Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Chelsea-nek vagy a Liverpool-n...

Chelsea-nek vagy a Liverpool-nak szurkoljak?

Figyelt kérdés
Kb 1 éve nézek focit (Laliga,PL,Seria A) De ez a 2 csapat játékajátéka tetszik legjobban de nem tudok dönteni....Tudnátok mondani érveket illetve ellenérveket? A VÁLASZOKAT KÖSZÖNÖM!

#Chelsea #futball #Stamford Bridge #Liverpoll #Anfield Road.London
2016. jan. 27. 15:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Liverpool: nagyon nagy múltú klub, számos remek játékost adott a világnak. 2005 és 2009 között szép focit játszottak és remek keretük volt, de ők mára kiöregedtek (Kuyt, Torres, Lucas Leiva, Carragher, Reina, Baros, Riise, Gerrard, Agger) vagy továbbadtak rajtuk (Xabi Alonso, Mascherano). azóta hullámvölgyekben van a csapat, és sokszor hiányzik egy igazi szupersztár húzóember a keretből, mint Suárez volt ott egy időben (akkor PL gólkirály is lett). jelenleg vannak jó játékosaik (Coutinho, Firminho, Moreno, Clyne, Can, Benteke, Sturridge) bár néhányat biztosan eladnak majd a nyáron. ugyanakkor a csapat magját még újra ki kell építeni, ez a feladat most Kloppra hárul, aki egyébként egy remek és karizmatikus edző, szóval szerintem többé-kevésbé sikerrel fog járni. egyébként jelenleg elég gyenge a középső védő poszt, illetve szükség lenne egy védekező középpályásra is (Leiva hamarosan visszavonul). a klubnak egyébként remekül kiépített brandje és marketingje van, és még mindig Anglia 2. legnépszerűbb klubja. csak érdekességképpen említem meg hogy a szurkolói dal és az egész Anfield-szellemiség megvalósulása a YNWA dal, hallgasd majd meg.


Chelsea: a legnagyobb hátrány egyértelműen hogy sokak számára a Chelsea-szurkolók egyenlőek a "plastic fanokkal", azaz azokkal a szurkolókkal akik éppen a jelenleg jó formában lévő, nagy tőkén alapuló kluboknak szurkolnak. ilyen egyébként például a City, PSG szurkolók megítélése is. 2003-ban vette meg a csapatot Roman Abramovics, az orosz milliárdos, és innentől kezdődött el a csapat felfelé ívelő regnálása, és ma is Anglia egyik legmeghatározóbb klubjaként van számon tartva. az Abramovics-érát többnyire a korrekt klubvezetés és az okos játékospolitika jellemezte, bár volt néhány mellfogásuk (David Luis, Pedro vagy Filipe Luis leigazolása, Lukaku és De Bruyne elküldése a csapattól, stb) de kijelenthető hogy számos remek és ikonikus játékos öltötte már magára a kék mezt (Drogba, Essien, Anelka, Mikel, Cech, a két legnagyobb klublegenda: Terry és Lampard, Malouda, az Arsenaltól érkező és ott árulónak bélyegzett Ashley Cole, Ivanovic). ezek a játékosok többnyire 2008 után játszottak a csapatban, de már előtte is voltak remek játékosaik, mint Ballack vagy a védekező középpályás posztot újradefiniáló, Real Madridtól elküldött Makelele. Anglia aktuális bajnokai, persze ebben a szezonban elég nagy hullámgödörben vannak, de véleményem szerint már kilábalni látszanak belőle és több kulcsember (Costa, Fabregas) újra megtalált a formáját. a klub egyébként rengeteget köszönhet (és köszön is) José Mourinho menedzsernek. a klub mottója: Keep The Blue Flags Flying High - KTBFFH


egyébként annak a csapatnak szurkolj amelynek mentalitását, játékosait és történelmét jobban magadénak érzed, ha már személyes kötődés egyik klubhoz sem fűz. további kérdéseidre szívesen válaszolok.

