Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért nem hat az Air Alert (3)?

Miért nem hat az Air Alert (3)?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 19. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Megnéztem magamnak az Air Alertet, és lehet, hogy sok kosarasnak működik, de őszintén szólva, nem tudom, miért. Azt látom, hogy megszállottan magas ismétlésszámokkal akarnak eredményt elérni, holott magas ismétlésszámnál az állóképesség növekszik, az tény, de az erő nem, így ettől még nem tudsz magasabbra ugrani. Ha súlypontemelkedést akarsz fejleszteni, akkor nagyobb erőre van szükséged, vagyis alacsony ismétlésszámmal kell dolgoznod.

Javaslom, hogy a tömegnövelést kerüld el, mert egy kosarasnak nem előny a vastag comb, és ha elfárasztod magad, az hátráltatja az edzést. Szerintem a legjobb gyakorlat a súlypontemelkedésre a guggolásból felugrás súllyal. Válassz egy olyan nagy súlyt, amivel 15-20-szor tudnál felugrani teljes erőbedobással, és ezzel csinálj egy sorozatban csak 5 ismétlést. Ezzel meg sem közelíted a bukást, így a tested nem az izomtömeg, hanem az erőszint növelésére fog koncentrálni. Két sorozat között hagyj bőven időt pihenni, 3-5 percet, és így végezz mondjuk 5 sorozatot, az 5x5 ismétlés kedvelt "bűvös" szám az erőedzésben. Ezt az edzést heti négyszer-hatszor simán végezheted, mert míg ha tömegelnél, ez fatális lenne, szétszednéd az izmaidat, túledzenéd magad, de mivel itt elkerülöd a bukást, és csak az erőszinted feljeszted, nyugodtan megteheted. Megjegyzem, ha kis mértékben tömeget is növelesz, úgy is fejleszthető az erőszint, de célod

szempontjából kevésbé hatékony, a fent leírt okok miatt.

2010. ápr. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én is csinálom az Air Alert 3-t (4 hét) és nekem eddig bevált kb. 5 cm-vel ugrok nagyobbat.A te gondod lehet az hogy nem szabályosan csinálod , de ez nem annyira jo sulypont emelkedést növelő program általában behal tőle a sípcsont vagy a térd esetleg a hátad. Elözö válaszoló jól mondta hogy sulyokkal guggolj , lépcsőz sokat, ugrókötelezz stb. :D
2010. ápr. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!