Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Tollaslabda vagy tenisz?

Tollaslabda vagy tenisz?

Figyelt kérdés

Sajnos egyik sportot sem ismerem úgyhogy itt teszem fel a kérdéseimet:)

Melyiknek mi az előnye illetve a hátránya?

Melyik sport mit fejleszt igazán? (izomzatra gondolok)

Melyik milyen árban van? (edzésre gondolok)

Melyiket tudnátok jobban ajánlani? és miért?

A teniszezésen és tollasozáson áll még valamiből z edzés? (pl. futás stb)

Előre is köszönöm ha valaki tud válaszolni még ha nem is az összesre:)



2015. ápr. 20. 17:53
 1/6 anonim válasza:
Hát ha kint játszod nem pedig teremben akkor a tenisz az előnyösebb,mivel ha fúj a szép nem fúja el a labdát mint a tollas labdánál.Izomzatot és jobban fejleszti a tenisz.Én a teniszt ajánlanám,pedig a tollaslabdát szeretem jobban.
2015. ápr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Melyik a drágább?
2015. ápr. 21. 19:27
 3/6 anonim válasza:
Tenisz a drágább.
2015. ápr. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
a Tenisz drágább . nyáron CSAK a pályabérlése 1300-1900 ft/ óráig elmehet,de akkor még nincs edződ ! Télen 2800-4300 ft a pálya ára . a tenisz az inkább a felkar,alkar izmait dolgoztatja meg de LEGFŐKÉPPEN a comb izmot! meg a lábszárat. És nagyon jó állóképességet fejleszt,ami előny :) tollasozni is szoktam de az nem hobbi szerű , így sajnos arról nem tudok nyilatkozni.
2015. máj. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
4-es vagyok. és a teniszedzés az mindig edzőtől függ. Én voltam olyan edzőnél is akivel még fekvőtámaszt is csináltunk és egyéb kitöréseket,azaz karra és lábra gyúrtunk,de alap a bemelegítés és a futás. Valahol kicsit enyhébb az edzés. ott a bemelegítés és a futás megy és az ütések gyakorlása (tenyeres,fonák,támadó ütés,röpte,szerva) ÉN AJÁNLOM A TENISZT ! :)
2015. máj. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előrebocsátom, hogy én a tollaslabdához értek, és nyilván elfogult is vagyok, a teniszről írjanak a hozzáértők.


- Tollaslabdázni teremben lehet, szabadban nem, ez a hátránya, vagyis termet kell keresned. (szerencsére már egyre több van) Előnye, hogy nagyon jó sport :-), látványos, gyors, hasonló tudású játékossal játszva izgalmas.


- A tollaslabda fejleszti az állóképességet, gyorsaságot, gyors erőt, robbanékonyságot, reakciógyorsaságot. Izomzat tekintetében a lábat fejleszti gyorsan (felugrások, kilépések, ...), de természetesen az egész testet megmozgatja. Inkább gyors ruganyos izmokat fejleszt, mint nagy statikus izomzatot.


- A tollaslabdában pályára, edzőre, labdára kell költened. Elég nagyok a különbségek. Egyesületi vagy iskolai csoportban természetesen olcsóbb. Magánedzőnél értelemszerűen drágább. Ha jól érettem mások válaszait, akkor nyáron drágább, mint a tenisz, télen olcsóbb. A műanyag labdás edzés nem túl drága, de ha toll labdával játszol az húzósabb lesz.


- A tollaslabda edzés - ha megfelelő szakemberhez mész - bemelegítésből, gimnasztikából, lábmunkából, ütéstechnikából, erősítésből, taktika oktatásból és nyújtásból áll. Futni főleg versenyidőszakon kívül szokás, de ez csapatfüggő. Magánedzőnél persze Te döntöd el mit szeretnél. :-)


Klub, edző, pálya, szakmai anyag van bőven, keress rá neten. Ha segítség kell írj privátban.

2015. júl. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!