2016. jan. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Amiket leírtál körülbelül a 50% tisztába voltam! De sokat segítettél! Ezek alapján inkább a Liverpool! Nem tudnák szívből szurkolni egy olyan csapatnak ami csak a pénznek köszönheti meg a sikereit! Meg főleg hogy a Chelsea tele van elég undorító játékoskkal (Diego Costa,Willian,Fábregas) A Liverpool-nak szerintem teljesen szerethető kerete van.Igaz hogy nem a legerősebb de ez szerintem nem számít!
2016. jan. 27. 22:28
 3/11 anonim ***** válasza:

David Luiz és Pedro miért volt melléfogás?

És Willian miért undorító játékos?

2016. jan. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

David Luiz: végülis nem volt melléfogás, de a játéka sosem volt stabil, sokszor volt sérült és ott van az a híres Manchester United elleni incidens is. a Chelsea nem adta volna el, ha láttak volna még benne potenciált (a kora nem lehet ugyanis kifogás). a PSG-ben sem remekel, komoly ellenfelek ellen rendre gyengén teljesít, emlékezz csak a tavalyi BL-elődöntőre, ahol Suárez egymaga elintézte az egész PSG védelmet. nem véletlenül szorul ki egyre jobban a kezdőből (Marquinhos javára)


Pedro: egyetlen jó meccse volt a szezonban: a bemutatkozó meccse (WBA ellen), ahol fontos gólt szerzett. azóta folyamatosan hullámzó és nagyon halvány a teljesítménye, a kezdőben sosem kap lehetőséget (sem Mourinho, sem Hiddink alatt) és ha beáll, akkor sem alkot maradandót és adja meg azt az extra löketet a csapatnak. egyébként már több spanyol és angol médium is cikkezett arról hogy haza szeretne térni Barcelónába. ő tipikusan olyan játékos aki Barcelona nevelés (habár ő maga csak 17 éves korában csatlakozz a La Masiához és nem is katalán, hanem kanári-szigeteken született játékos, bár ebben nem vagyok biztos most így fejből) és nagyon nagyon túlértékelt játékos lett, mert egy olyan Barcelónában játszott, amelyik mindenkit legyőzött. ugyanakkor sokan elfelejtik hogy habár Pedro például remekül illet a Barcelona tiki-taka játékrendszerébe és jól kiegészítette a Villa-Messi támadóduót, ő maga sosem volt meghatározó és kulcsembere a csapatnak (azok voltak Xavi, Iniesta, Dani Alves, Puyol, Busquets, Messi stb). számos példát fel lehet még sorolni ide: ott van Tello aki egy portugál bajnokságban is halovány, ott van az Internek kölcsönzött Montoya aki egy Inter kezdőjébe sem tudja bejátszani magát, ott van Bojan aki egy angol középcsapatnál kötött ki (és teljesítménye alapján oda is való), aztán a mostani keretből tudnám említeni Douglast, Adriano Correirát, Mathieu, Vermaelen, Bartra. igazából az egész La Masia (a Barcelona legendás akadémiája amit a világ legjobb utánpótlás bázisának tartanak) válságban van, legutóbb kikapott a Barcelona egy harmadosztályú csapattól edzőmeccsen, és a katalánoknál kb. 8-9 utánpótlás játékos játszott, mégis lefocizta őket egy 30-40 ezer euróból gazdálkodó kiscsapat. az utóbbi sok év értékelhető játékosai az Munir és Sergi Roberto.

2016. jan. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

David Luizt nem azért adták el, mert nem láttak benne potenciált, hanem azért mert 62 millió eurót fizettek érte, ami világrekord egy védőnél, és annyit nyilván nem ér, ezért az jó üzlet volt.


Pedro kulcsember volt a Barcában, talán épp azért halvány mert nem kap helyet a kezdőben. A többi támadó középpályás sem teljesít jobban, így simán beférne. Azt se feledjük, hogy tinédzserkorától a Barcánál játszott, most pedig több mint 10 év után egy teljesen új környezetbe került. Adnék neki még fél évet legaláb mielőtt kijelenthetnénk hogy nem volt jó igazolás.


