat vehet részt az olimpia női pólótornáján. Az idei vb-n a két döntős kvalifikál, majd a 2024-es Európa-bajnokságon további egy, az egy hónappal későbbi, dohai vb-n pedig további két európai kvóta talál gazdára. A női vízilabda tehát továbbra is az olimpiák legmostohább csapatsportága, hiszen nincs még egy olyan csapatjáték, ahol ennyire kevés lenne a résztvevő az ötkarikás játékokon."


Ezek alapján kérdezem, hogy ha valóban kezdhetünk aggódni a sportág jövőjével kapcsolatban, akkor mi történt? És miért akarták kkivenni az olimpiai programból a vízilabdát?


A teljes cikk: [link]



2023. ápr. 1. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
A cikk túlzó, tavaly is 1 hónap volt a vizes VB és a vízilabda EB között. A vízilabdát rég óta ki akarják venni az olimpiai sportok közül, de eddig bennmaradt, szerintem ezután is bennt fog. Ami tény, hogy bajnoki meccseken nincsenek nézők.
2023. ápr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Veszélyben van igen, mert kevés embert érdekel, kevés országban veszik komolyan és űzik profi módon. Másodszor meg sokszor a nézőknek átláthatatlanok és értelmezhetetlenek a szabályok. A bírók néha össze vissza fújnak és ítélnek elfogultan. Nem lehet mindig látni milyen fizikai szabálytalanságokat követnek el a csapatok a víz alatt egymásnak. De én azt se értem 2024-ben miért rendeznek VB-t? Mindig a páratlan években van VB (2019 Dél-Korea, 2021 Magyarország) úgy tudom. Most 2023-ban Japán, Katarban pedig csak 2025-ben kéne VB-nek lennie.
2023. ápr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Röviden azért mert nem népszerű,a kutyát nem érdekli.ennél még a röplabda is látványosabb.a 10 női csapat is sok, nem tudom miért emelték a létszámot.

A szabályok is folyamatosan változnak,harmadokra voltak osztva a meccsek korábban.

2023. ápr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%
Eleve az Origo hitelessége megkérdőjelezhető+ ápr1, fenntartásokkal kezelném, más hírportálokon is utána járnék. Ha igazis benne valamennyi nagyon túlzó
2023. ápr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nemrég konstatáltam, hogy idén van vízes VB, amelyben van vízilabda. Most akkor mi van?
2023. júl. 15. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!