Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Nagy baj, ha nincsenek jó...

Nagy baj, ha nincsenek jó jegyeim?

Figyelt kérdés
nem is olyan borzalmasak,de két tantárgyból vagyok hármas,sportriporter-kommentátor szeretnék lenni,ismerőseim szerint nagyon tehetséges vagyok,azt mondják már most többet tudok,mint egy porfi 14/F
2012. jan. 16. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:

ha olyan nagyon jó vagy akkor nem fogja éredekelni azt a sulit ami evvel a szakággal foglalkozik ha 3-asnál a többi jegyeid jók vagy rosszabbak

én speciel lesőben közepeset kaptam most meg 8.ban kitűnő vagyok ezt csak azér írtam hogy lásd hogy lehet fejlődni tanulásban

2012. jan. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
sportriporter nem leszel az most nyugodtan könyveld el magadban, persze álmai mindig lehetnek az embernek
2012. jan. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezt miért gondolod ilyen biztosan?
2012. jan. 16. 18:38
 4/9 anonim ***** válasza:
ez nem az a szakma ahol úgy működik, hogy elvégzed az iskolát aztán felvesznek és dolgozol
2012. jan. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 lee12 ***** válasza:

miért ne lehetne

ne mondj le az álmaidról

viccet félre próbálj meg mondjuk ilyen sportműsorokba sms-t küldeni hogy hogy megy ez

pl bl meccseknél lehet kérdéseket küldeni stb

2012. jan. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

",ismerőseim szerint nagyon tehetséges vagyok,azt mondják már most többet tudok,mint egy porfi"


ez a mondat nagyon epic :D

2012. jan. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Észrevettem,hogy rosszul írtam.
2012. jan. 17. 15:05
 8/9 anonim ***** válasza:
nem az elírással van a gond,hanem h azt hiszed h tudsz vmit
2012. jan. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézd. Ha tényleg ezt szeretnéd, akkor teljesülhet az álmod. Akik azt mondják, hogy ez nem így van, meg fiatal vagy még ahhoz, hogy ilyesmit elhatározz, azok nem találkoztak még például élsportolóval. Az élsportról kis túlzással le is csúsztál már ebben a korban. De a legjobb zenészek sem 20 évesen kezdték a szakmát. A tehetség, meg az elhivatottság nem korhoz kötött.


Ennyi lelki fröccs után azt javaslom, hogy rendezd át magadban, amit erről az egészről gondoltál. Sajnos ebben az országban mindenki azt sugallja, hogy a legjobb iskolával lehet eljutni a legmagasabbra (ez még a kommunizmus hozománya, mert aki elvégezte a leninista egyetemet az volt az okos, a szakmunkás meg a tapló... persze valójában ez pont fordítva volt... :D). Ez egyáltalán nem igaz. Talán részben. A városunkban az egyik legnagyobb cég gazdasági igazgatója például egy MÜTF-ön végzett közgazdász, pedig a BGF, a Pécsi közgáz, stb mind sokkal nevesebb iskola. Az, hogy valakiben van kurázsi, tehetség, fantázia, sokkal fontosabb, mint az iskola, amit elvégzett. Egy tehetséges embernél elég, ha meg van a "jogosítványa" arra a munkára, amihez ért. A tehetségtelen meg elvégezheti évfolyam elsőként is az adott szakot, akkor sem lesz belőle sikeres ember. Persze ez nem azt jelenti, hogy a rossz tanulókból sikeres, a jókból sikeres lesz, csak annyit, hogy semmi nincs kőbe vésve, semmire nincs biztosíték, minden az egyénen múlik. Ennek fényében azt javaslom, hogy már most kezdj el bizsegni ebben a témában. Elemezd ki, mi kell ahhoz, hogy jó sportriporter lehess. Beszélni például nagyon kell tudni, ezért nem árt sokat olvasni, hogy legyen szókincsed, és választékosan tudj fogalmazni. Nyilván a sporttörténelemben, és a jelenlegi sport eseményekben is toppon kell lenned. Esetleg lehalkíthatod a TV-t egy meccs közben, és felveheted diktafonra, ahogy te kommentálod, utána meg visszahallgatod, hogy nagyjából jókat mondtál-e. Ha tényleg érdekel, és látják ezt rajtad az iskoládban, talán felkarolnak, és engedik, hogy kommentáld az iskolád sporteseményeit. Esetleg az iskola újságban rendszeres rovatot kérhetnél az iskolád sportolóival készített riportoknak. Nem árt hozzászoknod már most a nyilvános szereplésekhez sem. Ilyesmikben gondolkodj, nekem hirtelen ennyi jutott eszembe. Sok sikert!

2012. febr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!