A La Masia lehet túlértékelt kicsit, de nincs válságban, a Barca saját nevelésű játékosai még mindig többen vannak és jobb minőséget képviselnek, mint a legtöbb nagy klubnál.

2016. jan. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Leiva-ról én nem is tudtam, hogy vissza akar vonulni (?), egyébként miért akar és miért írod őt kiöregedett játékosnak, amikor 29 múlt, most januárba, és közbe, pedig David Luiz-ról, azt írod, hogy "a kora nem lehet kifogás", pedig ő úgy jó 3 hónappal fiatalabb Leiva-nál?


A Chelsea-nek meg szerintem ennél sokkal-sokkal nagyobb melléfogásai voltak. Pedro annyira nem játszik rosszul és kevés lehetőséget kap, a Chelsea utóbbi időben egyébként is kollektív válságban volt, úgyhogy én őt egy félév alapján nem nevezném mellényúlásnak. David Luizról meg te is írtad, hogy alapból nem egy akkora játékos, most a PSG-be se, szerintem a Chelsea-be ennél nem volt rosszabb. Az igazi Chelsea-s mellényúlások az Fernando Torres, akit elhoztak egy sztárcsatárként, aztán egy kiöregedett, kiégett támadót láttunk, kb. bármelyik meccsén, Robben, aki nagy sztárnak számított régen is, de eltűnt a Chelsea-be, közbe a Bayernnbe mostanra a világ egyik legjobbja lett, Shevcsenko, aki kb. ugyanaz, mint Torres, de még inkább mondanám Ballack-ot is, mert óriási sztár volt Németországba és szerintem a Chelsea-s évei, a Bayernnes, Leverkusenes éveihez képest gyengébbek voltak. Ott is próbáltak sztárokat venni, ugye Abramovics milliárdjaiból, aztán egy Liverpool, Arsenal, Man Utd simán jobb volt általában, akkoriban, az ő sztárjaik pedig elszürkültek.


Willian meg Fabregas-t én se értem, hogy miért undorítóak... Én Fabregast sem.


Bojan, amúgy a már erős közepes Stoke-nál eléggé húzóember, úgyhogy szerintem jó játékos és egy Tottenham-be vagy mondjuk az amúgy se bő kerettel rendelkező Leicester-be, vagy egy Bayer Leverkusen-be simán beférne. Nem mondom, hogy egy Dortmundnak, Atlético Madridnak is akár állandó kezdője lehetne, de szerintem egy erősebb csapatba is megférne, csak ott nem akkora húzóemberként, mint itt a Stoke-ba.


Amúgy egyetértek az előzővel, túlzás azért azt mondani, hogy válságba van a Barca akadémiája. Meg nem tudom mennyire oda írtad, de pld. Adriano, Douglas, Vermaelen vagy Mathieu nem Barcelona nevelések, őket a keret mélyítése érdekében vették meg, egy ilyen csere pozícióra, meg tökéletesen meg is felelnek, Mathieu is egész jó szerintem. Vermaelen meg klasszis, csak sérült volt ezidáig.

2016. jan. 29. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Leiva védekező középpályás és 2x annyit kell futnia mint egy belső védőnek (Luiz), általában nem is bír már egy egész meccset végigjátszani. A visszavonulását egy külföldi, Liverpool blogon olvastam, nem tudom garantálni a bizonyosságát.

"David Luizról meg te is írtad, hogy alapból nem egy akkora játékos, most a PSG-be se, szerintem a Chelsea-be ennél nem volt rosszabb."

Igen, csak az a különbség hogy a PSG a francia ligában szerepel, ahol 2-3 (pl. Monaco, Lyon) csapatnál többtől egyáltalán nem kell tartani, és a PSG náluk is kategóriákkal jobb papíron, a PL viszont a legkompetitívebb és legizgalmasabb liga a világon, ahol jóformán az utolsó helyezett is okozhat gondokat a listavezetőnek. Következésképpen a Ligue 1-be sokkal rosszabb teljesítmény is elég.

