Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Nemzetközi szinten a Bayern...

Nemzetközi szinten a Bayern München csapatát miért nem veszik "komolyan"?

Figyelt kérdés
Hiába a világ egyik legjobb csapata, a játékosaik mintha nem is léteznének az Aranylabda díjátadón, ha Bajnokok Ligáját nyernek, az másnap el is van felejtve. A NSO is 10 cikket ír az PL, La Liga győzteséről, de ha a bajorok nyernek Bundesligát akkor úgy csinálnak mintha csak a szél fújja össze 170 ezer embert.

2015. okt. 31. 16:27
 1/9 anonim válasza:
Mert a Bundesliga 1 csapatos bajnokság.
2015. okt. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oké ezt én is értem de ez nem magyarázza, hogy pl. Ribéry miért nem nyert Aranylabdát, pedig abban az évben ő volt a legjobb. A németek is VB győzelem után le vannak sz*rva, mert hát. FIFA világranglistát nem ők vezetik.
2015. okt. 31. 16:53
 3/9 anonim válasza:
Az aranylabdát csak két személy nyerheti, a ranglista meg mindig változik.
2015. okt. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az Aranylabdával nem érdemes foglalkozni, direkt hypeolják a Ronaldoékat, meg amúgy is az-az egész társaság bűzlik a korrupciótól.


A PL a világ legjobb bajnoksága, ha ma már nem is, sokáig az volt, ezért az eléggé bebetonozta magát. A spanyol bajnokságba meg ott vannak a túlhypeolt sztárok és a real és barca mely kluboknak a negatív előjelű iq-val megáldott divatdrukkereikeik igényeit ki kell elégíteni. A német bajnokság megmaradt a színvonalas, nagy bajnokság szinten, továbbá tényleg nincs akkora harc, mert a Bayern gyakran előbbre jár mindenkinél, és csak néha-néha tudja elkapni a Dortmund. Ennek ellenére nem mondanám, hogy egycsapatos bajnokság, ez nagyon nem igaz. 2001/02-2011/12-ig tartó intervallumba, 11-ből 5-ször tudott nyerni a Bayern, 3x a Dortmund és 1x a Wolfsburg, Stuttgart, Bréma. Főlényben a Bayern, de nem lehet azt mondani, hogy egycsapatos bajnokság, sőt, számomra a spanyol bajnokság unalmasabb, mert az meg 2 csapatos bajnokság, vagy Real vagy Barca, és sokkal erőteljesebben 2 csapatos, mint a német 1. Igazából ott rosszabb a helyzet, mert még ritkábban tudnak odaérni, annyi, hogy 2 Bayern szintű csapat van. Idén se vagyok biztos benne, hogy nyer a Bayern, több meccsükkel szerencsésen jöttek ki, most is itt volt a Frankfurt elleni 0-0, a Dortmund most nagyon erős, simán nyerhetnek ők is. És itt egy Dortmundot, vagy esetleg egy Wolfsburgot, Schalke-t, Leverkusen-t, vagy a mondjuk most nagyon erős Mönchengladbach-ot erősebbnek látok, abból a szempontból, hogy letaszítsa a trónról a Bayernt, mint a Real és a Barca kihívóit.

2015. nov. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
+ Nem vagyok otthon a pénzügyekben, de szerintem drágább bajnokság is a spanyol vagy az angol. Több sztár játszik ott, pld. a Barcelona vagy a Real is sokkal gazdagabb csapat, sokkal több sztárt vesznek, mint mondjuk a Bayern, vagy főleg a Dortmund. Mondjuk onnan meg már a spanyol bajnokság se túl gazdag, mert a többi csapat már nem ilyen.
2015. nov. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A Dortmund szerintem is megelőzheti a Bayernt, idén (megint) összeállt/összeállni látszik egy olyan csapat, mint a két-három évvel ezelőtti Dortmund.(Mondjuk én belemennék, nyerjék ők a bajnokságot, mi meg a BL-t)

A PL-t elismertem volna 3-4 évvel ezelőtt a legjobb bajnokságnak, de idén kb. az Arsenalon kívül az összes csapat nevetséges a BL-ben.

Egyébként sajnálom, hogy így alakult és a Bayernt "hülyének" nézik, kicsit olyan, mintha a Real és a Barca lennének a futball királyai, a Bayern pedig holmi kisiparos. Egyébként szerintem nem véletlen, hogy a Realnak ilyen sokat kellett a "tizedikre" várnia, az nem célravezető, hogy mindig megveszik az adott év legjobban hypeolt(ejj, a magyar nyelv :)) játékosát.

