Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Szerintetek hogy tanuljak meg...

Szerintetek hogy tanuljak meg jól kosarazni? Hogy lehet jó technikát kidolgozni?

Figyelt kérdés
195 cm vok,s fiú.Csak suliban szoktam néha kosarazni.Ott fedeztem fel hogy nagyon szeretem ezt a sportot.Gondolkoztam h járjak e külön eddzésre.De sajna 18 évesen már nem nagyon vesznek be,s időm sincs rá.A suliban az osztálytársaimmal nemjó,mivel nem passzolnak szinte soha,s megnézik h betudják e dobni a labdát félpályáról stb.Sajna nincs kivel.Mit tegyek?

2013. nov. 18. 11:24
 1/3 anonim válasza:

Ez a video szrintem nagyon sokat segít. (amikor még gyengébb voltam nem így dobtam, de az erősödés során dobótechnikát kellett váltanom, mert túldobtam a gyűrűt, és ez a video... szinte tökéletes)Egy profi kosaras szerintem tudja hogy hogyan kell. :) dobni: http://www.youtube.com/watch?v=aSqeWUuQSlM

Ha az alkarod erős, akkor nem lesz nehéz a dobás távolról sem.

Sokat kell gyakorolni, először közelről aztán ha már megy kb 90%-os teljesítménnyel, mehetsz kicsit hátrébb. Mivel elég magas vagy (attól függ milyen magasak a többiek) nem kell feltétlenül 3 pontossal próbálkozni, az nem baj ha nem megy :) Remélem hogy érthető volt, de a youtube-ba ha beírod hogy basketball lesson, sok videot találsz, ami segít :)

2013. nov. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Előző vagyok, szerintem ha egy kosárlabda szabálykönyvet olvasgatsz, akkor sok mindent megtanulhatsz, de videobol sokkal de sokkal egyszerűbb. Ha van ismerősöd, aki kosarazik és segítőkész(és van ideje) kérd meg, hogy segítsen neked, menjetek el egy parkba és ott gyakorolj, vagy esetleg tesiórán.
2013. nov. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 mate2498 válasza:
Az előző válaszolónak, én is kosarazok 192cm vagyok és kérik a 3Pt dobást 195cm-nél is persze, ha játszani fog csapatba, és mikor eddz eddzeni kell minden fajta dobást mert ugy alakul ki a saját stilusu dobás ami jó is. Szerintem ha sokat gyakorolt azóta figyelt NBA meccseket vagy olyanokkal játszott akik régebb óta űzik akkor lehet belőle kosaras persze csak ha tehetséges akkor lesz belőle igazi játékos, mert már kicsit későn kezdte.:)
2015. aug. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!