Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Focis kérdés: Miért állítják...

Focis kérdés: Miért állítják a kapusok mindig a rövid sarokra a sorfalat? (hogyha nagyjából szemből lőnek szabadrúgást)

Figyelt kérdés

Az én elképzelésem szerint optimálisabb lenne hogyha a hosszú ívre állítják. Hiszen akkor hogyha átlőnek a sorfal fölött akkor mivel nagyobb távot kell megtennie a labdának, tovább tart amíg odaér, ergo több ideje van neki is odaérnie.

Egyetlen hátránya talán az lenne, hogy az erős egyenes lövések (ála Robi Carlos) nehezebben foghatóak, mert ugye azok meg gyorsabban érnek oda a kapuhoz. De egy profi kapüőrnek nem kéne hogy azok annyira nagy gondot okozzanak.


Valakinek van normális magyarázata?


2011. máj. 16. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Talán azért mert a rövid egyenes lövések elég pontosak, tehát a rúgó nehezen tudja eltéveszteni a célt.

A hosszúra viszont nem tud egyenesen lőni, tehát csavarnia kell a labdát, amiben igen sok bizonytalanság lehet.

2011. máj. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én pont az ellenkezőjét figyeltem meg, de persze én csak egy lelkes amatőr vagyok. ha gyengén lövöm, sokkal jobban tudom csavarni, és sokkal pontosabbak a lövések. Ha erősen meg akarom küldeni akkor gyakran kínába repül a labda, nehezebb irányítani.
2011. máj. 18. 09:35
 3/4 anonim válasza:
ha jo, akarsz rugni akk rugj torokkal tiszta erobol 2 m tavolsagbol megrugod es pontos mint a nemttoommmi.
2011. máj. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
azért állítják oda, mert a röviden a sorfal nagyobb szöget véd be. próbáld csak ki ceruzákkal meg szögmérővel :)
2011. máj. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!