Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Fél évet kézilabdáztam,...

Fél évet kézilabdáztam, szerintetek folytassam? A dobótechnikán hogyan lehet javítani? Légyszíves írjatok izomerősító gyakorlatokat, és helyes dobótechnikát!

Figyelt kérdés

Most 170 cm magas vagyok, és 75 kg és 12 éves.. Amikor edzésre jártam csak 63 kg voltam. Tehát nem vagyok egy sportos alkat, de nagyon szerettem csinálni a sok futás ellenére.

És sokak szerint tehetségem is van hozzá.

Anyukám hét évig kézizett, átlövő-irányító volt, de nekem inkább a beállós fekszik.

Igazából azért nem szeretnék edzésre járni, mert csak olyan 16-18 évesek vannak, akik olyan jók, és lenéznek minket.


Légyszíves írjatok izomerősító gyakorlatokat, és helyes dobótechnikát!!


2011. dec. 30. 23:11
 1/9 petrusi válasza:
Miért hagytad abba?Ne keseredj el, hogy vannak idősebbek, egyszer te leszel a legidősebb!Én is olyan alkatú vagyok mint te 14 éves.Én is beállós voltam 2 évig de most átlövő vagyok.A barátnőm is kézizik, osztálytársak vagyunk. A sulinkban 6 éve kezdhettünk kézilabdázni, de én az első évet kihagytam. Aztán 5.-ben sajnos sérülés miatt halasztottam. Most nyolcadikos vagyok, és két éves hátránnyal az edző szerint egy szintre tornáztam magamat a barátnőmmel.Azért, mert nem adtam fel.nem végeztem izomerősítő gyakorlatokat, csupán sokszor gyakoroltam a dobást.
2012. jan. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 petrusi válasza:
Milyen dobótechnikára gondolsz?
2012. jan. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak nagyon köszönöm. Jól esett a bíztatás.

Arra gondolok, hogy nem tudok erőset dobni, de azt hallottam, hogy van valami technika, ahogy dobni kell.

2012. jan. 1. 22:45
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocsi: választ
2012. jan. 1. 22:47
 5/9 petrusi válasza:

Nos helyes dobótechnika csak egy létezik:

1. ilyenkor teljesen hátrahúzod a kezed, ilyenkor legyen erős a szorításod(mivel beállós vagy, ez nagyon fontos, mert a falban erőtejes a védekezés, figyelj, hogy nehogy meg tudják szerezni a labdát).

2. nagy lendülettel húzd előre a kezed, de a fejed mellett még ne engedd el a labdát!

3. Az utolsó mozdulat a legeslegfontosabb ilyenkor előrehelyezed a kezed, ez elég bonyolultnak tűnik: nézz gyorsan a lábad elé, ne lépj a hatosra, se azon belül.Utána nézz a kapusra, fontos, hogy felkészült-e, valamint az, hogy hol áll.Alacsonyabb kapusnál beállós lövőhelyzetben próbáld meg a két fölső sarkot lőni vagy a keze és a lába közti részeket(ehhez azonban nagyon jó technika kell).Ezt a technikát csak akkor csináld, ha a kapus nincs teljesen a kapuban, kicsit kilépett, otthagyta a gólvonalat.

Beálló poszton megpróbálhatsz lefordulni az ellenfeledről, itt nagyon fontos, hogy nehogy rálépj a hatosra, de itt van a legjobb esély büntető szerzésére. ilyenkor ha már lefordultál, de elédléptek, mindenképp próbáld meg ellőni,mert ha nem lövöd el, biztos nem kapsz hetest.Ennél a technikánál legjobban a lábra lőtt labdák a legeredményesebbek

A lövés erősségét csak sok gyakorlással tudod növelni, de addig is próbáld meg ejteni a labdát. Ezt ugyan nem tudod elvégezni közel a hatoshoz, de meg lehet próbálni. ilyenkor nem kell előrehúzni a kezedet, középen, a fej mellett ívesen kell dobni, a kapus feje felett.

2012. jan. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél:)
2012. jan. 2. 14:44
 7/9 anonim válasza:

én irányító vagyok és most ifibe játszok de a felnőttel edzek aki bajnokságot nyert..és nálunk nem az a technika hogy ejtem vagy hasonló!

Hanem úgy kezdjük az edzést hogy futunk és erősítünk, ami arról szól hogy egyre nagyobb tempóban egyre többet futunk ez fejleszti az állóképességet. Arra pedig hogy erőset dobj arra sok fekvő, nyújtás és medicin labda használata, és lövés közben koncentrálj valamint figyeld a kapust!

Jó játékos pedig csak úgy lehetsz hogyha kitartó vagy és nem érdekel mások véleménye amennyiben piszkál, ha segíteni szeretne akkor fogadd meg a tanácsait, hiszen senki sem tökéletesen kezdte a játékot !

Még egyszer mondom, KITARTÁS és TÜRELEM! Aztán menni fog, és semmi képen ne hagyd abba, nekem ez a játék az életem! Hajrá! :)

2012. jan. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!!

Igazából az az igazság, hogy én is nagyon szeretem csinálni, és ugye a suliban is szoktunk tesi órán kézizni, és amikor kb. 2 hétig nem kézizünk, már hiányzik.

És te hol kézizel?

2012. jan. 12. 12:02
 9/9 anonim válasza:

Szia.

Én 1 éve kézilabdázok és azóta az életemmé vált. Az osztálytársammal kezdtünk el kézilabdáuni.

Eleinte a többiek nem is segítettek.

Aztán együtt jártunk meccsekre stb...

És most már a legjobb barátaimmá váltak. Segítünk egymásnak.

Kitartással és türelemmel mindent elérhetsz.

Szerintem ne hagyd abba.

2016. aug. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!