Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Van lényeges különbség egy...

Van lényeges különbség egy teniszcipő és egy kosárlabda cipő között?

Figyelt kérdés

Ha jól látom mindkettőnek enyhén magasított a boka része és a talpa finoman bordázott.


Kosárlabda:

[link]


Tenisz:

[link]



2023. máj. 29. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Ga komolyan szeretnél kosarazni, akkor egy ilyen cipő mellé melegen ajánlott a bokaszorito, mert a leggyakrabban kosaras sérülés a boka, pont azért, mert ezek a cipők már nem annyira tartják azt, és nagyon gyakran rosszak érkezik le az ember, erről senki sem tehet de már meg is történik. És az első bikaficam minimum 2 hét, utána is elég érzékeny.
2023. máj. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Hellmano ***** válasza:
100%

Azért egy teniszcipő nem ugyanaz, mégha kinézetre kb. ugyanúgy néz ki, mint egy kosaras. Nem régóta lett divat a kosaras berkekben is ez a low style. Ami baromira nem véd semmit se, igaz a profi kosarasoknak, azért jó ez a low, mert nekik mindenféle rögzítővel meg szalagokkal ragasztják a bokájukat, hogy ne menjen ki. Gyakorlatilag a cipő, mintha nem is lenne a lábukon, volt is erre sokszor példa, hogy csak úgy leesik a lábukról, mert bese kötik normálisan. Én kosarazásra, így hobbi szinten semmikép nem ajánlanám ezeket az alacsonyszárú modelleket, mert neked nincs profi ragasztás meg rögzítés pluszban a bokádon és ebben tényleg egy rossz földre érkezés és már megy is a boka a levesbe. Én is jártam anno így , még az első komoly boka sérülésem volt több, mint 20 éve egy alacsonyszárú cipőben, ráléptem a másik srác bokájára egy lepattanó után és azonnal szakadt mindenfelé a bokám. Ha a magasszárú cipőben vagyok, akkor is az, azért megfogja a bokát és nem szakad szanaszét max. kifordul vagy csak megrándul jobb esetben.


Szóval szép és jó ez a low style, de csak utcai használatra és nem sportra . Én csak magasban tolom azóta is. Ott érzed, hogy a bokádat fogja és tartja a cipő, főleg ha jól bekötöd nem csak a lábadra húzod, mert ez is fontos.

2023. máj. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocsi azt nem írtam le, hogy teniszezésre használnám és a teniszpálya miatt kerestem, mert hasonló a talpuk. Ott is vannak rendesen csúszás, hirtelen megállás és fordulás
2023. máj. 31. 00:51
 4/9 anonim ***** válasza:
A kosarazáshoz való cipőt nem ismerem, de a teniszcipőnek van egy kerek rész a lábfej elején, mármint a talpán, mert a teniszező sok forgó mozgást tesz a talpával. Én ilyen nem látok azon a teniszcipőn.
2023. máj. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amúgy, bocs, most tényleg nem kötekedésnek írom, csak elolvastam az első 2 választ, és kb pont ugyan az(a tapasztalat az egyetlen különbség), de az 1. csak 80%-ot kapott. Nem értem, én nem fogom fel, vagy csak szimplán értelmetlen ez az egész %-os dolog?.
2023. máj. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én mindenkire 100%-ot adtam, valakinek nem tetszett úgy látszik :(
2023. jún. 1. 00:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Nincs is 100%-os szavazat, a legnagyobb 86%.

:)


a 2# perpillanat

86% 66% 66% 50% és 75%

2023. jún. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem megkérdőjelezésnek mondom, csak nem értem a dolgot
2023. jún. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez hülye
2023. jún. 5. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!