Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Ki szurkol az RCD Espanyolnak?

Ki szurkol az RCD Espanyolnak?

Figyelt kérdés
Ugyebár ez a klub Barcelonában van. De most ki szurkol nekik amikor ott van az FC Barcelona ami egy világhírű klub? Tudom, nem a sikeren múlik a szurkolás, de akkor is.

#szurkolás #rcd espanyol Barcelona
2012. nov. 21. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a helyiek főképp, akik azon a környéken születtek ahol az Espanyol székhelye van Barcelonán belül. Elég sok ember él Katalóniában olyan 8 millió körüli. És hát a fővárosnak, vagyis Barcelonának ez a két komolyabb csapata van, meg az egész területnek, olyan mintha itt Mo-n lenne a Fradi meg az Újpest csak, és valaki ennek valaki annak szurkolna. Nyilván a nagy többség a Barcának, de csak összejön valamennyi az Espanyolnak is. Bár én azt olvastam, Katalóniában a Realnak többen drukkolnak mint az Espanyolnak. Mondjuk Madrid tartományban még kevesebben laknak, aztán ott meg ott a Real, Atletico, Getafe, Rayo Vallecano, nyilván az első kettőnek akadnak mindenhol szurkolói a világon, a másik kettőnek azért már gondolom főképp közelebb a székhelyükhöz. És ott vannak a többi tartományok, amiknek szintén megvanna ka sajátjaik pl. Andalúzia, ott van a Sevilla a Malaga a Real Betis, a Granada, Valencia tartományban a Valencia a Levante stb. meg hát még rengeteg helyről sok csapat. Külön érdekesség hogy az RCD Espanyol nevében is benne van hogy Reial, vagy spanyol Real (királyi) és Espanyol (spanyol), a címerükben pedig a korona, gondolom ha már vannak akik Katalóniában a Realnak szurkolnak, akkor vannak akik már csak ezek miatt a dolgok miatt is az Espanyolnak, bár az Espanyol is gondolom ugyanúgy katalán öntudatú mint a Barcelona, de voltak viták köztük ezen dolgok miatt, olyan ultra csoportokkal akik nem elszakadás pártiak, hanem inkább Spanyolországhoz tartoznának. Bár erről sokat nem tudok. Az is igaz, hogy a Barca sem volt mindig nagyon sikeres, akkoriban jobban megoszlott gondolom a zegész, és hát úgymond öröklődik hogy ki kinek szurkol, családban marad, másrészt, gondolom vannak akik mondjuk mindkettőnek szurkolnak, bár ha egymás ellen játszanak, akkor ennek vagy annak.
2012. nov. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
még jó hogy madrid a fővárosa spanyolországnak és nem barcelona
2013. jan. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
és ez most hogy jön ide? -.-"
2013. jan. 27. 14:03
 4/4 anonim válasza:
Én mert szertem a játékukat igazi favágók
2016. dec. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!