Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Egy szélső védő hogy tud...

Egy szélső védő hogy tud fejlődni, edzeni?

Figyelt kérdés
Külön a posztomra akarnék rágyúrni. Az 1v1-es szitukat akarnám legjobban fejleszteni, könnyen forgok sajnos a cseleknél.
2015. febr. 19. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:

én is szélsőbekket játszom, pontosabban balhátvédet. az 1v1-ek tényleg nehéz szituációk de egy két praktikát már elsajátítottam:

ne hagyd hogy ráhozza a labdát, azonnal meg kell támadni, amíg a labdát kezelgeti, miután kap egy passzt vagy ívelést. akkor csak a labdát figyeli és ilyenkor kell könyörtelenül lecsapni, keményen belépni a labdára.


az már nehezebb feladat ha egyenesen rád hozza a labdát, akkor el kell kezdened hátrálni féloldalas mozgással, szépen felvenni a sebességét, majd picit kivársz, figyeled a csípője mozgását, pontosabban a súlypontját, a labda csak másodlagos!!!! nekem sokáig az volt a hibám, hogy CSAK a labdát figyeltem, rá is fáztam sokszor mert az is számít hogy a teste merre mozdul. szóval figyeld merre fog elindulni és testtel keményen be kell állni ő és a labda közé, aztán már lehet a labdára koncentrálni! fontos, hogy tudasd az ellenféllel hogy nem vagy szarkupac!

2015. febr. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Igen ezt én is hallottam, hogy ne is hagyjam fordulni ha labdát kap a szélső, igyekezni fogok.

Amúgy tudják sokan hogy brutál keményen odalépek sokszor, csak néha már félek van mikor akkora ütemet tévesztek...

2015. febr. 23. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!