Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Labdarúgásban le lehet a...

Labdarúgásban le lehet a jelenlegi FIFA szabályok szerint igazolni egy női játékost férfi ligába?

Figyelt kérdés
Ha igen miért igen, ha nem miért nem? Mármint mire hivatkozik a szabályzat?

2023. aug. 6. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. aug. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Miért? Mert FÉRFI liga.
2023. aug. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Lovassport és a sakk is lehet férfi liga oszt' jónapot!
2023. aug. 6. 21:23
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert tuti lennének visszaélések, zaklatási botrányok az öltözőben a nők kárára…sajnos.
2023. aug. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Láttál már férfi és női labdarúgást? Fizikum, erőnlét, taktikai és technikai különbség miatt, értelmetlen lenne. A legjobb fizikumú női játékos is súlyosan megsérülhetne, férfi ligában. És ezt véletlenül sem a női nem ellen írom. Ugyanez lenne, kézilabdában, vízilabdában. Rengeteg ütközés, kontakt van a labdajátékokban. Egy átlagos férfi játékos akaratlanul is súlyos sérülést okozhatna, egy női játékosnak. Ráadásul , ha bevezetnék egy bizonyos zűrzavar is keletkezne a játékban pont emiatt.

Rengeteg férfi játékos 70-80 Kg között van, mégis olyan fizikummal rendelkeznek, hogy képesek brutális erejű ütközésekre, vagy összefejelésre. Egy női játékost ennek kitenni, felelőtlen és ostoba döntés lenne. Férfi játékosok nem is mennének ebbe bele.

2023. aug. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igazad van, nem vitatom a fizikai különbséget. De el fog jönni az ideje. Lesz egyszer egy nő 190cm+ színizommal, aki kiáll azért hogy ffi ligában játszhasson, hiszen ez is nemi különbségtétel.

Persze lehet nem a PL-ben rögtön vagy ilyesmi.

Sakkban is mekkora dolog volt először.

2023. aug. 7. 09:01
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"De el fog jönni az ideje. Lesz egyszer egy nő 190cm+ színizommal, aki kiáll azért hogy ffi ligában játszhasson, hiszen ez is nemi különbségtétel."


Továbbra is nem a válaszom.


A végén írok majd egy érdekességet, ami sok mindent döntően befolyásol.


Természetesen én sem akarok, és nem is fogok vitatkozni. "nemi különbségtétel"

Ha jól értem itt a nők és a férfiak közötti egyenlőség megvalósulására gondolsz.

Jogos, rengeteg területen meg kell valósuljon, és lehet , hogy egyszer egy az általad leírt paraméterekkel rendelkező labdarúgó hölgy, majd pert indít, hogy férfi ligában játszhasson.(190cm+ színizommal)


Abban majd fog születni egy döntés, amiben rengeteg dolgot figyelembe fognak venni és vizsgálni. Ugyanis a férfi és női csontozat, izomzat nem teljes mértékben azonos.

Pszichés, és más hasonló terhelésre, azonos kategóriában nem ugyanúgy reagálnak. Mindent meg fognak vizsgálni, már lehet hogy volt is hasonló vizsgálat bizonyos sortokban. Szerintem nem fogják engedni /jóváhagyni.

Lehet , hogy az általad leírt hölgy/ek is képes lesz hasonló teljesítményre, de csak "éppen" hasonlóra.

Én úgy gondolom , hogy esélytelen még alacsonyabb osztályban is az, hogy nők férfiakkal együtt VERSENYSZERŰEN játszanak.

El sem kezdem sorolni, hogy 90 perc alatt egy férfi játékos, milyen terhelésnek van kitéve, hány kilométer fut (12-15) sebesség, különböző statisztikákat gondolom tudod.


Ha egy labdarúgó nő (kislány) ugyanúgy 4-6 éves korában kezd el edzeni, azonos korú fiúval, ugyanannál a klubnál, ugyanazzal az edzői stábbal, még akkor is képtelenségnek tűnik számomra , hogy 19 éves korukra még csak megközelítő teljesítményt tudjon elérni egy nő egy férfival szemben.


És ezt még véletlenül sem NEMI MEGKÜLÖNBÖZTETÉS miatt írom. Labdarúgás!

Jó néhány sportban a nők azonos vagy akár jobb teljesítményre képesek mint a férfiak. De a labdajátékok és főleg a foci nem ebbe a kategóriába tartozik.


"190cm+ színizom" labdarugó nő ütközik, "izomból"! akár alacsonyabb osztályban egy ... legyen Gavi alkatú játékossal 1.73 m, 68 kg. ismétlem "izomból"! Elég sanszos, hogy a hölgy komoly sérülést fog szenvedni, szalagszakadás, medence sérülés, ne adj isten súlyosabb.

Lehet, hogy az utcán lesúrolna a nő neki egyet, és csak nézne. Azt még elképzelhetőnek tartom.:)

De nem gondolhatod komolyan hogy, ki-ki meccsen összeengedsz bármekkora nőt férfi játékosokkal 90 percre és azt nem szedik szét, döngölik a földbe. Az meg ugye nagyon nem lenne szép ebben a sportban.?


Én egy "satnya" NB III-as játékos voltam kb 150 méterre tudtam elbikázni a labdát. Egy alkalommal összerúgtam az ellenfél hátvédjével a labda köztünk volt, mégis három helyen tört a bokálya (lényegében szilánkos törése lett, nem volt benne szándékosság) Ebben semmi extra nincs, semmire nem vittem labdarúgásban, képzetlen játékos voltam, megmaradt hobbinak.


Itt az ígért érdekesség, ha esetleg eddig nem tudtál volna róla:


"– A férfiaknak viszont nagyobb az izomtömege. Egy férfi lábának körülbelül a 80 százalékát izom borítja, míg a nők esetében ez csupán 60 százalékot tesz ki. A kutatók szerint ez az extra izom segíthet a férfiaknak gyorsabban futni, amit a férfiak izmaiban található, általában nagyobb izomrostok is segítenek."

Jó hosszura sikerült. Nagyon szurkoltam a vízilabda VB a Magyar lényoknak, imádom őket, legközelebb leszámolunk a spanyolokkal . Remélem meglesz az olimpiai kvóta. A fiúknak meg HéHéHééé!!! Hatalmas gratula az aranyhoz!

2023. aug. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Elméletileg nincs akadálya, de soha nem fog megtöténni.
2023. aug. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A nőknek nincs olyan csontozatuk, izomzatuk, mint a férfiaknak. Mindig lasabb lesz a játékuk, de ez lehet a női foci előnye: sokkal teknikásabb, szebb focit játszhatnak. 10 éven belül rohamosan fog nagyon magas szintre fejlődni a női foci, jóval több ember fogja nézni, mint most
2023. aug. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
20%
Nana mai világban soha nem lehet tudni mikor fog ez megváltozni. Köszönhetően a lmbtgq+- egyesületnek.
2023. okt. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!