Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Heti 3 box edzés mellé megéri...

Heti 3 box edzés mellé megéri súlyzózni heti 2X vagy inkább saját súlyos edzést végezzek?

Figyelt kérdés

2012. dec. 1. 10:21
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
ja és 178 cm magas 65 kg-os vagyok és inkább szálkás alkatú vagyok
2012. dec. 1. 10:23
 2/15 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, ha birod csináld ha nem ne.
2012. dec. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
úgy értem h box mellé melyik lenne jobb? mert már súlyzóztam egy ideig, aztán váltottam saját súlyos edzésre és utána elkeztem boxolni
2012. dec. 1. 10:28
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha lenyújtasz rendesen, akkor a súlyzós edzés nem fog az ökölvívás rovására menni.


Én szerintem mindkettő edzésforma (súlyzós, saját súlyos) lehet jó, embere válogatja kinek melyik jön be. Én saját súlyos edzéseket végzek, és abszolút meg vagyok elégedve vele. Ha valakinek viszont az kell, hogy 120 kilóval guggoljon? Akkor súllyal fog edzeni. Nekem harcművészként a rúgásomhoz vagy a lábam megfelelő erejéhez nem a 120 kilós guggolás hiányzik, bőven megfelel az egylábas guggolás is.

2012. dec. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én birkózom és úgy nyomok heti 2 súlyzós edzést (a birkózó edzések száma 3 db)

Szerintem többet érsz ezzel, mint a saját testsúlyossal.

nekem sokat segít.

2012. dec. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat :) am úgy jó ha tudom keverni a két féle edzést
2012. dec. 1. 12:35
 7/15 anonim ***** válasza:
Mindent meg lehet csinálni.
2012. dec. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
ha súlyzoval edzel erősebb leszel , mert külön izom csoportokat tudsz keményebben meg dolgoztatni pl: kézi sulyzóval bicepszezel = nagyobb ütés :)
2012. dec. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%

ez nem tűnik igaznak. a "nagy ütés" nem a bicepszen múlik. ezért.


jó ütéshez jó technika kell, nem nagy izomtömeg, az erő értelmezése pedig sokféle lehet. én lehetek erősebb mint egy 110-120 kilós erőemelő, mert puszta kézzel térdre kényszerítem, ráerőszakolhatom a saját akaratomat. holott nagyobb erőt képes kifejteni az edzett izomzatával.

relatíve lehet valaki nagyon erős, 1 kézzel fekvőtámaszt nyom de nem tud 80 kilónál nagyobb súllyal edzeni. ellenben egy fekvenyomó bajnokkal, aki nem feltétlen képes erre a gyakorlatra. összetett dolog ez, szerintem :)

2012. dec. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 aikiboxer ***** válasza:

A bokszedzőnk szerint ellentmond egymásnak a boksz és a súlyzós edzés, ezért a versenyzőinknek be van tiltva a kondizás. Én csak fegyencedzek, de én is érzem, hogy ha előtte való nap csinálom a fekvőtámasz/húzódzkodás napot, akkor másnap teljesen beáll a vállam, tegnap is csak szenvedtem a ringben, mert három menet után már kezdett leszakadni a kezem. :)


De próbáld ki magad is, hamar rá fogsz jönni, hogyan bírod a kettőt együtt csinálni. :)


A birkózás teljesen más tészta, nagyon más izommunkát és kondit igényel.

2012. dec. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!