Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Kézizni szeretnék! Véleményt...

Kézizni szeretnék! Véleményt kérek de csak normálisan a kritikát is!?

Figyelt kérdés
Kiemelem mégegyszer, hogy csak normális választ szeretnék, mert ez nagyon fontos számomra! Szóval.. 15 éves vagyok 172 cm és 92 kg most megyek 10.-be. Igen tudom.. Van súlyom.. de igazából sokan mondják, hogy nem látszódik rajtam, hogy annyi vagyok. mindegy. Van erőnlétem és kitartásom is és labda ügyes vagyok, zsonglőrködöm is. Tesiből világéletemben 5-ös voltam. A monoton futást gyűlölöm, de kosárba, fociba, sprintekbe jó vagyok. Töbször hívtak kosárlabdázni, de az annyira nem fogott meg, de azt is szeretem. Szeretnék komolyabban elkezdeni kézizni tehát versenyszerűen. Tudom, hogy kemény lesz főleg egy ilyen molett lánynak, de nem érdekel. Mi a véleményetek erről szerintetek érdemes elkezdeni? Megpróbálni, hogy esetleg nagyobb csapatokba is bekerüljek? Mondjuk a kérdésre a válasz bármi is lesz kézizni tuti elkezdek :D De azért érdekelne, hogy szerintetek elkezdjem-e. Nem szeretnék kapus lenni amúgy. Igazából átlövő szeretnék lenni. Elkezdek rendesen edzeni a kézin kívűl. vagyis nem majd hanem már ma elmegyek futni. Ha nem jön össze majd itthon ugrálok valami zenére és csinálok pár gyakorlatot :D Na de tényleg legyetek velem őszinték: lehet belőlem valami? Ilyen moletten? (vastag csontozatom van amúgy)Nem késő versenyszerűen elkezdeni 15 évesen?:/ A válaszokat előre is köszönöm :) Bocsi, hogy ennyit írtam. :D APROPÓ: Csak azért, hogy lássátok, hogy nem csak hirtelen levegőből kapott ötletem: Már szinte egy éve nézem majdnem minden nap egy női kézi meccset és igazából ugyanolyan érzéseim vannak a kézi iránt, mint amikor elsőnek akartam kézis lenni :) Mégegyszer bocsi és köszi nektek :D 15/L

2016. júl. 7. 14:59
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és ha valaki tudna nekem mondani Szentesen vagy közelében kézis csapatokat az nagyon szuper lenne. :D Köszönöm :D
2016. júl. 7. 15:18
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes elkezdened sok helyen itt Gyakorin olvastam kommenteket ilyen témában (hozzáteszem a focit jobban követem) és ott is azt írták hogy ilyen korban még érdemes belevágnod. Nem tudom a súly mennyit befolyásol ebben a sportban de próbáld ki ha nagyon kézilabdázni akarsz.
2016. júl. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Örülök, hogy írtál! :)
2016. júl. 8. 23:05
 4/12 anonim válasza:
100%

Általában ennyi idősen már nem nagyon ajánlják elkezdeni ezt sportot, mert a tapasztalaton alapul. Másfelől a saját ellenpéldámat tudnám felhozni, mert egy éve kezdtem és fél év után gyermek korosztályból felkerültem serdülőbe, jövőre pedig serdülőben és juniorban játszok. Szóval szerintem megéri.

Az erőnlétről annyit hogy én is azt hittem h valamilyen szinten kondiba vagyok, de a nyári alapozás ezt megcáfolta. A te testalkatoddal tökéletes beálló lehetnél. Az más kérdés mennyire bírod a folytonos rángatást és a monoton futás nem kerülhető el. Az MKSZ Back officeban tudsz keresni hozzád közeli csapatokat. Remélem tudtam segíteni és bocsánat a kisregényért. Sok sikert a beilleszkedéshez, mert az a legnehezebb része

2016. júl. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy írtál! Remélem lehetek én is ilyen tehetséges! :)
2016. júl. 11. 10:57
 6/12 anonim válasza:

#2-es vagyok

Nagyon kedves tőled, de ha bárkit megkérdezel a saját játékáról úgyse fogja beismerni, hogy jól játszik, mert mindenki maximalista. Az egyik edzőm szerint itt a legfontosabb az alázat és az ellenfél tisztelete.

És biztos te is jó leszel ilyen hozzáállással. A szorgalom a fontos. De ha elkezded, akkor azt tudnám még tanácsolni, hogy ne érdekeljen más véleménye csak edződre hallgass. És van olyan, hogy az edző isad elég kemény kritikát és amikor velem történt ez nagyon a szívmre vettem, ami egyáltalán nem tett jót. A beilleszkedésről még annyit, hogy a te korosztályodban nagyon nehéz már, hiszen összeszokott csapatokról van szó és a kézisek eleve elég zárkózottak és nem nyitnak annyira az újak felé(persze vannak kivételek). Főleg poszt szintű rivalizálások vannak. Sok sikert és dönts gyorsan a csapat mellett, mert 2 héten belül kezdődik az alapozás. :)

2016. júl. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! :D Beszéltem az edzővel, augusztus 8.-án kezdhetek a csapattal :D
2016. júl. 16. 21:45
 8/12 anonim válasza:
Szerintem nem késő elkezdened,ha szereted a kihívásokat sikerülhet.Szeged-i csapatokat nem ajánlom mert ott rengeteg játékos van,és nem biztos hogy tudnának neked elég játéklehetőséget adni.Kisteleken viszont van egy elég jó lány csapat, ott bárkit szívesen látnak,aki ott szeretne kézizni. Sok szerencsét!
2016. júl. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2016. aug. 1. 12:13
 10/12 A kérdező kommentje:
Azt megkérdezhetem, hogy a nyári alapozáson mi szokott lenni?
2016. aug. 2. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!