2015. nov. 1. 18:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Pénz, divat, marketing, ezek közt a szavak közt keresd az aranylabda eredményeinek az okát. A Bayern is nagy csapat, mindenki annak tartja, sőt még a Dortmund vagy a Schalke is az. Nem kell a focinak ezen az oldalán fennakadni.
2015. nov. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű: nincs annyira komoly befolyásuk, mint a felsztárolt csapatoknak. Alapból hogyha azt nézzük sokkal több reklám szerződése van a Real-nek meg a Barca-nak. Ebből miként tudnak több pénzt csinálni a tulajok? Ha elintézik, hogy a játékosaik kapjanak olyan díjakat, mint az aranylabda, állandóan ők szerepeljenek a sportújságokban, stb. Minél több helyen szerepelnek annál több money van belőlük.

Bayern Münchennek meg pusztán mi van, ami a Realnak meg a Barcanak nincs? Nem felhypeolt, tényleg tehetséges focistái. Az meg édes kevés a mai világban ahhoz, hogy róluk írjanak meg a játékosaik külön díjakat kapjanak.

Lásd Messi-t. VB alatt kb. egy kalap lótrágya volt. Annyira, hogy még Maradona is kiakadt mikor Messi kapta a díjat. Rá párnapra mi volt? Bejelentették, hogy az aranylabda díjas Messi lesz a Fifa borítóképén. Money, money, money.

Premier Leagure-ről annyit, hogy kb. elérte az NBI színvonalát. Pusztán azért tűnik olyan nagy ligának, mert elég sok pénzt ölnek abba, hogy a csapból is a PL folyjon a spanyol bajnokság mellett. Már előbb ülök le megnézni egy német vagy olasz bajnokságot nézni, mint a Premier Leauge-t. Pedig eddig még a Manchester United is volt a kedvenc csapatom, így még meg volt indok is miért nézzem. Mostanra már ez az indok is kevés lett ahhoz, hogy rávegyem magam egy PL meccsre.

2015. nov. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát ja, utolsó nagyon jól leírta, nekem ilyen pontos ismereteim nem voltak.... Igen, a bajnokságok "rangsorát" is eléggé ez határozza meg, mert a PL rég nem első. Pld a francia bajnokságot veszik egyértelműen a leggyengébbnek az 5 nagy közül, sokszor már inkább 4 nagyról beszélünk és a francia valahol a portugál meg a holland mellett van, közbe meg sok a tehetséges francia játékos és tavaly is a legjobb francia csapat simán kiütötte a legjobb angolt (ugye Chelsea - PSG). És azt se lehet mondani, hogy a PSG annyira kiemelkedett volna, mert oké, hogy ők a legjobbak ott ez egyértelmű, de a Lyon sokáig vezette a bajnokságot és annyira nem sokkal rosszabbak mint a PSG. Nehéz összemérni, mert egy szezonon belül folyamatosan változik a forma, de az biztos, hogy voltak olyan időszakok amikor a Lyon simán verte volna a City-t tavaly és összességében se voltak sokkal rosszabbak. A Monaco meg ugye, ami a 3. lett, kiütötte a szintén 3. Arsenalt. Jó nem sokkal jobbak, szerintem kevesebbel, mint a Chelseatől a PSG, sőt az Arsenal amúgy elég meggyőző formát mutatott vendégbe, szóval az is lehet, hogy egyébként ők a jobbak, de a lényeg, hogy ott is partiba van a két bajnokság. Utána a franciák közt a ASSE, Marseille közel volt a Monacohoz, úgyhogy náluk ott sokkal szorosabb, mint az angoloknál. És egyébként is egy Marseille - Tottenham tavaly eléggé egy szintet hozott pld. Szóval tényleg ez van. Szerintem az olasz liga se túl erős, bár idén eléggé összekapta magát egy-két csapat, de a Bundesliga szerintem simán mondható az egyik legerősebbnek, és nem csak a Bayernről szól, mert a Dortmund is BL döntős volt és most is a világ szűk elitjébe vannak, de egy Leverkusen, M'gladbach is feltudja venni erősebb csapatokkal a versenyt, vagy más erős bajnokságok u.o. helyezettjével
2015. nov. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!