Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Kosárlabdázom, és kíváncsi...

Kosárlabdázom, és kíváncsi vagyok, hogyan tudom látványosan, és gyorsan növelni a súlypont emelkedésemet?

Figyelt kérdés
Lehetőleg úgy, hogy nem megy tőle tönkre a térdem. Hallottam már sokféle edzéstervről pl. air allert, de ezek miatt sok embernek műtötték a lábát. :S
2010. ápr. 21. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez igaz hát az hatásos de én már nem igazán csinálom csak simán kosarazok 187 centi vagyok 83 kiló sajnos még csak a gyűrű érintésén tartók de nélkülem nem sokat érte a csapat. Én is azon vagyok, hogy ez fejlődjön de igazából az air allertől nem igazán fejlődtem. Magasság a legfontossabb 2 m el már simán zsákolnák ha ekkorát ugranák mint most.
2010. ápr. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Air Alert, vagy Plyometrics. Ezekre keress rá, pont erre valók.


Amúgy írod, hogy tönkrement az Air Alertbe a térdük: nos, ha jól végzed a gyakorlatokat, és nem terheled túl magad, akkor nem fog szétmenni a térded. Én ugyan nem ezt csináltam, mert röplabdásként egész máshogy ugrunk, de nem a térdem, hanem a combizmom sérült meg.

Odafigyeléssel, helyes testtartással végzett gyakorlatoknál minimalizálhatod a sérülés kockázatát.

2010. ápr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, azt kifelejtettem, hogy gyorsan és főleg látványosan ne akarj semmit elérni, mert azzal csak lesérülni lehet.
2010. ápr. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem a gyakorlatok végrehajtásával van probléma, hanem azzal, hogy növésben vagyok, és mozgás nélkül is fájnak az ízületeim.
2010. ápr. 22. 17:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Jaaa!

Oké, az majd el fog múlni később! Addig is csinálj annyi gyakorlatot, amennyi nem megerőltető, ha soknak érzed, vegyél vissza egy kicsit az ismétlésszámból, vagy több pihenőnapot iktass be. De az sem baj, ha egyáltalán nem csinálod az ilyesmit, ha nem bírod. Később megbosszulja magát ez... inkább legyél magasugró kosaras majd mittomén 18 éves korod után, évekig., mint most egyszer, aztán baj legyen belőle.


Én 10 és 15 éves korom közt háromszor voltam ilyen túlerőltetések miatt eltiltva a versenysporttól fél évekre, (utoljára már a szimpla futástól is), mert akkor is csináltam, ha már oltárira fájt, a végén már majdnem levált az ínszalag a csontról. (EB-re akartak vinni, ugye, nem volt mese, de sajnos az edzőm sem figyelt rám, amikor mondtam, hogy nekem ez már túl sok.) És mai napig szenvedek a sérült vállammal, hiába nyújtom akármennyit, nem olyan rugalmas és hajlékony, mint a másik. (24L vagyok)


Azt tanácsolnám neked ez esetben, hogy inkább várjál a durva megerőltetésekkel, ugrásokkal, bármennyire idegesítő is, hogy várni kell. Gyakorolj technikát, az úgyis többet fog számítani.


Jó kosarazást!

2010. ápr. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt hiszem igazatok van, naponta lejárok az egyesületbe, de külön megerőltető feladatokat nem végzek.

Nyáron úgyis meg fogok erősödni a napi 3 edzéstől...


Köszönöm szépen a válaszaitokat!

2010. ápr. 23. 15:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen az utolsónak teljessen igaza volt:D csak ennyit akartam még mondani.
2010. ápr. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem gyors és hatásos volt a következő: súlyokkal guggoltam. térdem rossz volt, glükozamin nevű cucc helyretette. egy hét elég volt látványos fejlődéshez, úghy hogy már amúgy sem ugrottam kicsit. most már zsákolok egykézzel. és 183cm vagyok vékony vézna ember aki nemhajlamos hizásra és izomnövekedésre...:D de ez hat tényleg. Air alert nekem nem vált be. az csak pár centit dobott. ez sokkal többet. De persze fejlessz ki rendes ugrótechnikát előbb hoyg kisajtold a combodból az össze elérhető erőt.
2010. ápr. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!