Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Csúszós/ más típusú labdával...

Csúszós/ más típusú labdával labdakezelés fejlesztése a kosárlabdában?

Figyelt kérdés
Tapasztaltabb vagy hozzáértő játékosok ti mit gondoltok, hogyan eredményesebb (ha egyáltalán egyik jobb a másiknál) a labdakezelést fejleszteni? Én először utáltam ha másfajta volt egy új labda, állandóan elhagytam, stb., de utána láttam videón hogy van hogy kesztyűt is felvesznek, feltételezem hogy jobban csússzon a labda. Aztán a mi edzésünkön is volt hogy nehezített labdás feladatokat végeztünk. Ha csúszósabb egy labda és nehezebb vele pattogtatni attól jobban fejlődik a labdakezelés? Ha bőrről, gumira váltasz és mondjuk nincsen annyira felfújva vagy teljesen más az érzés, az csak idegesítő hogy át kell állni, tehát nem is jó és nem is rossz, vagy van valami haszna is?

2015. jún. 28. 15:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem sok értelme van. Olyanhoz fogsz hozzászokni, amilyennel gyakorolsz, úgyhogy érdemes olyannal edzeni, amilyennel játszol.

Tanulj meg úgy labdát vezetni, hogy nem nézel oda, csinálj hát mögött átütéseket, láb között átütéseket, két, vagy több labdás pattogtatásokat (simán két labda, odanézés nélkül, más ütemben, 3-4 labda pattogtatása, labda pattogtatás, közben teniszlabda dobálása edzőnek, ő meg visszadobja és elkapod, stb.). Ezer és egy ilyen videót találsz a youtube-on, ahol kosarasok, NBA-be készülő egyetemisták így edzenek :)

2015. jún. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!