Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Kézilabda kapusok hordhatnak...

Kézilabda kapusok hordhatnak kontaktlencsét?

Figyelt kérdés

2013. jan. 15. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Inkább mint szemüveget... Miért ne hordhatnának?
2013. jan. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem minden sportoló, amelyik szemüveget visel, az sportolás közben kontaktlencsét hord.
2013. jan. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

..vagy sportszemüveget.(kosárlabda, foci: E.Davids)

De ahol nagyobb az esély, hogy fejbe dobjanak, ott inkább kontaktlencsét. Talán kevésbé fájdalmas :D

2013. jan. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igazad van, vagy sportszemüveg :)
2013. jan. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak onnan jutott eszembe, hogy a kézikapusokat nem akármekkora erő éri, ha fejen dobják, főleg beugrásból. És hátha ez az erő a szemet érve, illetve a kontaktlencsét érve sérti a szemet... de akkor nem :) köszi a válaszokat
2013. jan. 15. 20:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Lágy kontaktlencse esetén a sérülést a kemény labda okozza,nem a lágy, hártyaszerű lencse
2013. jan. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A játékosok a pályán nem viselhetnek szemüveget, csak úgy, hogyha rögzítve van, vagy pedig egy úgy nevezett sportszemüveget viselnek, ahogy már többen mondták! Nem tudom mennyire vagy ismerős a sportágban, de itt van Bielecki ( [link] aki fél szemére vak és a képen látható szemüvegben játszik!

Egyébként kontaktlencsét érdemesebb a kapusoknál hordani! Bár a szabályok védik a kapust a fejbedobásnál, de azért nem igazán ajánlott a szemüveg!

2013. jan. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én szemüveges vagyok,kapus,2.25 dioptriás a szemüvegem,de tökéletesen védek szemüveg nélkül is :)


13/L

2013. jan. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én eleinte szemcsi nélkül védtem, aztán két éve csináltattam sportszemüveget, aminek több előnye van: törhetetlen, a lencséje nem tud berepedni, stb.
2013. dec. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!