Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Van más is, aki 28-30 éves...

Van más is, aki 28-30 éves korától kezdve szenved az ízületi problémái miatt focizás közben/után?

Figyelt kérdés

Mindig is kicsit sérülékeny típus voltam, de kb. 28 éves korom óta (most 30 vagyok) annyira szenvedés minden egyes meccs/edzés, hogy elgondolkodtam, hogy velem lehet a baj, mert a kortársaimon nem annyira látom ugyanezt. Jelenleg van egy 37 és 39 éves csapattársam is, és megsüvegelendő ahogyan küzdenek és mennek minden meccsen, én meg folyamatosan azt érzem, hogy megöregedtem és már nem vagyok annyira gyors, mint régen és ha egy párharcól van szó, akkor nagyon ritkán érek oda elsőként. A kezdősebességem nagyon megkopott, viszont a végsebességem még mindig gyors.

Frusztráló ez a helyzet és ezek miatt annyira nem is szeretem már a focit és elgondolkodtam a visszavonuláson is. Ja azt fontos megjegyezni, hogy amatőr sportról beszélünk, karrierem alatt megyei 1. osztályban játszottam a legtöbbet.

Van olyan, aki hasonló cipőben jár?



2023. okt. 30. 07:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Kinkell vizsgáltatni, hogy valóban ízületi problémáid vannak e…

Én is sokáig ezt hittem, de mégcsak kopásom sem volt és ahogy elkezdtem rendszeresen szedni egy ízületvédőt, meg ittam elég folyadékot, el is múlt a visszatérő ízületi gyulladás a bokámban és a térdeim recsegése

2023. okt. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Arról biztosan tudok, hogy tele vagyok porckopásokkal, mert amikor valami gond miatt dokinál vagyok, mindig szörnyülködik, hogy milyenek a bokáim. De a térdeimben is visszatérő probléma ez. Viszont lehet, hogy igazad lesz, és szednem kellene normális porcerősítőt. Egy ideje már szünetelem a dolgot, hátha valami jobb lesz tőle. Köszönöm!
2023. okt. 30. 14:36
 3/4 anonim ***** válasza:
A kopást már vissza nem csinálja semmi, de ha esetleg feszesek gyulladtak az ízületek, azon valamennyit segíthet, megfelelő gyógytorna mellett.
2023. okt. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kérdés már több hónapos, de nem te vagy az egyetlen a problémáddal.

Vannak, akik már huszon évesen azért fejezik be a sportolást, mert az ízületük nem bírja a terhelést, még hobbi szinten sem.

Nagy dilemma, mert az elkopott ízület nem fog soha megjavulni, de a terhelés alatt tovább kopik, és jó eseten 50-60-70 éves is lesz az ember, s ha fiatalon tönkre mentek az ízületei, idős korára lehet protézisre szorul (ami nem csak a sportolókra jellemző, fizikai munka miatt is elkophat a porc)

jan. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!