Torres is valódi melléfogás volt, igen, de Ballackot én azért nem sorolnám ide. Picit kiöregedve érkezett, de nem volt rossz egyáltalán. Mint Kaká a blankóknál.

A Barcelona akadémiája valóban még mindig az egyik legjobb a világon, de a produkált játékosok meg sem közelítik elődeik szintjét. A nem saját neveléseket pedig arra hoztam fel példának, hogy sokan közülük szintén túlértékeltté válnak/váltak, mert egy nagyon erős Barcelónának a tagjai, de attól ők maguk még nem jó játékosok. Vermaelent és a klasszis színvonalt egy mondatban említeni túlzás szerintem, valóban jó játékos és sokat bajlódott a sérülésekkel, de ettől még véleményem szerint sem minőségben nem illik a világ legjobb csapatába, sem játékstílusban egy spanyol csapatba.

2016. jan. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Chelsea
2016. jan. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Okés, bár Vermalaen-nél szerintem a posztján olyan sok jobb nincs, és az Arsenal-nal is jól játszott, nem véletlen vette meg a Barca. Azzal is tudnék vitatkozni, amit a PL-ről írtál. Tényleg kicsit olyan liga, hogy az éllovasok se mehetnek teljes nyugalommal a vergődő csapatokhoz, a francia liga idén kicsit visszaesett, a Lyon-t pont nem említeném, mint nagy csapat, idén sehol sincsenek, idén igazából senki sincs sehol a PSG-hez, viszont utána egy spanyol erős középszinttől kezdődő szinten vannak a csapatok, onnan csökkenek szépen lejjebb, és onnan elég szoros. De a tavalyi francia bajnokság meg egész szoros volt, nem hiszem, hogy a Lyon vagy a PSG azért sokkal nagyobb magabiztossággal ment egy kis csapathoz, mint a City vagy a Chelsea. A PSG például csomót x-elt kis csapatokkal is, a Lyon kikapott a Toulouse-tól és a Metz-től, akik a legrosszabb 4-be voltak. Mindegy 1 szó, mint száz, a lényeg szerintem a PL messze nem a legerősebb liga, tudom konkrétan ezt te nem mondtad, de kicsit úgy hatott. Lehet sok minden megtörténhet, de ez nem egy állandó PL sajátosság szerintem, ami máshol nem történhet meg, máshol is lehetnek szorosabb szezonok. Én úgy gondolom a PL a harmadik legerősebb liga, német-spanyol az első, második, változó sorrendben, de már évek óta, tavaly a francia kapta el az angol, idén úgy gondolom, hogy az olasz. Talán egyik se nőtt túl rajta, ezért is mondom 3.-nak, de mind2 erősen megközelítette. Szerintem Luiz teljesítményére ezért nem kell külön különbözetet tenni. Én úgy gondolom nem egy akkora védő, egyébként, tényleg sokat hibázik, említetted a Bl-be is, a vb-n is lehetett volna egy vezér, a védelembe, de csak összeomlott vele együtt a csapat... Persze nem rossz, egy viszonylag jó védő, ezt a szintet pedig szerintem hozta a Chelsea-be is és most is.
2016. febr. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Meg ez a túlértékelté válás is érdekes, mert ha van egy erős csapat, akkor persze, hogy mélyíteni akarjuk a keretet... de talán azért is mert ez Barcelona, nem akarnak, mondjuk Xabi Alonso-t meg Khedira-t elhozni a kispadra, hanem mondjuk van egy Mathieu, aki egyébként, ha úgy mondjuk, hogy nem jó játékos, hogy nem kiemelkedően jó a posztján, akkor úgy igaz, de amúgy kifejezetten jó játékos és jól szokott beszállni a meccsekbe szvsz. Szerintem ők cserének teljesen jók, a csapatot meg elviszi az a 10-15 ember, akik a tényleg "jó" játékosok.
2016. febr. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!