Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A kézilabdázók miért ragasztjá...

A kézilabdázók miért ragasztják össze az ujjaikat?

Figyelt kérdés
(ezt csak a profik csinálják..?)

2015. ápr. 30. 23:24
 1/4 anonim válasza:
Nagy Lászlónak például az egyik ujjában sérült valami és azért ragasztja oda a másikhoz, hogy ne csökkenjen a teljesítménye annyit, ergo a másik ujja egyfajta protézis. Az ujjhegyet azért szokták, mert annyi wax a meccs végére a bőrt is leszedné az ujjukról. Van aki azért ragasztja be, hogy ha esetleg belenyúl a labdába ujjal, akkor ne "csukoljon össze" (nem tudom szebben leírni), így jelentősen csökkenthető a sérülés esélye.
2015. máj. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszodat :)

Én még kezdő vagyok, de a kisujjammal "elkaptam" a labdát :( Gyógyulás után segít az, ha a gyűrüsujjammal összeragasztom? Ha igen, hogyan, mivel kell?

2015. máj. 1. 22:48
 3/4 anonim válasza:
Nos a gyógyuláson nem tudom segít-e, de megelőzheti a továbbromlást és ezáltal normalizálhatja a gyógyulási időt ha odakötöd. Gyógyszertárban kérsz "olyat, mint a leukoplast, csak fehérben (mert a leukoplast a bőrödet is leszedi, mert minél többet mozgatod annál erősebben tart, én úgy vettem észre)". Pontos nevét nem tudom, mindig így kértem aztán adtak. Az OMNISILK-et kerüld, mert egyáltalán nem tapad meg. Persze, csavard oda, azzal ártani nem ártasz neki, csak figyelj arra, hogy ne összecsavard a kettőt, hanem külön csavard be a kisujjadat és utána 2 sávban csavard hozzá a másikat is (mert kellemetlen ha beizzad a két ujjad, így kellemesebb). Ne legyen szoros, de azért tartsa rendesen, az a jó, ha kicsit erőltetned kell a behajlításhoz, és nem is tudod teljesen, akkor jól tartja az ujjadat. Hozzáteszem nem kell métervastagon becsavarni, én egy réteget rakok rá mindig, ennyi. Hozzáteszem a szalaghoz, hogy 2,5 és 5 centis készítmények is vannak, mivel nekem lapát kezem van én az 5 centiset szoktam venni, és elvágom ketté ha esetleg annyira zavaró lenne, te azt válaszd amelyik jobban illik neked.
2015. máj. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm :))

Lány vagyok, szóval a 2,5 cm-s lesz :D

Lehet,hogy hülye kérdés,de a körmödet is beragasztod,vagy csak az alatt?

Edzésre vagy csak meccsekre ragasztod be? :)

(Bocsánat az idióta kérdésekkel, de nekem egyelőre ezek a dolgok nem evidensek :()

2015. máj. 2. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!