Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Nagy súlyos guggolás?

Nagy súlyos guggolás?

Figyelt kérdés
Nagyon szétbombázza a térdizületeket?

2012. dec. 4. 06:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Megfelelő bemelegítéssel és kontrollált, szabályos kivitelezéssel szerintem nem. De fiatal korban még nem ajánlom a nagy súlyos guggolásokat.
2012. dec. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Takumi ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz tőle. Jól be kell melegíteni (én Nicoflexet is használok), öv+bandázs. Bandázsolásnál figyelj a közel azonos meghúzásra.
2012. dec. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

fokozatos terheléssel nem.

a bandázs könnyíti az ízületi munkát,edzésen felesleges és hosszabb távon káros.

az öv viszont tényleg nem árt.

2012. dec. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Takumi ***** válasza:
Hát nemtudom. Ahogy elnéztem elég sokan használnak bandázst. Miért káros? Nyilván nem 90kg nál kell felrakni.
2012. dec. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ahogy írtam is az ízületet erejének fejlesztése miatt.

mert véleményem szerint az edzésbe az ízületek erejének fejlesztése is beletartozik.

ha használod versenyen kívül is,akkor könnyítesz a melón és kialakulhat egy aszimmetria.

iszonyat erős izomzat és ehhez képest gyenge térd ízület.

ha meg bandázs nélkül fáj az edzés,akkor az meg egyértelmű jelzés ez bizony sok a testednek.

2012. dec. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Takumi ***** válasza:
Tehát akkor te azt mondod hogy 200kg+ bandázs nem jó, káros:DD hanem inkább 140kg-al guggoljon a nép? Ezt ne hangoztasd komolyabb termekben/vagy ahol értenek is hozzá. Használtál már bandázst vagy csak úgy mondod? Igenis versenyen kívül is lehet sőt szinte kell használni. Versenyen felrakod elcsavar mi lesz? Ismétlem nem 90kg-nál kell felrakni és nem lesz gyenge az izület. Mellesleg sérülést is meglehet vele előzni.
2012. dec. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

az olimpián nem sok súlyemelő viselt térdbandázst,pedig ők aztán totál mélyre mennek.

az erőemelők meg más faj,náluk minden ilyesmi,mint amiről írtam mellékes.

2012. dec. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Takumi ***** válasza:
Valószínűleg a kérdezőhöz a testépítés közelebb áll.
2012. dec. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Tutti szétcseszi! Apám profi súlyemelő volt aztán meglehet most nézni a lábait.Ízület ,visszér stb...Amúgy meg te érzed.
2012. dec. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!