Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mi a különbség az asztalitenis...

Mi a különbség az asztalitenisz és a pin pong között? Olyan válaszokat várok amik kitérnek a két játék közötti eltérésekre!

Figyelt kérdés
Aki azt írjA, hogy ugyanaz vagy nincs kölönbség, LEÉRTÉKELEM!!!mERT VANNAK SZABVÁNYOK AMIKBEN KÜLÖNBÖZIK, ERRE VAGYOK KÍVÁNCSI!
2009. jan. 6. 23:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Úgy látom, te tudsz valamit! Miért nem osztod meg velünk? Vagy vizsgáztatsz?? Elég bunkó vagy, én is LEÉRTÉKELLEK!!!!!!
2009. jan. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Na értékelj le: Az asztalitenisz a teniszre emlékeztetõ asztali játék, közkedvelt neve a pingpong.


forrás: [link]


:)))

2009. jan. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
ha ennyire tudod hogy vannak különbségek,írd meg te hogy mi az!hisz TUDOD hogy vannak különbségek! én meg azt tudom hogy UGYANAZ,NINCS KÜLÖNBSÉG!! na ÉRTÉKELJ LE! :DD
2009. jan. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
94%
Pont annyi a különbség, mint a "cselgáncs" meg a "judo" között! Előbbi nevet egyébként már itthon sem használják, szövetségi szinten sem!
2009. jan. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én űzöm ezt a szép sportot pártíz éve, és biztosíthatlak, hogy egyet jelent a kétféle elnevezés.
2009. jan. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

Na,ha annyira tudod, miért nem mondod azokat a különbségeket? ITT DUMÁLJÁL, KICSIRIGÓ!!!!

Aztán gyere, és ÉRTÉKELJ LE!

Elmondanám, hogy leértékelés a bevásárlóközpontban van. Majdnem olyan, mint a piac DE VANNAK SZABVÁNYOK AMIKBEN KÜLÖNBÖZIK!

Lol. Már sokkal jobban érzem magam az előző két perchez képest. :D

2009. jan. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

Két nyelvterületen is éltem, élek és mindenhol asztali tenisznek hívják. azt hogy pin pong nem ismerték se az USA-ban se angliában se Németországban.

[link]

ezt a világ több nyelvén elolvashatod.

2009. jan. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

az utolsó válaszoló vagyok, érdemes az angol részt elolvasni a szó eredetéröl. érdekes hogy angliában nem is tudták mi az a ping pong pedig ök terjesztették ezt a nevet. a ping pong a labda ütödésének a hangjábol ered.

"whiff-whaff" and "Ping-pong."

2009. jan. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
79%

Szerintem csak annyi a különbség, hogy a ping-pong az asztalitenis szleng, köznyelvi elnevezése, az asztalitenisz a hivatalos (sporteseményeken is használt) elnevezés, de ugyanaz, nem 2 játékról van szó, csak 2 elnevezésről. Az, hogy valamire 2 elnevezés van, nem jelenti azt, hogy 2 külön dologról lenne szó:

- iskola = suli

- étel = kaja

- csokoládé = csoki

- fénykép = fotó

- televízió = tévé

- WC = illemhely = klotyó

- autó = kocsi

- kerékpár = bicikli

- futball = foci

- FTC = Fradi

és még sorolhatnám a példákat.


Más különbség nincs, és ha már egy a sportot űző is írta fentebb, hogy nem 2 játékról van szó, akkor neki talán lehet hinni.

Ha meg tudsz valami mást, megoszthatod, én nem tudok róla, hogy 2 külön sportról vagy játékról lenne szó, és nyugodtan le lehet értékelni, nem fogok infarktust kapni.

2009. jan. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Nem akartam senkit se megbántani ezzel a leértékelés dologgal, csak valaki mondta nekem hogy egy könyvben olvasta, hogy a ping-pong egy védett szabványt takar, ami kierjed a játék szabályaira az asztal és az ütő méretére, az asztaliteniz pedig a játék megnevezését takarja. Ez megmozgatta a fantáziámat és érdekelt hogy valóban látezeik-e a különbség, és a kérdés megfogalmazásában arra szerettem volna buzdítani az embereket, hogy igazolják az állítást hogy valóban létezik a különbség a két szó között. Köszönöm a válaszokat!
2009. jan. 9. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!