Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Így már kezd egy kicsit...

Így már kezd egy kicsit elmenni az önbizalmam és a kedvem is néha a focitól. Mit tehetnék azon kívül még, hogy annyit gyakorlok amennyit tudok?

Figyelt kérdés

Leírom a kezdetektől...

Olyan 6-7éves lehettem, mikor elkezdtem "érdeklődni" (ebben a korban még csak ezt lehet max. :D) a foci iránt. Játszottam, aztán 1-2 évre rá, 8-9évesen eltörtem a lábam focizás közben és kialakult bennem egy "félelem" a foci és a sportok iránt. Nem szerettem semmit sportolni, a tv-ben sem néztem, egyáltalán nem foglalkoztatott. Aztán lehettem olyan 12 éves és ekkor a haverokkal elkezdtünk (azért elég sokat játszottam régen és valami megragadt bennem) focizgatni, elejével csak mindig kimentünk aztán passzolgattunk meg dekáztunk, lövöldöztünk több órákat is naponta. Az alapok megvoltak, próbáltam magam fejleszteni. 13 voltam mikor rászántam magam, hogy akkor én elkezdek sportolni, és mi mást kezdtem volna, mint a focit? Szerettem újra sportolni,futni,focizni és nagyon sokat foglalkoztam/foglalkozom vele. Elkezdtem, de pár csapattársam nagyon ellenszenves volt velem, sőt, inkább az egész 2barátom kivételével. Aztán elmentem minden edzésre, néha rúgtam gólokat, próbáltam beilleszkedni, de még így is maradt 2-3srác akik cseszegettek. Felkerültünk a serdülők közé, nagy része a csapatnak feljött (köztük én is) de aztán volt egy betegségem sajnos, ami miatt nem tudtam járni. Próbáltam mindig erőltetni, de napokig nem tudtam rendesen menni sem. Így edzésre nem tudtam menni, és mikor újra járhattam természetesen jöttek tőlük a b@szogatások, de tudtam persze, hogy ez ezzel fog járni egy ideig, és meg is érdemlem ugyebár. Jártam itt is, de edzésről-edzésre jobban szivattak pedig próbáltam lepergetni magamról, de azért ez nem olyan könnyű... Na aztán ezekután gondoltam, hogy akkor menjetek ti a jó .... oda. Nem járok edzésre, csak "erős hobbiszinten" maradt meg a foci, de ugyanúgy, hacsaknem jobban szeretem mint ezelőtt, szeretem csinálni, barátaimmal szoktunk hétvégente járni 2órát játszani, ők sokkal jobbak mint én ezt nem tagadhatom le. Nagyon jól cseleznek stb.

Na de most jön az egész amire vonatkozik a kérdésem:

Van egy ilyen időszakom most, hogyha velük játszok egyszerűen alig tudok gólt lőni, pedig amennyi helyzetem van... Mindig próbálnak gólhelyzetet kialakítani nekem, segíteni gólt szerezni (gondolom látszik ez rajtam, hogy nagy a nyomás), de sokszor kihagyom, ilyenkor persze szidom magam meg mittudomén, de már természetes hogy őket is idegesíti néha. A suliban pedig most játszottunk a végzősökkel és ott 4gólt szereztem a 8ból. Ugyanolyan helyzeteim voltak, mint most a hétvégén és nem tudtam gólt szerezni. Mentem 1 az 1ben a kapussal és mellélőttem stb. a suliban pedig egyszerűen elrúgtam kapus mellett vagy valami. Miért van ez? Miért nem tudok a barátaim előtt is bizonyítani? Temérdek helyzetet elpocsékolok...

15/F

Köszi és bocsi hogy ilyen hosszú lett.


2010. okt. 16. 23:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Bitosan sok meccset láttál már. Még a felnőtt csapatokban a nagymenő focistáknak sem sikerül mindíg gólt lőniük.
2010. okt. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ugyan evvel a problémával küzdtem sokáig. Pár hete tört meg a jég. A válasz egyszerű, a stressz. De előbb kifejtem az én esetemet:

Kiskorom óta szeretek focizni. És elég jól is megy, suliban az egyik legjobb voltam az évfolyamban. Aztán eldöntöttem hogy fogok járni rendesen focizni egy csapatba. Jól is ment, mondjuk kevesebb gólt lőttem mint amikor suliban szoktunk játszani, meg éreztem magamon, hogy kicsit idegesebb vagyok, mert szeretnék bizonyítani az edzőnek. Ez azt eredményezte, hogy a meccseken egyszerűen képtelen voltam magamat adni. Mindent elrontottam, így nem is jutottam messzire. Aztán pár hónapja átmentem másik suliba, ami elég messze van, így be kellett fejeznem a focit annál a csapatnál. A suliba egy dupla tornánk van, és az egész évfolyam együtt van, a foci csoportba 22 ember lett beválogatva, és pont egy meccset játszunk le minden héten. Az első mérkőzésen (új emberek között) mindjárt lőttem 1 gólt, amivel 3-2 re megnyertük a meccset. Aztán mondák hogy még a sulicsapatba is bekerülhetek (ami kerületi bajnok, és eléggé jó). Na ez lett a vesztem. 3 hétig görcsösen játszottam, se gól se semmi, elpuskázott helyzetek. Aztán pár a múlt héten úgy döntöttem hogy szarok az eredményre csak játszani fogok, úgy ahogyan jól esik, kipróbálok pár cselet, aztán ha nem megy, nem megy, kit érdekel. Az eredmény 2 gól és 2 gólpassz lett.

Próbálj meg csak! azért játszani mert élvezed hogy játszhatsz, hidd el sikerülni fog, nekem bevált, sok szerencsét.

2010. okt. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Holnap megint tornaóra, remélem menni fog! :D
2010. okt. 21. 17:05
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát, tornán nem fociztunk, de délután mentünk haverokkal megint... a helyzet ugyanaz volt, nem nagyon sikerültek a dolgok, rúgtam 1gólt 2nagy helyzetet elpuskáztam, passzaim nem éppen voltak a legjobbak, cseleket csak néha próbáltam. Azt hiszem a héten elkezdek még jobban ráfeküdni a dologra...
2010. okt. 24. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!