Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mikor számít egy játékos...

Mikor számít egy játékos idegen légiósnak és mikor saját nevelésnek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl.: argentin és brazil játékosokra. Őket 18 éves korukig elvileg nem is engedi el a klubja, de vmikor mégis. Mikor és miért? Ha 18 éves koráig Magyarországra igazol, akkor saját nevelésnek számít(mert úgy tudom, talán az minősül saját nevelésnek, aki a klubnál játszott 15-18 éves kora között(???)), különben meg légiósnak? Hogyan is van ez?

2012. jan. 23. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Légiós az aki nem a saját országában focizik. Pl mondjuk Gera Zoltán ezért légiós. A saját nevelés pedig az aki egy adott klubnál nevelkedik és ott is kap profi szerződést. A brazil játékosok nem írhatnak alá külföldön profi szerződést, addig amíg be nem töltik a 18. életévüket. Ezért például hiába vette meg az AC Milan 17 évesen Patot, fél évig még nem léphetett pályára pont emiatt, mert nem töltötte be a 18. életévét.
2012. jan. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Idegenlégiós, így egybe!
2012. jan. 23. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, Patora emlékszem. Messinél is ugyanez volt a helyzet? Én itt konkrétan azokra a légiósokra gondolok, akik nem EU-s országból csatlakoznak magyar klubhoz, akikből egyszerre maximum 5 nevezhető a 18-as keretbe. Pl.: ha Togóból vagy Gambiából érkezik magyar csapathoz 18 éves kora előtt játékos, az már nem számít idegenlégiósnak, hanem saját nevelésnek, tudtommal. Míg ezt írtam, kicsit utána jártam. Ez új nekem. :) Az innen érkező játékosok is UNIÓSKÉNT KEZELENDŐK: Vanuatu, Andorra, Örményország, Azerbajdzsán, Horvátország, Grúzia, Izrael Kazahsztán, Kelet-Timor, Oroszország, Tonga, Salamon-szigetek, Szamoa, Pápua Új-Guinea, Fidzsi-szigetek, Moldova, Karibi-térség összes országa, Ukrajna, San Marino, Törökország, Cook-szigetek, Macedónia, és (ami megmagyarázza azt, amire hülye szabályokat keresek :D) AFRIKA ÖSSZES ORSZÁGA. ...és asszem, megtaláltam a saját nevelés kérdésére is a választ: A klub saját nevelésű játékosának akkor számít egy labdarúgó, ha származására és korára való tekintet nélkül, 15 és 21 éves kora között az adott klub igazolt játékosa volt három szezonon vagy 36 hónapon keresztül – megszakításokkal vagy anélkül. Asszem, a téma kivégezve. :)
2012. jan. 23. 12:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Messi 13 (azt hiszem) éves korában került a Barcelonához, ő saját nevelés, de attól még idegenlégiós.
2012. jan. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Messi nem számít unión kívüli játékosnak, 2005(?) óta spanyol állampolgár is, így akkor nem is légiós. :)
2012. jan. 24. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!