Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogyan legyek jobb kosaras? (...

Hogyan legyek jobb kosaras? ( Többi lent. )

Figyelt kérdés
1,5 évig kosarastam heti 1 órás edzésem volt.Most 2 és fél év elteltével újra kezdtem.Nagyon rossz vagyok.Nem tudom a leforgást,büntetőtől nem tudok ziccerezni egyik kézen se.Most heti 2 másfél órás edzésem van.Hogyan lehetnék jobb?

2014. szept. 9. 16:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
rengeteg edzéssel, és itt nem labdadobálgatásra gondolok, hanem kőkemény fizikum növelő edzésekkel. Rengeteg ugrálókötelezés, még több ingafutás, válledzések, ezeket az első időszakban rengeteget kell csinálni, azért, hogy bírd tüdővel. Nincs értelme kosarazni, ha nem bírsz negyed órát végig rohanni egy meccsen. Éppen most megy a kosár vb, az amcsik mit gondolsz miért ennyire kimagaslóan jobbak, mint a többi csapat? Nagy részt a fizikum miatt. A harmadik negyed vége felé, amikor a ellenfél már kezd fáradni, az amerikai válogatottban kb akkor éri el a pulzus a 85-öt. Nem véletlen, a rengeteg kíméletlen edzésektől. Ha el jutottál oda, hogy bírod tüdővel a 2 órás edzéseket (2-3 hónap alatt el lehet érni, nagyon sok futással, sprinteléssel), akkor jöhetnek a dobóedzések. A dobóedzés se abból áll, hogy dobok 20-at ebből, aztán 20-at abból, stb. Hanem eldöntöd, hogy pl. ma tempót gyakorlunk és neki állsz 2 órán át tempót dobálni szünet nélkül és csak tempót. És közben figyelsz rá, hogy mindig olyan magasra ugorj, ahogy tudsz és lehetőleg ugyan úgy dobd el a labdát és a pálya minden pontjáról. Aztán másik alkalommal meg 2 óra ziccer dobálás, aztán a következő alkalommal 2 órán át 3 pontos dobálás. És ha ezekből is lement pár alkalom akkor kezdheted a formációs gyakorlatokat, amikor vegyíted a dobásaidat lefordulásokkal, láb alatt átvétellel, sarkazással, dobócsellel, stb. De a legjobb, ha van edzőtársad, "akin" tudod gyakorolni a betöréseket, lefordulásokat, crossovert, stb.
2014. szept. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi.
2014. szept. 9. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!